Satranç Turnuvası: Şubat 2017
(12-02-2017, 23:10)Cpt.MacMillan :
(12-02-2017, 02:12)Duman :
1. Turun Tamamlanması İçin Hatırlatıcı
Aşağıdaki karşılaşmalar için son gün.

Bundan sonra karşılaşmalar açıklandıktan sonra oyuncuların oynamaları için 3 gün süreleri olacak.
3 gün sonrasında taraflardan biri aktifken diğerine ulaşılamıyorsa rakibi gelmeyen taraf kazanmış sayılacak.

Umarım böyle bir şey olmaz olursa da elenen/yenilen tarafa haksızlık olduğnu düşünüyorum hangisnin daha fazla rakibini beklediğini bilemeyiz böyle bişey olursa 12 saat daha uuzatılması taraftarıyım tabi en iyisini turunuva yöneticisi @Duman bilir

Bence direk akşam 8 ya da 9 da maç oynanacak gelmeyenin puanı sıfır diyelim. Zaten elenme yok. İsviçre sistemi. 3 gün içinde maç göstermeyen otur 0.

(12-02-2017, 23:09)Probang : @KelRahip 8 gündür foruma girmemiş.
Geriye tek maç kalıyor. Ondada Pirireis aktif gibi gözüküyor. Bu şekilde bu turu bitirip yeni tura geçirebiliriz. 
Turnuva admini biraz daha turnuvayla ilgili olursa güzel olacak ki oyunlar geleneksel hale gelip her ay yapılsın.

Admin beni admin yap.
Ara
A ve B bir turda eşleştiler. İlk iki gün A rakibine "oynayalım" dedi fakat B ortada gözükmedi. Üçüncü gün B "oynayalım" dedi fakat A katılamadı. Şimdi burada puan kime gidecek ? İkisi de verilen süre içinde buradaydı. İkisi de rakibini çağırdı. Birine puan versek diğeri itiraz edecek. İkisine de puan vermesek, itiraz edecekler. İkisine de puan veremeyeceğimize göre... Benim düşüncem şöyle. Turları 2 veya 4 güne yayıp, karşılaşmaları da gruplara ayıracağız. İlk grup bu gün, ikinci grup hemen ertesi gün vs. En adaletli sistem bu olacak gibi.
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 1 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuncuları gruplara ayırınca nasıl bir fark olacak onu merak ediyorum, cümlenin içerisinde ikisine de puan vermememiz mümkün değil demişsin sonra da adamlara 1 gün süre vermişsin oynamaları için o 1 gün içerisinde karşılaşmadaki 2 oyuncu birden ortada yoksa veya müsait değilse ilk sistemden yakındığın adaletsizliği yaşatmayacağın şekilde o puanın kime gideceğini açıklarsan benim için sorun yok.
Bence direk eslesme oldugu gunun ertesi gunu aksam 8 de mac yapacaksiniz diyeceksin. 8 de ben buradayim demeyen veya gelmeyene 0 digerine 1 vereceksin. Sonucta normalde tarihi belli sinava girmezsen not 0 oluyor. Ikisi de gelmezse ikisi de 0 alacak. Yapacak bir sey yok. Yoksa boyle 2 haftada 1 tur anca oynariz
Ara
(13-02-2017, 03:47)Duman : Oyuncuları gruplara ayırınca nasıl bir fark olacak onu merak ediyorum, cümlenin içerisinde ikisine de puan vermememiz mümkün değil demişsin sonra da adamlara 1 gün süre vermişsin oynamaları için o 1 gün içerisinde karşılaşmadaki 2 oyuncu birden ortada yoksa veya müsait değilse ilk sistemden yakındığın adaletsizliği yaşatmayacağın şekilde o puanın kime gideceğini açıklarsan benim için sorun yok.
  • Bir gün olmaz, 16 kişinin de aynı gün aynı saat müsait olabilmesi zor bir olasılık.
  • Birden fazla gün olmamalı, dediğim durumlar yaşanabilir.
  • Oyuncuları gruplara ayırmamın amacı ; herkes her zaman müsait olmamasından kaynaklanıyor. Bu yüzden günlere dağıtarak bu durumu ortadan kaldırmayı amaçlıyorum. Ayrıca rakipler birbirlerini grubun maçlarını oynayacağı günün belirli saatleri içinde çağırabilecek. O saatler öncesinde de oynayabilirler müsaitlerse ama o saatler içinde A rakibini çağırdı ve süre bitene kadar rakibinden bir yanıt alamadıysa puan A'nın olacak. Üç güne veya daha fazlasına yayarsak yukarıda belirtiğim sorun ortaya çıkacaktır. 
  • İkisi ortada yoksa ikisi de ortada yoksa ikisi de puan alamayacak. Bu duruma daha iyi  fikrim yok. Ama mesajımda anlattığım ilk iki gün B'nin, son gün A'nın olmaması durumunda puanı hangi tarafın alması gerektiğine çözüm bulacağımıza inanıyorum bu sistemle.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
2. tur karşılaşmaları bu akşam saat 22.00'da belirlenecek. O vakte kadar sizlerin de fikrini bekliyoruz.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Herkes birbirini steam üzerinden eklerse veya admin bir WhatsApp grubu kurarsa iletişim sorununu çözebiliriz bence
Ara
Kardeş Kel Rahip Ortada yok

