RYO: Expeditions: Rome
17.geliştirici günlüğü. Çıktıktan sonraki ilk güncelleme.
Ara
Logic Artists'le röportaj yapmışlar fikir olarak Expeditions Samurai ve Expeditions Mongols vs. öneride bulunmuşlar Jonas'da Mongols için seri için yeni bir soluk getirebilir demiş.

https://www.rpgwatch.com/articles/expedi...w-516.html
Ara
Ave,18.geliştirici günlüğü.
Ara
Başladık bakalım Midilliyi Yunandan alacağız.
Ara
(26-02-2022, 22:08)Takeda Akane : Başladık bakalım Midilliyi Yunandan alacağız.

Çok merak ettiğim bir oyun, oyundan paylaşımlar yaparsan sevinirim.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yapacağım şimdilik yorumum ilk 2 oyundan çok farklılığı var ve onlardan daha güzel. En son Midilli adasını tamamen Pontus'dan alacaktık. Kampı almak için çeşitli formasyonlar kullanıp sonra izlemek bayağı farklılık olmuş. Bunun için Centurion atıyorsun savaşması için.

Ara
Oyunu bugün bitirdim. Dönemi çok güzel yansıtmış. Her ne kadar alternatif bir tarih sunsa da, Roma tarihine ilgi duyan ve tactical RPG oyun türünü az da olsa seven herkese öneririm.
Sürekli yaptığınız çeşitli seçimlerle hikayeye yön verebiliyorsunuz ve ufak değişikliklerinden haricinde 8 farklı ana oyun sonuna ulaşabiliyorsunuz. Ancak oyun tekrar tekrar oynamak için biraz fazla uzun. Save dosyamda yazan bilgiye göre benim oyunu bitirmem 60 saat sürmüş.
Başlangıçta biraz zorlayıcı olan savaş sistemi, ekibiniz güçlendikten sonra çok fazla kolaylaşıyor. O anlamda oyunda bir denge söz konusu değil. Savaşlar da çoğu zaman tekrar edici olmaya başlayabiliyor. İlk 10-15 saatte belki de oyuna tamamen alışıp, sunduğu zevkli oyun deneyiminden sıkılmaya başlayabilirsiniz. Ancak hikaye uzun ve sürekli seçimler yaptığınız için pek sıkmıyor. Savaşlar da biraz daha zorlayıcı olsa belki daha da iyi olabilirmiş. Oyun, hikaye ve dönemin yansıtılması kısmıyla çok uğraştığı için oynanış biraz zayıf kalmış. Ancak arayüz güzel.
[+] 2 üye ZenderX nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oynamaya devam ediyorum ya Midilli beni alır ya ben Midilliyi. Takipte kalın.
Ara
Küçük Asya seferindeyim ilk aldığım yeri kaybettim. Bu başka bir yeri aldıktan sonra oldu.
Ara
Marmara'nın güneyini kontrol altına aldım ama Pontus güçlerinin benden fazla askeri var ve kışlaya atadığım praetorianlar fazla asker arttırmıyor sanki. Birde keşke altyapılar falan haritada net gösterse uzaklaştırdığın zaman.
Ara
Pontus beni rahat bırakmamaya kararlı ama ben güçlü ordumu kuracağım. Kışla asker basma kasıyorum.
Ara
Chalcedon yani bugünkü Kadıköy için savaş başladı.
Ara
Küçük Asya'yı fethettik şimdi Roma'dayız. Oyun şimdiye kadar tatmin edici ilerliyor.
Ara
@Takeda Akane mümkünse oyunundan fotoğraflar paylaşırsan çok sevinirim. İyi eğlenceler.
Ara
Kleopatra taş hatunmuş. Daha foto gelecek. @elefsar

Ara
(05-04-2022, 23:15)Takeda Akane : Kleopatra taş hatunmuş. Daha foto gelecek. @elefsar

Kleopatra baya çirkin birisiymiş gerçekte aslında. Güzel olan Nefertiti. Fotoların devamını bekliyoruz.
Ara
Aligment: Chaotic Evil.

Şu olayı çok seviyorum ben savaşırken sivillerin sağa sola kaçması.

@elefsar
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Herkese kurt kesilen ben Kleopatra söz konusu olunca yelkenleri suya indiriyorum.

Aligment: Chaotic Evil

Septimus haklı barbar tanrılarla işimiz yok. Yağmalayın mabedi.

Pompey.

@elefsar
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yaban kedisi eventi gelmişti ama onu çekmeyi unuttum zaten evcilleştiremedim hayvanı böyle eventler oyunu zenginleştiriyor her ne kadar Pathfinder seviyesinde olmasada eğlenceli bu tarz eventler.
Ara
Hayır Warband deniz yağmacıları değil Roma'nın legatusu.

Mısır kampanyamızda bittiğine göre artık Galya'dayız. Ve savaş acımasızdır çocuklarda ölür. Aligment: Chaotic Evil.

@elefsar
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.