Satranç Turnuvası: Kasım 2019
st_satranc.png

Kasım 2019 Strategyturk Satranç Turnuvasına hoş geldiniz.

Katılmadan Önce Uyarı
  • Turnuvada herkesin karşılaşmalarının tarihi belirlendikten sonra karşılaşmasını yapmak için 3 günü bulunacaktır.
  • Turnuvaya katılan üyelerden bu 3 gün içerisinde rakibiyle uygun bir zaman aralığı belirleyebilmesi beklenir.
  • Turnuva katılımcılarının günde en az 1 kere turnuva konusunu, gelişmeleri ve duyuruları takip edebilmesi beklenir.
  • Turnuvada devamlılığı şüpheli görülen kişiler turnuvaya alınmayabilirler.
Turnuvanın İşleyişi
  • Turnuva İsviçre sistemiyle yapılacaktır, bu durum turnuvanın eleme usulüyle değil, tur bazlı olacağı anlamına gelir.
  • Her tur öncesi oyuncuların karşılaşacağı oyuncular, mevcut puan durumu itibariyle dinamik olarak belirlenir.
  • Her karşılaşma "best of 3" metoduyla oynanır, 2-0'dan sonra oynanmasına gerek yoktur, 1-1 ise 3. maç kazananı belirler.
  • Oyuncular mümkün olduğu müddetçe bir önceki turda oynadığı rengin tersiyle oynar.
  • Oyuncular mümkün olduğu müddetçe turnuva genelinde her iki renkten eşit sayıda maç yapar.
  • Oyuncular kazandıkları her karşılaşma için 1 puan, berabere kaldıkları her karşılaşma için yarım puan elde ederler.
  • Turnuva lichess sitesi üzerinden yapılır, zaman limiti her maç için 5+2'dir.
Bu konu altından Satranç Turnuvasına başvurabilirsiniz.
Katılıyorum umarım daha fazla kişi gelir.
Ara
Katılıyorum
WhaW8Am.gif
Ara
Ben de katılmak isterim.
IbnE9P2.gif
Ara
Bu turnuvada bazı değişiklikler yapıyoruz.

1. Her karşılaşmanın kazananı best of 3 şeklinde belirlenecek, yani 2 maç kazanan o karşılaşmayı kazandı sayılacak. 2-0 olursa son maç yapılmayabilir, 1-1 olursa yapılacak 3. maç kazananı belirliyor.
2. 10+0 yerine süre ayarında 5+2'lik ayarı deneyeceğiz.

Bu değişikliklerle amacımız oyuncuların ilk maçları iyi gitmediğinde geridönüş yapabilmelerini sağlamak, daha hızlı oynamanın önemini arttırmak. Bu gibi etkinliklerde önerilerinizi düşüncelerinizi iletmeniz bizim için önemli.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Birincisi iyi hoş ama 5+2 az değil mi?
IbnE9P2.gif
Ara
3 maç olma ihtimali olduğu için toplamda karşılaşmanın da fazla uzamaması lazım. Öte yandan hızlı oynamanın da kendi içerisinde avantaj sunması gerekiyor. Duruma göre sonraki turnuvada yeniden gözden geçiririz kuralları.
Hamle başına zaman çok mantıklı.Böylece zaman artık problem olmaz.
Ara
En az 1, ideal olarak 3 katılımcı daha bekliyoruz.
Katılıyorum
Ara
Katılmak isterim.
Ara
Katılmak isterim
Ara
Geç kalmadıysam beni de yazın :)
Ara
Bir kişi daha lazım.
Ara
(10-11-2019, 09:50)25itroy25 : Bir kişi daha lazım.
Katılıyorum
Ara
KASIM 2019 TURNUVASI 1. TUR
Ufak hatırlatma:
  • Her karşılaşmanın kazananı best of 3 şeklinde belirleniyor.
  • Oyun süresi 5+2
@PCOyun 2 - 0 @Attila the Hun

1. maç https://lichess.org/oizVmalf 

2. maç https://lichess.org/pPlyAoOB
WhaW8Am.gif
Ara
Karşılaşmaları bekliyoruz, rakibinize ulaşamıyorsanız yine bu konu altından belirtin.
Yeterli boş zamanım olmadığı için maçımızı gerçekleştiremedik.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.