RYO: Mount & Blade II: Bannerlord
Geçenlerde yeni yol haritası yayınladılar. Yoldaşları soylu yapmayı getirecez demeleri bide savaşa girdiğin yer haritada bulunduğun yer olacak aynı total war oyunları gibi bu iki şey önemliydi o yol haritasında.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Bugün deneme amaçlı tekrar indirdim oyunu. Çıkışı ve sonrasındaki aylarda bilgisayarım oynanabilir seviyede çalıştıramıyordu oyunu ancak neredeyse yüksek ayarlarda 60fps alabiliyorum artık (Stabil değil tabi o yüzden ortada oynuyorum). İçerik olarak çok bir farklılık göremedim ama optimizasyon için çalışmışlar gerçekten.

Merak eden olursa diye sistemim:
FX-6300
1050ti
8GB RAM
hby6qc.gif
Ara
(30-08-2021, 19:47)cemal : Geçenlerde yeni yol haritası yayınladılar. Yoldaşları soylu yapmayı getirecez demeleri bide savaşa girdiğin yer haritada bulunduğun yer olacak aynı total war oyunları gibi bu iki şey önemliydi o yol haritasında.
Filli dlc'de gelecek diyorlardı bakalım.
Ara
Oyun erken erişimden çıkmadan önce DLC mi duyurdular?
IbnE9P2.gif
Ara
(07-07-2021, 15:06)Takeda Akane : Bannerlord'a filler geliyormuş. :scream:

Resmi olarak duyuru yok.
Ara
Mount & Bannerlord hali hazırda online bir moda da sahip. Bilmeyenler, görmek ve oynamak isteyenler benimle özelden iletişime geçebilirler. Oyunun mantığı biraz MMO tarzı karakterleri geliştirmek single playera göre daha zor. Her oyuncu kendi askerlerini yetiştirip pvpye girebiliyor. Oyun içerisinde belli başlı yabancı ve Türk klanlar var. Şu an için pvp sadece bir bölgede yapılabiliyor fakat ilerleyen güncellemelerle birlikte tüm Kalradya'ya geleceğini söylüyor yapımcılar.
Üstte gök basmasa, altta yer delinmese Türk milleti; ilini, töreni kim bozabilecek?
Ara
Bannerlord'u bıraktım. Tarihi resterasyon modları gelmeden de dönmeyi düşünmüyorum.
Ara
unknown.png

2-3 gün önce oynarken komik bir bug ile karşılaştım. Nasıl gerçekleşti, görüntü nereden geldi hiçbir fikrim yok. Bir süre oynadıktan sonra kendiliğinden düzelmişti.

Bu oyundaki hafif zırhlar çok güzel tasarlanmış. Animasyonların da kaliteli olmasıyla birlikte oynarken gerçekten güzel bir görüntü çıkıyor. Tek sıkıntı hem silah hem de zırh konusunda yeterince çeşitlilik yok gibi hissediyorum. Toplam sayıya bakınca yeterli gibi durabilir ancak orta-geç dönemde sahip olunabilecek zırh/silah çeşitliliği tatmin edici değil.

unknown.png
hby6qc.gif
[+] 3 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
76561198034761601.png
Ara
76561198034761601.png
Ara
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1.5.2 ya da daha önceki bir sürümden itibaren çok oynamadım. Oyuna geri dönmemi sağlayacak bir mod var mı? Ya da tavsiye acaba?
Ara
Ara
Güzel bir mod olabilir.

Ara
Singleplayerde oyun esnasında diyelim sadece atlılardan oluşan bir ordu ağacı kurmak istedik bunu o saveye özel olarak yapmamızı sağlayacak bir özellik mevcut mu oyunda?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son bir haftadır oyunu tekrar oynamaya başladım. En son girdiğimde daha yeni çıkmıştı, şahsen hiç hata olabilecek bir şey ile karşılaşmadım ve oyun gayet eğlenceli. Oyunu daha hızlı oynamayı sağlayan, ticaret işini otomatikleştiren 1-2 mod dışında tamamen native oynuyorum. Ben en son oynadığımda bayrak görevini yapamıyorduk, lordlarla konuştuktan sonra gidiyordu fakat o görev tamamlanmış sanırım fakat daha birine vermedim bayrağı. 600 gün civarındayım, kendime imparatorluk topraklarında bir yerleşimi ele geçirdikten sonra kendi krallığımı kurmayı planlıyorum.

Klandaki diğer üyelere kurdurduğun partileri pek başarılı bulmadım, saçma yerlerde gezip sık sık yakalanabiliyorlar. Onun dışında yardakçı sistemi ise bayağı zayıf geldi. Warbanddaki yardakçılar ile oynamak daha taktiksel ve eğlenceliydi, Bannerlordda hiç derinliği yok.
WhaW8Am.gif
Ara
Ateşli silahlar ekleyen bir modmuş.

Ara
Yine %20 indirimle 120 ₺ olarak satılmaktadır. Steam Linki
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.