Ben cumartesi burdaydım puanımı alabilirmiyim

CEVAP YOK MU BEYLER
Ara
döner sistemde oynasaydık bu sorunu yaşamazdık. sonraki tur maçları yapılabilirdi önceki tur maçları tamamen bitmeden. Bence 48 saat içerisinde aynı anda müsait olacakları saat bulamayan oyuncuların olması biraz bir tarafın önemsememesinden oluyor çünkü günümüzde telefon denen birşey var illaki pc üzerinde oynamak zorunda değiller. Ama yinede eşlendirme açıklandıktan sonra ki günün akşamı gibi (bu süre size kalmış) bir saat te maçların oynanması kararlaştırırsın iki taraf müsait olursa o ara vakitte de oynayabilir.
Ara
1. turun sonuçları

@'Cpt.MacMillan' 0 -1 @PashaZade 
@EralpU 0 - 1 @PiriReis 

*(Hükmen Galip)
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 2 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Strategyturk Satranç Turnuvası
2. Tur Karşılaşmaları

@Probang v.@'Cpt.MacMillan'

Karşılaşmada ilk sırada olan beyaz renkle oynayacaktır.
2. Turun bitiş tarihi 16.02.2017, 22:56
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Oo @Piri, alırım bir dal.
G0kMNN.png
Ara
Cpt. Macmillan, ST Diskord grubundayım, Steam'im Probang gene ortak arkadaşlardan vs. bulabilirsin.
Ara
@GaulTurk Discorda gordugunde link.
Ara
Şimdi yapabiliriz.
G0kMNN.png
Ara
Pat ihtimalini değerlendirmemem sonucu elimizdeki oyunu verdik. O kadar oyna oyna sonra son hareketle batır.

https://tr.lichess.org/dsbCOL5LxNxI

Pat olunca bir daha maç yapılmıyor değil mi?
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-02-2017, 01:33)GaulTurk : Pat ihtimalini değerlendirmemem sonucu elimizdeki oyunu verdik. O kadar oyna oyna sonra son hareketle batır.

https://tr.lichess.org/dsbCOL5LxNxI

Pat olunca bir daha maç yapılmıyor değil mi?

Pat olduğunu gördüğünde nasıl bir yüz ifadesi belirdi sende. ehehehe
Ara
IMG-20170214-WA0000.jpg

Sıkıntı yok, kazanan yine kazanır :)
G0kMNN.png
Ara
@EralpU Steam nickini atarsan iletişime geçebilir ve oynarız.
Ara
@Probang davet bekliyorum :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.