RYO: Baldur's Gate III
Oyunda muazzam bir lore var. Spoiler vermeden çok bahsedemiyorum. Yer altından gidenler olursa acayip kasvetli bir ortam var oynarken bunaldım resmen.
Ara
c1pql6okuegb1.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Baudelaire Welch isimli bir birey Larian'da Senior Narrattive Designer olarak çalışıyor, companion karakterler ve romance konusunda ana yöneticiymiş. Darke Urge origininin de tasarımcısı olmanın yanı sıra diğer origin karakterlerinde de çalışmaları varmış. Kendisi daha önce Paradox Interactive altında Crusader Kings III için çalışmıştı, orada "içerik üreticisi" statüsünde yazdığı bolca event vardı, hatta direkt kendi dosyası da olması lazım, tabii oradaki ilginç kısım kendi adından ziyade Isabella adını kullanmasıydı. Ayrıca CK3'te "Kozmik Şair" lakabıyla karakter olarak da eklenmiş durumda. Şahsen CK3'te yazdığı eventler içerik olarak oldukça ilginçti, oyun içerisinde çok fazla denk gelmesem de çeviri sırasında sıkça karşılaşmıştım.

Larian'a geçtiğini ve bu oyunda çalıştığını zaten biliyordum fakat kendisi bugün tekrar aklıma gelince bir araştırıp bakayım dedim, kendi sitesinde kendini kısaca özetlemiş. Ayrıca sitesinde oyunla alakalı Dark Urge origininin anlatıldığı tweet'i de paylaşmış.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar bu savescum olayı nedir böyle ya. Tamam zar atma animasyonu falan güzel olmuş da, f5 f8 yapmaktan tuşlar aşınacak. Normal ya hu, herkes yapıyordur diyorum da böyle de bir anlamı kalmıyor zarların. Hayır irademle bırakacağım ama bir motivasyonum yok. Deyin ki hile yapıyorsun kardeş, biz asla kullanmıyoruz, o neymiş öyle falan bırakayım ben de.

İlk taşı günahsız olanınız atsın.
Ara
Ben de bol bol kayıt alıyorum ama hiç beklemediğim bir savaşa girersem, yanlış birşeye basıp savaşa girersem diye yapıyorum. Zar atmalar için hiç kullanmadım şimdiye kadar, açıkçası oyunun güzel yanı da bu zaten, oyunda doğru bir seçim yok, deneyip olmayınca öyle devam etmek de keyifli.
Ara
Şu ana kadar sadece tüm ekip öldükten sonra ve oyun diyalog sırasında takıldığından eski kayıt dosyasına geri döndük. Onun dışında oyunda tekniken "yanlış" oynama diye bir şey olmadığından gidişatına bırakmak daha doğru olacaktır.
WhaW8Am.gif
Ara
Zar için save kullanmam için ekstrem bi şey olması lazım. Grup ölürse geriye sayıyorum. Zarda save yerine inspiration zaten tekrar denemeni sağladığı için o ihtiyacı hissettirmiyor pek. Hatalı çıkarsa da çıksın her şey mükemmel gitmek zorunda değil ki.. Bir kutuda 6 tane lockpick harcadım mesela

Ekstra olarak karakterlerle alakalı konuşmalar için saveye döndüğüm oldu.Ben 1 kişiyle romance yapmak istiyorum diğeriyle arkadaş olmak istiyorum konuşuyoruz hemen konu sevişmeye geliyor bi durun arkadaş ya

Bug olursa veya grup ölürse diye quicksave bol bol almak lazım
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
23 saat falan oldu daha ilk chapter alanındayım. Aşağı yukarı bitmek üzere. Divinity Original Sin 2'nin tadını yakaladım bakalım şimdiye kadar optimizasyon ve bazı ufak tefek buglar rahatsız etse de iyi gidiyor. Hotfix patchleri biraz daha hızlı yayınlasalar iyi olacak. Oyunun ciddi bir stabilizasyon sorunu var hala.
Ara
Anlık oynayan 800 bini geçmiş

F237_vFWIAAvwWx?format=jpg&name=large
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
kqfsebux6hgb1.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun keşfi hiç iyi ödüllendirmiyor. Düşen itemler hem çok çeşitsiz hem de çok gereksiz ve işe yaramaz özellikleri var. Divinitiy Original Sin 2'de bu çok daha iyiydi. Hem seviye olarak hem de karakterlerin itemleri açısından ilerledikçe geliştiğini ve güçlendiğini hissediyordun. Bunda hiç bu havayı alamadım 30 saat oldu oynayalı.
Ara
(07-08-2023, 23:36)Penetrator God : Oyun keşfi hiç iyi ödüllendirmiyor. Düşen itemler hem çok çeşitsiz hem de çok gereksiz ve işe yaramaz özellikleri var. Divinitiy Original Sin 2'de bu çok daha iyiydi. Hem seviye olarak hem de karakterlerin itemleri açısından ilerledikçe geliştiğini ve güçlendiğini hissediyordun. Bunda hiç bu havayı alamadım 30 saat oldu oynayalı.

Hiç Relic bulmadın mı ? 

Ben üç karakterime çok efsane silahlar ve bir zırh taktım. Bir tane de tüccardan aldım.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Yapım gereği oyunu 2-3 saat oynuyorum en fazla. Fakat net söylüyorum bu yılın en iyi oyununu yapmışlar. Goty vermezlerse ayıp ederler.
Ara
Ruhumu şeytana satmayı düşünüyorum. Bir parmak şıklatmayla kurtçuk sorununu çözeceğini söylüyor.
Bence de çözer ama umarım çok abartılı bir bela almıyorumdur başıma.
[+] 1 üye Bambukavak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bildiğim bir köprü var, satın almak istersen ulaşabilirsin.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
F26UfRMXcAAABba?format=png&name=small
[+] 4 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Geliştiricilerin dedikleri kadar varmış. 3. Act'a geçmem 40 küsür saatimi aldı.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(08-08-2023, 05:53)Bambukavak : Ruhumu şeytana satmayı düşünüyorum. Bir parmak şıklatmayla kurtçuk sorununu çözeceğini söylüyor.

Maalesef ruhumu şeytana adadım pişmanım.
[+] 2 üye Limbo nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-08-2023, 05:53)Bambukavak : SPOLİER SPOLİER SPOLİER 

Ruhumu şeytana satmayı düşünüyorum. Bir parmak şıklatmayla kurtçuk sorununu çözeceğini söylüyor.

Ben bu bölümü geçtim fakat ufak bir detayda olsa Spolier uyarısı koyulması gerekmez mi ?
Ara
14saat civarindan sonra oyun bana saatte 1 crash vermeye basladi. Eğer benzer sorunu olan varsa nvidia driveri toptan sılip temizinden en son son driveri yukleyiniz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 16 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.