Roman yazıyorum, sizin fikrinizi almak istiyorum.
#1
Başlıkta belirttiği gibi bir roman üzerinde çalışıyorum, tembellik yapmazsam bitireceğim de.  Bana krallıklar arasında hegemonya, çıkabilecek isyanlar ve insanların ihtiyaçları gibi bir tonla şeyle ilgileniyorum. 

Mesela eu4 tüccarlar, askerler, din gibi üç zümre dikkate aldım. Gerçi dini karıştırmayacağım. Hiç dinle alakalı bir şey katmayacağım da neyse.

Crusader king 2 ilgimi çekti. Hiç oynamadığım için başlamalı mıyım ? ve bıu fikir üzerinde bana söyleyebileceğiniz oyun ya da rastgele fikirlerinizi bekliyorum.
Ara
Cevapla
#2
Romanının geçeceği dönemi ya da bu dünyada geçip geçmeyeceğini bilmesem de, orta çağda az çok işlerin nasıl işlediğini anlamak istiyorsan ve ingilizcen en azından metinleri anlamanı sağlayabilecek kadar iyise, ck2 oynamanı öneriririm. Hatta zamanında bedavaya aldıysan ve eklentileri tamamlamak istemiyorsan her pazar düzenlenen ck2 mpsine de katılabilirsin.çok çekişmeli bir ortam olmadığı ve hatta yeni oyunculara arka çıkıldığı için spdeki gibi yıkılma endişesi olmadan oyunu inceleyip öğrenme fırsatın da olur.
Ara
Cevapla
#3
orta çağ evet.

ck 2 fayda eder diyorsun. Tamam teşekkürler. Bedava almıştım hiç yüklemedim.
Ara
Cevapla
#4
(26-01-2020, 20:53)Elensar : orta çağ evet.

ck 2 fayda eder diyorsun. Tamam teşekkürler. Bedava almıştım hiç yüklemedim.

Eğer geç dönem Orta Çağ'da geçecekse romanın EU4'e de bakabilirsin. Özellikle ilk zamanlarda Avrupa'daki estate dediğim tarafların yönetimde rol alma çabası ile ilgili güzel eventler var. Bunlara bakmak için oyunu oynaman gerekmiyor. Oyunun vikisinde ayrıntılı bir şekilde eventler var. Oradan göz gezdirip bir şeyler kapabilirsin.
Cevapla
#5
Orta dünya gibi başka ırkların olduğu bir durum. O eventleri özellikle dikkat ederim ya ck 2 için önerin var mı ?
Ara
Cevapla
#6
(26-01-2020, 21:28)Elensar : Orta dünya gibi başka ırkların olduğu bir durum. O eventleri özellikle dikkat ederim ya ck 2 için önerin var mı ?

CK2 için iki öneride bulunabilirim. Karakter gelişimi ve karakterlerin Orta Çağ dünyası ile etkileşimi açısından Way of Life ile gelen karakter odaklarına tek tek göz atıp çıkan eventleri inceleyebilirsin. İkinci olarak da kurduğun evrenin siyasi yapısına yönelik yönetim biçimleriyle oynayıp yönetime dair mekanikleri, decisionları ve eventleri inceleyebilirsin.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.