RYO: Cyberpunk 2077
Yazdıklarını okuyunca nasıl bir dünya da yaşadığımızı tekrar haturladım.
Ara
Şey diye eleştirmişler oyunda erkek veya kadın olduğun fark etmeksizin istediğin cinsel organı koyabiliyorsun evet çok önemli AMA neden karaktere kadın/erkek cinsiyet seçebiliyoruz. 5-6 tane daha cinsiyet olması birkaç tane daha ona göre seslendirme olması lazımdı diye puan kırmışlar. Oyun transhümanizm üzerine bak kadına erkek organı takıyorsun adam çıkmış bu oyun cinsiyetçi geri kafalı diye puan kırıyor. Senin yapacağın gazeteciliğin... Bildiğin bahane arıyor bunlarda
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok ilginç gerçekten. LGBT konusunda hayatımda gördüğüm en açık oyun olmasına rağmen, böyle bir özelliğinden dolayı övülmesini geçtim, cinsiyetçi diye eleştirilmesine anlam veremiyorum. Kaldı ki bir oyunun kalitesini içerisindeki cinsel unsurlara bakarak belirlemek akla mantığa sığmıyor.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk defa bir oyuna önsipariş verdim. Bunda en büyük etken CDPR ve Witcher'a olan inancım. Ülkemizde oyunun fazlaca ucuza satışa sunulmuş olması (ve bunun artırılma ihtimalini de yok saymayalım).
Oyunun rol yapma mekaniklerinin bol olduğu, ne tarz istersek o şekilde oynanabilecek olması da bir diğer olumlu etken.
Bugların çıkış yamasıyla giderileceğini düşünüyorum ama biz bethesda'dan şerbetliyiz buglar bizi yıldıramaz.
Ayrıca mini oyun yoksa ben de puan kırarım arkadaş. Ciddi değilim tabi ama Gwent gibi bir oyunu yaratan CDPR keşke bu oyunda da bize güzel bir mini oyun verseydi.

Çok önemli bir şeyi atlamışım, oyun Türkçe altyazılı.
Ara
Minigame olmaması, yan görevlerin alakasız olması saçma şeyler değil. Daha büyük sitelerin şikayetçi olduğu bazı haklı gibi görünen şeyler var. Kötü yorumları propagandaya bağlamak sıkıntılı bence. Polygon incelemesi dışında öyle sorunlu bir incelemeyle karşılaşmadım. Cyberpunk'a kötü skor verip gidip Valhalla'ya 90 veren de.

Çıktığında daha iyi göreceğiz tabii ki ama 0 bug olsa bile 10/10'luk bir oyun değil gibi geliyor şu ana kadar gördüklerim kadarıyla.
Ara
Tüylerim diken diken oldu. Oyunda müthiş bir atmosfer hissedeceğiz muhtemelen.

76561198034761601.png
[+] 3 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
PS4 kupa listesi geldi. Başarımlar henüz Steam'de görünmüyor.

Oyunun PS4 boyutu 102.44 GB.

Keanu Reeves'in geçen seneki E3 sunumunda görülmesinden sonra oyuncular platin kupanın You're Breathtaking şeklinde adlandırılmasını istemişti ama ne yazık ki bu istekleri yerine getirilmemiş. Hoş bir hareket olabilirdi gerçekten.

Düzenleme: Steam'den alan arkadaşlardan biri indirme boyutunu yazabilir mi? Merak ettim.
Ara
(08-12-2020, 21:15)Henri : Düzenleme: Steam'den alan arkadaşlardan biri indirme boyutunu yazabilir mi? Merak ettim.

(07-12-2020, 23:41)Craetus : Ön indirme ile biraz önce indirdim ancak çıkış yaptığında muhtemelen büyük bir "Day 1 Patch" alacak. Orada da bir 30-40gb daha dosya indireceğimizi düşünüyorum.

1.PNG

Dediğim gibi, erişime açılınca muhtemelen bir 30-40gb daha indirtme yapacak.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-12-2020, 21:26)Craetus :
(07-12-2020, 23:41)Craetus : Ön indirme ile biraz önce indirdim ancak çıkış yaptığında muhtemelen büyük bir "Day 1 Patch" alacak. Orada da bir 30-40gb daha dosya indireceğimizi düşünüyorum.

1.PNG

Dediğim gibi, erişime açılınca muhtemelen bir 30-40gb daha indirtme yapacak.

Çokmuş. Yanıt için teşekkürler. Şimdiden iyi eğlenceler :)

Oyun çıkmadan Cyberpunk'ın arkaplan hikayesini ve oyun dünyasının geçmişini öğrenmek isteyenler bu oynatma listesine göz atabilir.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Cyberpunk 2077'nin incelemelerinde eleştiri alan buglar için açıklama yapıldı. CD Projekt RED halkla ilişkiler müdürü Fabian Döhla, inceleyenlerin bildirdiği birçok hatanın düzeltildiğini belirtti. Cyberpunk 2077, dün 28.4 GB boyutunda versiyon 1.02 yamasını aldı. Gelen güncelleme çeşitli performans iyileştirmeleri, kritik ilerleme ve oynanış hatalarının giderilmesi ve stabilite iyileştirmelerini içeriyor.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu an tüm yayıncılar oyuna saldırmış durumda sadece karakter yaratma bölümünü izleyip kapatacam.
Ara
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oynayacak ne bir bilgisayarım var ne de konsolum senelerce bekledim heyecanlandım sonunda çıktı ancak yüksek ihtimal bir seneden önce belki daha da fazla oynayamayacağım o yüzden beklemeye devam. Çok saçma yanımdasın dokunamıyorum çok saçma.
[+] 3 üye savastutkunu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun çıktığı gün Geforce Now'da da yer alacakmış.

https://www.pcgamer.com/cyberpunk-2077-o...aunch-day/
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 1 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ps4 üzerinden bir bildirim almıştım yaklaşık 2 hafta önce. Diyordu ki "Cyberpunk ön siparişiniz 10 Aralık tarihine ertelenmiştir. Eğer iptal etmezseniz belirtilen tarihte ürün elinize ulaşacaktır. İptal ederseniz ön sipariş faydalarından yararlanamayacaksınız." şaşırdım çünkü sipariş vermemiştim ama bugüne kadar Ps Store üzerinden herhangi bir sipariş vermediğim, bilgi girmediğim için de rahattım, gelse bile beleş gelecek ne güzel diyordum. 1 hafta sonra başka bir bildirim geldi, "Eğer oyunu ön sipariş vermediyseniz bir önceki bildirimi önemsemeyiniz." bütün hayallerim yıkıldı...
th?id=OGC.d9de2a74c08333c2913cd8f1a693bd...aoimNe0%3d
[+] 8 üye Wellington Duke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu birkaç yayıncıdan izleme fırsatım oldu; kendim GTX 1050 ekran kartım ile düşük ayarlarda oynayabilirim diye düşünmüştüm. Ancak RTX serisinde bile ısınmalar ve sıkıntılar çok fazla. Sanırım ekran kartımı yenilemeden oynayamayacağım.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara
Kimseyi vurmak zorunda kalmadan ana hikayeyi bitirebilecek miyiz acaba merak ediyorum. Gerçi ben gtx 970'le oynayabilir miyim o da meçhul ya neyse.
Ara
Hideo Kojima'yı oyuna eklemişler. Yorumlardan birine göre (oynamadığımdan bilmiyorum) Death Stranding'in geliştirme sürecinden bahsediyormuş.

Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.