RYO: The Witcher 3: Wild Hunt
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
76561198072997558.png
[+] 1 üye ErkutErdem nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yaklasik 35 saat oynadim, gercekten muthis. Hani ben strateji turu disinda pek baska oyun oynamayan birisiyim. Cok farkli cesit oyun oynamadigim icin cok bir kiyaslama yapmam da dogru degil ama, su ana kadar strateji turu disinda oynadigim en guzel oyundu diyebilirim. Oyunda kendinizi bir canavar avcisi cogu zaman bir cinayeti arastiran dedektif zaman zaman kart oyuncusu, at yariscisi olarak bulabiliyorsunuz. Devasa haritasi ve harika manzaralari degisen hava sartlari efsane muzikleriyle oldukca iyi bir oyun diyebilirim.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bütün yan görevleri yapmayı ve haritayı tamamen aç tavsiye güzel şeyler çıkıyor. Ek paketleri de unutma :)
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
D7iI9JLWwAEc82A.jpg

Geçtiğimiz indirim döneminde ps4'e Witcher 3 aldım. PCde düşük performanstan dolayı pek deneyimleyemeyip kısa sürede silmemden mütevellit ps4 ilaç gibi geldi. Haftasonu bi 25-30 saat oynadım. Baya da görev yapmama rağmen henüz ne bi yer keşfedebildim ne de karakter kasabildim. 5 lvdeyken başladığım lv6 görevi 8lv olmama rağmen hala bitmedi. Yan görevler bile o kadar dolu ki hepsinin bi amaca hizmet ettiğini görebiliyorsunuz. En zorda oynamama rağmen dövüşlerin karakterden çok oyuncunun becerisine dayanan yapısından ötürü çok zorlanmadan ilerleyebildim diyebilirim. 25 saatte daha achievementlerin %8'ini yapabildim ve bitmek bilmeyen görev serilerinde ilerlemeye çalışıyorum. Senaryo ve kurgu çok yerinde. Görevleri yaparken bize sunduğu özgürlük de cabası. Hiçbir şeyi bunu niye yaptım diye sorgulatmadı. Verdiğimiz iyi kötü, büyük küçük her kararın sonucunu er ya da geç görüyoruz. Ayrıca kitaplara yapılan göndermeler de cabası. Adamlar harbi ne oyun yapmış be diyorum. Dövüş mekanikleri açısından bi GoW deği ama arada kaç sene fark var tabi. Grafikleri de dönemi için eşsizdi. Görev tasarımları konusunda henüz bu ayarda bi oyun olduğunu sanmıyorum.
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@altnkurt 
Şuanda geldiğin kısıma kadar herhangi bir kurtadamla kapıştın mı ? En zor seviyede öyle hızlı regen yeteneği var ki bir vuruyorsun iki can dolduruyor. En zorda regen yeteneğini durdurmayı beceremediğimden başarım alamadım.
Vir sapit qui pauca loquitur
[+] 1 üye Emirhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ciri'nin sekansında savaşmıştım. Geralt olarak savaşmadım ama ben işaret dizilimi gittiğim için %50 falan işaret şiddeti bonusum var şimdiden. Aard'ın %70 yere devirme şansı var. Çoğu düşmanı yere devirip tek tıkta bitiriyorum. Harpilerde bile çalışıyor. Kurtadamda da aynı taktiği deneyeceğim. Umarım çalışır yoksa quenle gard alıp ölümüne saldırcam.
Sic Parvis Magna
Ara
Prodüksiyon olarak ben bu oyunu Lotr ve Got gibi yapımlar ile kıyaslıyorum. Sanat eseri. Toussaint'a ilk girdiğimiz sahneyi unutamam.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
