Secret Hitler
Şansölye olarak @Duman 'ı seçiyorum.
Ara
Dumanının şansölye olmasi için ja diyorum
Ara
Aday olmamıştım ancak demokrasi için görevimizi yapmaya hazırım.

Şu anda sıkıntı üzerinde gerçek anlamda şüphe olan bir ismin olmaması, sadece aklıma 2 liberal 1 faşist kart aldığında bana 1 faşist 1 liberal gönderip denemek istedim diyen Sxario geliyor, ben de o hükümette 1 liberal ve 1 faşist arasından liberal geçirmiştim. Üzerimde şüphe olması için bir sebep görmesem de 2. faşist yasayla benim kimliğim öğrenilmek istenmiş.

Şüphe uyandıracak eylem oluşması şansını arttırmak için oyuna daha az katılım gösteren arkadaşları ön plana çıkartmaya çalışabiliriz.
Ja diyorum
Ara
Ja diyiyorum.
Ara
Nein diyorum açıkçası, Duman'ın liberal olduğunu bilsek de diğer arkadaşları da oyuna katmak gerek, Duman 3. kere hükümette yer almış olacak.
Ara
Nein diyorum birazda biz biseyler yapalim
Ara
Daha önce ki seçimler ve parti kartının öğrenilmesi sonucu Duman güvenli bir seçim olsada ben hala risk alınması taraftarı olduğum için daha çeşitli üyeleri oyuna sokmalıyız ki faşistler kim anlayabilelim bu yüzden belki bir dahaki sefere diyerek NEİN !
Ara
Ja diyorum.
Ara
Arkadaşlara katılıyorum. Nein!
Sic Parvis Magna
Ara
Arkadaşlar seçimimin gayet mantıklı bir açıklaması var. Duman'a göndereceğim kartlara göre liberal yasa geçmesiyle sadece duman değil ragn'da doğrulanacak. Liberal yasa seçilirse gayet güzel olur. Liberal göndermeme rağmen faşist seçilirse o da güzel olur çünkü direkt iki kişinin faşist olduğu anlaşılacak. Eğer 3 yasada faşist gelirse ve faşist yasa geçerse liberal olduğunu düşündüğüm onur34'ü bir sonraki başkan yapacağım.
Ara
"liberal olduğunu düşündüğüm onur34'ü bir sonraki başkan yapacağım."

Sorun da bu zaten. Sondakilerin ne olduğunu bilmediğiniz için daha önce bir şeyler yapmış olanlar seçiliyor, bu yüzden de sondakilerin ne olduğunu bilemiyoruz.
Ara
Bu kadar kesin konuşmak doğrumu peki? oyun başından beri faşistleri bulmamızı söylüyorum buna rağmen hala hiç denenmemiş kişiler var bunları denedikten sonra önceden denenmiş kişileri tekrar test edebiliriz.
Ara
Ben gene de JA! Diyeceğim.
Ara
Bende Ja! diyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Daha önceki başkanlığımda bana liberal ve faşist yasa kart gönderildi, liberal yasa geçirdim. Ardından bence isabetsiz bir şekilde benden şüphelenilerek kimliğim öğrenilmek istendi, nihayetinde liberal olduğum görüldü. Şimdi kendisinin liberal olduğuna dair hiçbir emare bulunmayan Aeschyli'nin "beni doğrulama" argümanını komik buluyorum. "Liberal göndermeme rağmen faşist geçerse iki kişinin de faşist olduğu anlaşılır" gibi ifadeler arkadaşın bana 2 faşist gönderip sonra liberal göndermiştim diye komplo kuracağı izlenimi yarattı bende, çünkü işin özünde Aeschyli'nin güvenilirliği ortada değil, bu güvenilirliği arttıracak eylemleri de olmadı.
Komplo kurmalık birşey yok yapmak istediğim tek şey liberal yasa geçmesini garanti altına almak. Bu yasa geçerse 4.liberal yasa geçmiş olacak ve faşistlerin hepsi diken üstünde oynamaya başlayacaklardır. Bundan emin olmam için halihazırda test edilmiş olan seni kullanmam gayet doğal. Şu anki durumda kimsenin ne olduğunu doğrulayamayız ancak dediğim gibi eğer sen faşist isen kendinle beraber ragn'ı da götürmüş olursun. Eğer liberal yasa geçerse ikiniz birden tamamen temize çıkmış olursunuz. Bu testi sizden şüphelendiğim için değil sadece sizin üzerinizde yapabildiğim için yapıyorum. Yoksa herhangi birisine direkt olarak şüpheli gözüyle bakmıyorum.
Ara
İlk mesaja bir almanak eklense ne güzel olur biliyor musunuz? Hem oyunu dışarıdan takip eden arkadaşlar için hem de oynayanlar için. Kim kimi şansölye atadı kim hangi yasayı geçirdi, kimin rolü öğrenildi gibi. Sayfalar arasında kaybolmasa
Ara
Oyunun özelliklerinden biri de o bence, kim ne yaptı takıp etmek önemli, bunun kolaylaştırılmasını yanlış buluyorum.

Oyundan zevk almanın kazanmaktan daha önemli olduğunu düşürüyorum. Sondaki adam ja diye diye kazansa ne zevki alacak?
Ara
@Aeschyli - @Duman hükümeti faşist yasa geçirdi.

@Aeschyli sıradaki başkanı seçecek. Artık Hitler Şansöyle seçildiğinde Faşistler oyunu kazanır.
hby6qc.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.