Satranç Turnuvası: Ekim 2018
st_satranc.png

15. Geleneksel Satranç Turnuvasına hoş geldiniz.
Turnuvanın işleyişine dair ayrıntılı bilgiyi bu konudan alabilirsiniz.
7-8 Ekim'de turnuva başlar. Bu tarihe kadar katılımlar devam edecektir. 
Yeterli katılım olmadığı takdirde katılım süresi uzatılabilir. 

Uyarı
Turnuvada herkesin karşılaşmasını yapması için 3 günü olacaktır. 
3 gün içerisinde bir karşılaşma yapamayacak kadar meşgul olabiliyorsanız turnuvaya zarar vermemek için lütfen turnuvaya katılmayın.
Turnuva katılımcılarının her gün en az 1 kere bu konuyu kontrol edebiliyor olması beklenir.
Turnuvaya aktif katılım sergilemesi şüpheli bulunan üyeler turnuvaya kabul edilmeyebilir.

Kurallar ve İşleyiş
1. Turnuva maçları lichess sitesi üzerinden oynanır, zaman limiti 10+0 olacaktır.
2. Karşılaşma linki başkalarının göremeyeceği bir alandan iletilir.
3. Karşılaşma sonucu, linkiyle birlikte bu konuya atılmalıdır.
4. Süre dolduğunda taraflardan birine ulaşılamıyorsa ulaşılamayan mağlup sayılır.
5. Süre dolduğunda taraflardan her ikisine de ulaşılamıyorsa karşılaşmadan kimse puan almaz.
6. Turnuva sona erdiğinde en yüksek puana sahip oyuncu kazandı sayılır.

Katılımcılar :

@ZenderX
@25itroy25
@Robb Stark
@Cannabis
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum
Ara
katiliyorum
Ara
İki üç haftadır epey yoğun olduğum için katılamadım, geç oldu biraz değil mi?
Ara
Ben de görmedim hiç ya bidaha olur mu ?
Ara
Çeşitli nedenlerden dolayı bu ay turnuva başlayamadı. Fakat Ekim ayı bitmiş değil. Katılmak isteyenler tekrardan belirtirlerse elemeli kısa bir turnuva yaparız. Kasım ayı turnuvamız içinde ilgi toplayıp tecrübe edinmiş oluruz.
Ara
Benim için sıkıntı yok
Ara
Ben katılabilirim hala bir hafta var ekim ayının bitimine hızlı bir turnuva çıkarabiliriz bence.
Ara
1 kişi daha gelirse 4 kişilik ufak bir turnuva yapabiliriz. @flavius, @Consul of Time, @JanissaryArcher
Ara
Katilabilirim
Ara
O halde 4 kişilik turnuvamıza başlayabiliriz. Başlangıçta elemeli düşünmüştüm ancak elemeli sistem tek maç satranç turnuvaları için kullanışlı olmadığından forumda yaptığımız klasik lig tarzı şeklinde düzenlemeye karar verdim.

İlk maçlar:

@Robb Stark - ZenderX
@25itroy25 - @Cannabis

Maçlar 25 Ekim, 23:59 saatine kadar oynanmalıdır. Herkese başarılar.
Ara
Tamamdır hocam benim bugün 12.30 16.30 arası dersim yok boşum ve akşam 9'dan sonra gece 2'ye kadar yine müsaitim, gün içinde çoğu zaman forum yerine satranç uygulamasında oluyorum bana oradan mesaj atarsan oynayabiliriz.
https://lichess.org/@/Diaaanaaa
@ZenderX
Ara
Kendisine mesaj gönderdim hala bir ceva vermedi
@25itroy25
Ara
Eksik varsa gelebilirim :)
Ara
Güzel maçtı, eline sağlık @Robb Stark.
https://lichess.org/tywswop6Nvlq
[+] 1 üye ZenderX nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@25itroy25 4 gündür foruma girmemiş. Henüz ilk tur olduğu için onun yerine @flavius 'u aldım. @Cannabis , flavius en kısa zamanda maçınızı oynarsınız. Yine de 2. turların maçlarını da veriyim.

@Cannabis - @Robb Stark
ZenderX - @flavius

Maçlar 28 Ekim 23:59'saatine kadar oynanmalıdır.
Ara
Cannabis 1-0 Robb Stark
https://lichess.org/4Rgnpc9W
[+] 1 üye Cannabis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.