RYO: Baldur's Gate III
Çok haklılar, neden oturduğu yerden hasbro'ya para kazandırsınlar ki? Markayı satarsa hasbro ya da daha düşük yüzdeyle gelirlerse tekrar değerlendirirler bence.
Ara
%15 indirimle 23 Mayıs'a kadar $29,74.

https://store.steampowered.com/app/10869...rs_Gate_3/
IbnE9P2.gif
Ara
Sven'le röportaj.

Ara
Ara
Bu oyunu alırken çok tereddüt ediyordum fakaf muhteşem bir şey çıktı düşünmeden alın.
[+] 2 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-06-2024, 00:11)Semavi7 : Bu oyunu alırken çok tereddüt ediyordum fakaf muhteşem bir şey çıktı düşünmeden alın.
Dark Urge bunu beğendi.
Ara
Daha ilk oynayışımı bitirmediğimi farkettim konuda yeni mesaj görünce( act 3 ortalarındayım)
t8nubAh.gif
Ara
Büyücülerde (Warlock) silah kullanımı önemi nedir? Asa tarzında sopa kullandıklarını görüyorum genelde, ama yere düşürme skilli dışında bi özellikleri yok gibi geliyor. O yüzden şimdilik benim karakterde bi elinde hafif balta, bi elinde hançer var.
Ara
Bir ara şuna tekrar başlayalım.
Ara
(21-07-2024, 19:48)elefsar : Büyücülerde (Warlock) silah kullanımı önemi nedir? Asa tarzında sopa kullandıklarını görüyorum genelde, ama yere düşürme skilli dışında bi özellikleri yok gibi geliyor. O yüzden şimdilik benim karakterde bi elinde hafif balta, bi elinde hançer var.

Genelleme olarak silah kullanmamaları lazım.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-07-2024, 21:22)Selene :
(21-07-2024, 19:48)elefsar : Büyücülerde (Warlock) silah kullanımı önemi nedir? Asa tarzında sopa kullandıklarını görüyorum genelde, ama yere düşürme skilli dışında bi özellikleri yok gibi geliyor. O yüzden şimdilik benim karakterde bi elinde hafif balta, bi elinde hançer var.

Genelleme olarak silah kullanmamaları lazım.

Silahları büyüyle güçlendiren bir alt sınıf seçtim. Şimdi düşmana büyü mü atsam, silahla mı vursam karar veremiyorum :S
Ara
Warlockla dövüşçü gidilecekse genelde fighter ve rogue ile multiclass güzel gidebiliyor.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O zaman aslında büyüleri hasar için değil de buff, debuff falan için kullanmak daha mantıklı.
Ara
(21-07-2024, 23:47)elefsar : Silahları büyüyle güçlendiren bir alt sınıf seçtim. Şimdi düşmana büyü mü atsam, silahla mı vursam karar veremiyorum :S

Spesifik bazı featler veya silahlar olmadığı sürece eldritch blast silahtan daha fazla hasar veriyor. Büyüleri buff için kullanmak konusunda ise değen çok az sayıda buff büyüsü var, aklıma ilk gelenler bless ve haste warlock'un onlara erişimi var mı emin değilim. Genel olarak hasar ve kontrol büyüleri daha efektif olur.
Ara
(22-07-2024, 12:37)Selene : Spesifik bazı featler veya silahlar olmadığı sürece eldritch blast silahtan daha fazla hasar veriyor. Büyüleri buff için kullanmak konusunda ise değen çok az sayıda buff büyüsü var, aklıma ilk gelenler bless ve haste warlock'un onlara erişimi var mı emin değilim. Genel olarak hasar ve kontrol büyüleri daha efektif olur.

İnternetten biraz araştırdım da, pact of blade alıp ikinci sınıfı fighter seçip oradan da action surge alınca 3 kere melee saldırı hakkımız olabiliyormuş. eldritch blast'tan daha fazla damage çıkacağını hesaplamış. Ama sanırım vuruş ihtimali daha düşük.
Ara
(22-07-2024, 21:01)elefsar : İnternetten biraz araştırdım da, pact of blade alıp ikinci sınıfı fighter seçip oradan da action surge alınca 3 kere melee saldırı hakkımız olabiliyormuş. eldritch blast'tan daha fazla damage çıkacağını hesaplamış. Ama sanırım vuruş ihtimali daha düşük.

Vuruş ihtimali, belli featler olmadığı sürece aynı oluyor. 1 action ile 3 saldırı yanlış hatırlamıyorsam level 10 ya da 11'de oluyor, aynı levelde eldritch blast da 3 saldırı yapıyor, aynı şekilde action surge kullanıp bir aksiyon daha alırsan silah saldırısı sayısı da ikiye katlanıyor, yani ikisini de eşit oranda etkiliyor, ha elbette daha güçlü büyüler iki durumdan da daha etkili oluyor.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Youtube'da Emin Çıtak Dark Urge canlı yayında.
Ara
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel

Görsel
Görsel
Görsel
Görsel

1. yıl dönümü istatistikleri paylaşıldı.
IbnE9P2.gif
[+] 4 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.