RYO: Fallout: New Vegas
acf460ec63c76c83063b2b7bb7813c3547343c35.png

Fallout: New Vegas, Obsidian tarafından yapılan, Bethesda tarafından yayımlanan bir RYO'dur. Fallout 3'ün oyun motorunu kullansa da Fallout 3'ün bir devamı değildir. Serinin bu ara oyununda, Mojave Çölü üzerindeki rotasından önemli bir kargo taşıyan karakterimiz yakalanır, vurulur ve ölmeye bırakılır. Bu çorak topraklarda bir robot tarafından kurtarılmış olan karakterimiz de kendisini vuran kişileri aramak için yola koyulur.

Yapımcı: Obsidian Entertaiment
Yayımcı: Bethesda Softworks
Yapım Yılı: 2010
Oyun Motoru: Gamebryo

[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Zamanında oynamıştım. Bayağı da ilerlemiştim ama bir seviyeden sonra çok zor geldi. Bıraktım oyunu. Tam olarak hangi bölümde bıraktığımı hatırlamıyorum ama Cumhuriyet için bir şey almam gerekiyordu. Almam gereken eşyanın etrafında dev mutantlar vardı...
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Yeni Fallout oyunlarını oynayınca anladım New Vegas'ın değerini bana göre en iyi Fallout oyunu.
Ara
Dün sabah itibari ile bitirmek üzere 2. kere başladığım oyun. Oyun içi wasteland radyosu ile oyunun havasına çok rahat giriyorum, hikayesi de çok sürükleyici. Umarım bu havada devam eder, eğer böyle giderse benim için Oblivion ve Skyrim'den iyi bir RYO olabilir.
Ara
Bu gün itibari ile oyunu bitirdim. Oyunda sürekli çatallanan questlinelar ve her questi istediğiniz şekilde bitirebilmeniz gibi şeyler oyunun ana oynanma sebebi. Obsidian oyunlarında çoğunlukla bunu az ya da çok işliyor. En baskın işlendiği oyun ise bence Fallout: New Vegas. Karakterimi bir başkası değil kendim kontrol ettiğimi ve karar vermenin oyuncuya bırakıldığını hissettim.

Kararlarınızdan geri dönebilir, kötü olduğunu düşündüğünüz karakteri anında vurabilir ve istediğiniz şekilde bir görevi bitirebilirsiniz. Oyunu DLCsiz şekilde yaklaşık 35 saate bitirdim ki hala bitirmediğim görevler ve gitmediğim tonlarca yer vardı. Hani bazı oyunlarda sadece stealth giderek geçebileceğiniz yerler falan vardır ya, Fallout: New Vegas'da aynı yeri 4-5 farklı şekilde geçebiliyorsunuz. Kusursuz bir oyun.

(27-03-2021, 22:41)Defterdar : Zamanında oynamıştım. Bayağı da ilerlemiştim ama bir seviyeden sonra çok zor geldi. Bıraktım oyunu. Tam olarak hangi bölümde bıraktığımı hatırlamıyorum ama Cumhuriyet için bir şey almam gerekiyordu. Almam gereken eşyanın etrafında dev mutantlar vardı...

Tam tersine oyun ilerledikçe kolaylaşıyor, bazı bölgeler aşırı tehlikeli olduğundan oralara girmemeniz çoğu zaman söyleniyor. Sanırım siz Black Mountain veya New Vegas-Primm otobanındaydınız. Black Mountain'a taramalı tüfek, power armor ve roket ile gelmeniz en iyi seçenek olabilir. New Vegas-Primm otobanında oyunun en güçlü canlıları bulunuyor adları ise "Deathclaw", bu canlılar ile savaşmak sadece companionunuz ile 2v1'de mümkün. Bu yüzden Primm otobanından değil doğudaki otobandan gitmeniz öneriliyor.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tam olarak doğru bildiniz yaratığı.
Ama...Save'im silineli çok oldu. Daha da geri döner miyim...Sanmam. Rpg oynamak istersem oynayacağım başka şeyler var.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Ave true to Caesar belki elli kere bitirmişimdir.

images?q=tbn:ANd9GcQ3_b-IlF5_gM6SjAucenY...w&usqp=CAU
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Caesar hakkında

Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sezar efsane adam ama benim asıl favorim Legate Lanius(Latince kasap).
Ara
(21-06-2021, 12:12)Yasin Ahmet : Caesar hakkında

Oyunun Caesar kısmı eksik, yanlış hatırlamıyorsam zaman yetmemişti. Ayrıca yine yanlış hatırlamıyorsam büyük uluslar dediğimiz gruplar bir çok cephede savaşıyor. Maalesef oyun sonunda tarafların hepsini 100 speech ile istediğini yaptırabiliyorsun. Son olarak oyunun motoru büyük ölçekli şeyleri gerçekleştirmek için yeterli değildi.
Ara
Lejyona ekstra görevler veren bir mod var örneğin Sezar sizden Arşimet silahını kullanıp NCR askerlerini yoketmeniz istiyor sonra Umutsuz Ümit kampını temizleyince oraya Lejyon askerleri yerleşiyor, BoS'u ikna etme var vs.vs.

https://www.nexusmods.com/newvegas/mods/60208
Ara
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara
Neden lejyon en iyi faction?
Ara
Yok artık. :smile: :smile:

[+] 3 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
Böyle bir çizgi romandan haberim yoktu.
Ara
Ara
[+] 2 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
Yes Man'den Order 66;

[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.