@Emirhan Kurtadamla savaştım. Dediğin gibi regen olayı var ama 2. denememde yendim. Axii atıp sersemlettikten sonra arka arkaya 4 kere heavy attack yaptım. Ardından tekrar Axii atıp kendine gelmeden sürekli bu şekilde vurarak yendim. Full sign gitmemin de staminanın yenilenmesine olan katkısından ötürü ucu ucuna 4. heavy attacktan sonra Axii atabiliyordum. Zaten o ucu ucuna olmasa 4. attacktan sonra kafamıza darbeyi alıyoruz. Seri olmakta fayda var. Bu şekilde hiç toparlanmasına fırsat vermediğimden regen başlatamadı.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaslar normalde ben strateji turu disinda pek bir oyun oynamam veya ovmem ama bu oyun bence yukarida Zebercet'in belirttigi gibi film dunyasinda LOTR neyse oyun dunyasinda da Witcher 3 odur net. Bir kere bitirdim ps4/5 alirsam da bir daha bitiririm.
Ara
Oynadığım en güzel oyun. Her ne kadar eski olsa da Witcher 1 de hikaye olarak çok güzel.
Ara
Benim de oynadığım tek oyunculu en iyi oyun diyebilirim. 300 küsür saat devirmeme ve 2 kez tüm ek paketleriyle bitirmeme rağmen halen açıp oynayasım gelir ara sıra. Ayrıca bir oyunun hiç mi çirkin bir müziği olmaz arkadaş ? Bütün müzikleri adeta efsane bir ballad niteliğinde.
76561198032000419.png
Ara
Evet, sonunda oyunu indirime girmesinden dolayı alabildim. Oyunla ilgili birkaç sorum olacaktı, cevaplarsanız sevinirim:
  1. RPG oyunlarına pek aşina değilim ve Skyrim hariç (onu da hepi topu 20 saat oynadım) hiçbir RPG oyunu oynamadım. Hangi zorluk seviyesinde başlamamı önerirsiniz?
  2. Oyunda cinsellik ögelerinin bulunduğunu biliyorum. Benim için oyunun cılkını çıkarmadıktan ve cinselliği bir pazarlama unsuru olarak kullanmadıktan sonra (Bkz. Red Alert 3) sıkıntı değil. Ancak kardeşimle aynı odayı paylaştığım için kardeşimin malum sahneleri görmesini istemiyorum. Bu tip sahneler oyunda ne kadar sıklıkla var? 
  3. Direk üçüncü oyunu aldım ama diğer iki oyunu oynamadığım için sorun olur mu? Birkaç ay önce "Son Dilek" kitabını okumuştum, onun dışında Witcher hakkında hiçbir içerik tüketmedim.
IbnE9P2.gif
Ara
1) Kolay ya da orta zorlukta başlayabilirsin.
2) Fazla yok gelince farkediyorsun zaten atlarsın.
3) Hikaye bağımsız. Önceki oyunlar ancak karakterleri tanımak açısından önemli. Karakterleri yeniden tanıtmıyor o kadar. Kimin kim olduğunu az çok biliyorsan sorun yok. Birde ufak bir ipucu. Oyunun başlarında bir yerde birisi gelip daha önce neler yaptın diye sorular soracak. Onları öldürdüm diye cevap verme yeter.
Ara
(31-10-2019, 21:11)birisi43 : 1) Kolay ya da orta zorlukta başlayabilirsin.
2) Fazla yok gelince farkediyorsun zaten atlarsın.
3) Hikaye bağımsız. Önceki oyunlar ancak karakterleri tanımak açısından önemli. Karakterleri yeniden tanıtmıyor o kadar. Kimin kim olduğunu az çok biliyorsan sorun yok. Birde ufak bir ipucu. Oyunun başlarında bir yerde birisi gelip daha önce neler yaptın diye sorular soracak. Onları öldürdüm diye cevap verme yeter.

Cevap için teşekkürler. Bu arada oyunun tam kontrolcü desteği olduğu yazıyor. Bende de Dualshock 4 var. Kontrolcüyle mi daha rahat oynanır klavye ve fare ile mi?
IbnE9P2.gif
Ara
Hiçbir zaman kontrolcü ile oyun oynamadığım için bilemem ama fare ve klavye için sorun yok.
Ara
Xbox 360 controller ile oynadım kesinlikle klavyeden daha rahat edersin.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun gerçekten başyapıt, PS4'te oynadığım en iyi oyunlar arasında rahatlıkla zirveye oynar.

Bu parçayı dinlerken Ard Skellig'de at sürmek harika bir his. 

pz5_4_1_by_schrodyus-d6kbn1b.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.