Rassids Başlangıç Ülke Rehberi
#1
130px-Shield_Yemen.png  
Öncelikle Selamlar
Bu rehberde en iyi Rassids başlangıcına değineceğiz.                                                                                                                                                                      
Başlangıç:  
Öncelikle oyuna ilk girdiğimizde yapılacak şey mevcud olan taht isyancı mızın  statlarına bakıyoruz. Eğer daha iyiyse İlk önce Mahra devletine evlilik atıp Marip toprağını askerlere, Sahda toprağını ulemalara verin. Puanları çekin ve monark puanlarında odağı askeriye verin. Başkentte 2 piayde basıp toplam asker sayımızı 7 yapın. Bu arada mahra müttefikliğe geldiği an müttefik olup evlilik atın. Toplam 7 asker olunca Sahda toprağına geçip başkent kalenizi kapatın. İsyancılar kuşatıcak ve yeni kralı başa geçirecek. Eğer isyandan gelen kralın statları kötüyse yine 7 asker basıp sahda toprağına geçin onlar size saldıracak ve -2 yiyecek. Sakın siz saldırmayız. 0.5 moral sizden fazlalar. Bu yüzden -2 yemeleri lazım bu sayede tek seferde rahat şekilde döversiniz.  :victory:                                                                                                                                                         
Orta oyun:
Ülkemiz stabil olduktan sonra ordumuzda mevcud olan süvariyi silip 1 piyade basın. Ortala 47-48 yıllarında herkesten önce askeri teknoloji 4 olacaksınız. 4 olmadan yaklaşık 1 sene önce Mikhlaf devletini ve Yemen Devletini rival alın. 4 askeri teknolojiye geçince görev ağacından Claim veren görevi açın. Genellikle Mikhlaf devleti Dongola veya Necranı müttefik alır. İlk savaşımızı Mikhlaf devletine açıp direk ordusuna wipe atana kadar kovalıyoruz. Şansınız varsa yemende Mikhlaf devletine savaş açar. Mikhalfın elinden toprakları almak yerime vassal alıcaz. Çünkü vasal aldığımızda 2 force limit verecek ve buna ihtiyacımız var. Yemen eğer savaş ilan etmişse vasal aldığımzda direk defansive savaşa girmiş olucaz. Bu durumda onu yenmek çok kolay - lere dikkat edip bütün ordusunu wipelayın.  Eğer savaş ilan etmemişe Yemen-Aden-Hadramut devletlerinden hangisinin müttefikleri az sa genellikle Yemen-Hadramut müttefik olur. Hadramuta görevden gelen claimlerle giriyoruz. Yemen'in Zabid ve Mukha topraklarını alıp vassalıyoruz. Hadramutun bütün topralarını alıcaz. Bu arada Savaşı açar açmaz Hadramut ordularını wipelayın. Yemen Mikhalf devletinin başkentini kuşatmaya gider merak etmeyin. Rahat rahat kuşatın. Son olarak Aden'e Yemen'in reconquest leri ile girecez. Coremuz olan bir toprağı kendimize alıp kalan 2 toprağı Yemene vereceğiz. Adenin Toprakları içinde savaşmayın -2 de yenilirsiniz. Kendi sınırlarınızda vurun ve onun ordusunuda kovalayıp wipe atmaya özen gösterin. Bu sayade Bölgemizi toplamış olduk. :ok:                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
Son oyun:
Burada artık istediğinizi yapabilirsiniz. Bence yeni bir müttefik bulur bulmaz Mahrayla müttefikliğinizi bozun. Mikhalf devletine Dawasire claim attırıp  hepsini yedirin ve hürmüze sınır yapın. dawasirden aldığınız parayla 10 adet kadırga basın. Mahraya girin ve onuda annexleyin. Daha sonra Mikhalfı anexleyemeye başlayın. Hürmüze claim atıp gemilerde çıkınca savaş açın. Önce Mikhalfın annexlenmesini bekleyin.  Hürmüzün 1 toprağını alıp onu vassal yapabilirsiniz. Savaş bitince Karakoyunluğu müttefik alın. Yada Onun denginde büyük bir devleti. Bu saaten sonra korkmayın Memlük size savaş ilan edemez.                                                                                                                                                                                
Rassids güzel bir minor devleti. Hareketli bir coğrafyası var. İster Hindistan ister Zanzibar ticaretlerine gidebilirsiniz. Savaşı bol aksiyonu bol ve en önemlisi eğlencesi bol. Ben iki bölgeyede gidiyorum :wink: . Umarım faydalı bir rehber olmuştur.
Keyifli Forumlar :tada: :tada:  
[+] 6 üye kscub nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.