savaş genişliği
Tank+mekanize yazdım son mesajımda zaten.
Sic Parvis Magna
Ara
Öncelikle savaş genişliğinin nasıl işlediğini anlaman gerekli. Bir muharebede iki tarafında o muharebede kullanabildiği savaş genişliği toplamda 80 dir. Eğer iki farklı topraktan bir yere saldırırsan bu 120 ye yükselir. Bu sebeple savaş genişliklerini mümkün oldukça 20 ve katları şeklinde düzenlenir. 30 yaparsan 80 savaş genişliği olan bir muharebeye daha az asker sokmana sebep olur.

Sen saldırmak istiyorsun çevrendeki ülkelere eğer saldıran taraf olacaksan asla 20 savaş genişliği olan birlikler kullanma. 20 ve altında savaş genişliği olan birimler genellikle liman koruma,önemli şehirleri koruma, direniş bastırma gibi eylemler için kullanılır. 80 savaş genişliği olan birimler yapmak da çok sağlıklı olmayabilir çünkü bir tanesini yapmak çok fazla materyal gerektirecek ve sınırlı sayıda birime sahip olmana sebep olacak bu da bir tanesinin kaybedilmesini daha büyük bir kayıp haline getirecek. Bu sebeplerle kullanabileceğin en iyi savaş genişliğinin 40 olduğunu düşünüyorum ''saldıracağın birliklerde''.

Attığın resimdeki birlikte modern tankları kullanmışsın ancak benim 39 orta tanklarını kullanarak yaptığım birlikler bundan daha güçlü oluyorlar. 1950 senesine kadar hiçbir zaman oynamadım bu sebeple diyemem sana şu birliği yapman gerek kesinlikle o zamanda diye. Ancak yapman gereken iki mühim şeyden birincisi daha fazla tank koymalısın birliklerine. 20 savaş genişliğine sahip bir birim göstermişsin ancak bunun sadece 6 lık kısmı tanklara ait. Bu iyi bir rakam değil. İkinci olarak hala motorize topçu, anti-hava gibi birlikler kullanmışsın ancak bunlar çok iyi birimler sayılmazlar. Hem üretimleri çok pahalı hem de kolay yokedilebiliyorlar. Onlar yerine tank araştırma sekmesinde her tankın üstünde üç farklı kutu daha olur ve o kutularda o tankın topçu,tank yokedici,anti-hava versiyonlarının teknolojileri olur onları araştırıp onları kullanmalısın. Bu hem hafif ve ağır saldırını aşırı yükseltecektir hem de daha zor yokedilebilir birimler oluşturacaktır.

Son olarak destek ünitelerinden bahsedeyim onları kullanıyor olman önemli kesinlikle devam etmelisin. Ancak onları rastgele kullanmamalısın. Tank biriminde yani saldırmak için kullandığın biriminde askeri polis var askeri polisler işgal ettiğin yerlerdeki direnişi bastırmak için kullandığın birimlerinde olması gereken bir destek ünitesidir bu sebeple tank biriminde olması tamamiyle kaynak israfı ve birimlerinin kötüleşmesine sebep olan bir şey. Şimdilik bunları yazmış olayım daha fazla soru sordukça sen yanıtlamaya devam ederim.
Ara
40 savaş genıslıgınde karar kıldım o tamamdır bu genıslıgın ne kadarın tank ne kadarını mekenıze pıyade olusturmalı ve başka birlik koymam gerekirmi ? sadece mekanıze pıyade ve tank yeterlımı tankında 3 farklı versıoynunu kullanacagım
Ara
O biraz kendi geliştireceğin taktiklere göre değişebilecek bir durum tamamiyle ben kendi birliklerimde 10 orta tank 7 mekanize 3 tank anti hava 1 tank topçu kullanıyorum. Ama dediğim gibi kendin deneyip yanılman lazım genel olarak. Piyadelerde ise 14 piyade 4 topçu kullanılıyor genel olarak.
Ara
Bence 40 savaş genişliği çok fazla Almanlar ile rusyada çok zorlanmıştım. Ve eğitimleri dınatılmaları çok uzun sürüyor.
Ara
@Semavi7 Rusyaya girmeden önce almanya ile 200’e yakın military fabrikan oluyor. Doğru şekilde dağıtabilirsen emin ol yapılıyor.
Ara
Donatman aslında o kadar zor olmaz çok fazla topçu yüklenme en son gelen Topçu nerflerinden sonra çoğu kişi 2 den fazla topçu kullanmıyor birimlerinde çünkü superior firepower gitseniz bile her tümene 4 tugay topun üretim maaliyeti getirisini aşırı karşılamıyor aslında.

(17-03-2019, 23:10)Semavi7 : Bence 40 savaş genişliği çok fazla Almanlar ile rusyada çok zorlanmıştım. Ve eğitimleri dınatılmaları çok uzun sürüyor.
Piyadelere 2 top koyup kalanı 40 width'e getirirsen sorun olmaz bence. Multiplayer oynamıyorsan bir support bir de line olarak eklediğin artyleri yeter de artar aslında.
Ara
@İlber Ortaylı @TR Ace Donatımdan öte rusyada çok fazla erzak sıkıntısı oluyor ve tümen sayısı azaldığından paket yaparken zorlanıyorum. Topçuda da ben artık destek dışında kullanmıyorum zaten eskisi gibi işe yaramadığı gibi erzakda da sıkıntı yaratıyor.
Ara
Bir bölgeye çok asker yığma yada denize yakınsa liman yapabilirsin. En son çare Transport plane ile Air Supply yapmak.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.