Savaş Nedeni Elde Edemiyorum ??
osmanlı ile oynuyorum bizans a nasıl savaş ilan edebilirim ? cezasız bir şekilde ?
LC9IeA.png

Ara
spy network kurup claim atıcaksın ?
Ara
Arkadaşım yanlış anlama ama bunları niye 'Eu4 Kısa Sorular ve Cevaplar'a yazmıyorsun da başlık açıyorsun. Buraya yazmadan önce okusan orayı göreceksin öğreneceksin pek çok şeyi lütfen dikkat edelim ve araştıralım.
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
her zamanki gibi strategy turk forumları işte :) çok yardım severler ....
LC9IeA.png

Ara
Zaten yukarıda cevap verilmiş. Ha verildikten sonra itiraz bile etmemişsin -yok başka öneri istiyorum, şundan şundan atamıyorum diye-  ne yapmamızı istiyorsun?
Ara
(21-08-2018, 19:24)Onur34 : Zaten yukarıda cevap verilmiş. Ha verildikten sonra itiraz bile etmemişsin -yok başka öneri istiyorum, şundan şundan atamıyorum diye-  ne yapmamızı istiyorsun?

asker sayım fazla olmasına rağmen memlükleri yenemiyorum :P 
komutanların yıldızıda memlüklere göre çok ?

nasıl yenebilirim ?
LC9IeA.png

Ara
Senin veya düşmanın teknolojisi, aldığı ideaları veya senin saldırdığın yerlerdeki dezavantajlar -nehir geçme gibi- kaybetmene neden oluyor olabilir.
Ara
(30-09-2018, 00:22)Onur34 : Senin veya düşmanın teknolojisi, aldığı ideaları veya senin saldırdığın yerlerdeki dezavantajlar -nehir geçme gibi- kaybetmene neden oluyor olabilir.

koalisyonu nasıl dağıtırım ve nasıl oluşuyor bu koalisyon ?
LC9IeA.png

Ara
Her aldığın toprak başına agresif genişleme cezası yersin. Bu rakam yakındaki ve saldırdığın devletle aynı dinden olan ülkelere daha fazla yansır. 50 agresif genişlemeyi geçen her ülke sana karşı koalisyona girebilir. Yani çok fazla toprak alırsan koalisyon oluşur. Zamanla koalisyon dağılacaktır.
Sic Parvis Magna
Ara
(30-09-2018, 00:36)Fetih 1453 :
(30-09-2018, 00:22)Onur34 : Senin veya düşmanın teknolojisi, aldığı ideaları veya senin saldırdığın yerlerdeki dezavantajlar -nehir geçme gibi- kaybetmene neden oluyor olabilir.

Kendileri dağılırlar veya güçlüysen onlara kafa atarsın.
Eğer çok fazla agresiflik kazanırsan (agresiflik, aşırı toprak alımı nedeniyle artar) etraftaki ülkeler seni durdurmak için birleşirler. Bu birleşmeye koalisyon diyoruz.
Ara
(30-09-2018, 00:36)Fetih 1453 :

Koalisyon herhangi bir devletten toprak aldığı zaman ortaya çıkan agresiflik yüzünden oluşur. Toprak aldığın devletten tut, onun komşusuna, onun da komşusuna hatta kıtanın ucundaki adama bile agrefiklik gelir. Tabi agresiflik herkese aynı miktarda gitmez. Bu durum dini etkenlere ve ülkeler arasındaki mesafeye de bağlıdır. Bir devlet eğer sana karşı 50 agresifliğe sahipse sana karşı koalisyona girebilir. Tabi girecek gibi bir kural yok. Senin devletinin gücü, koalisyona girebilecek devletlerin gücüne göre ülke isterse 200 agresifliğe sahip olsun sana karşı koalisyon kurmayabilir. Bunun dışında koalisyona girmek için 50 agresifliğin yanında truce'un da bulunmaması gerekir. Bunu toprak alırken aklında bulundurman faydana olur. Koalisyonları dağıtmak için ise istersen bekleyebilir ve koalisyon üyeleri ile ilişki geliştirebilirsin. Agresiflikleri düştükçe devletlerin koalisyondan çıkma olasılığı artar. Bunun yanında isterse adam 200 agresiflik -200 ilişkiye sahip olsun eğer koalisyondan devletler ayrılıp, koalisyon seninle baş edemeyecek kadar küçülürse o da koalisyondan çıkar. Umarım yardımcı olmuşumdur.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.