Şehir Yönetimi Sorunu
#1
Sehirlerimde tam anlamiyla herseyi saglayamiyorum gida saglik dini huzursuzluk bunlari sagladigim zaman gelirimazaliyo ucuncu ordu kuracak param kalmiyo sehirdeki ordularimi savasa sursem isyan cikiyor gocmenler sorunu da var hepsi ayri bi dert oyundan sogudum yardim edin
Ara
Cevapla
#2
Hangi devletle oynuyorsun? Çok fazla ordu bastığından olabilir? Oyunun başlarında dengeyi bozduysan sonra sağlaman pek kolay olmuyor. Ekran görüntüsü atar mısın?
Ara
Cevapla
#3
(09-11-2019, 14:12)Gurt : Hangi devletle oynuyorsun? Çok fazla ordu bastığından olabilir? Oyunun başlarında dengeyi bozduysan sonra sağlaman pek kolay olmuyor. Ekran görüntüsü atar mısın?
Vizigotlarla oynuyorum baslangicta iki ordu verdi iki sehir aldim ucuncuyu kuramiyorum hatta insaatta yapamiorum

(09-11-2019, 14:12)Gurt : Hangi devletle oynuyorsun? Çok fazla ordu bastığından olabilir? Oyunun başlarında dengeyi bozduysan sonra sağlaman pek kolay olmuyor. Ekran görüntüsü atar mısın?
Atarim suan pc de degilim ama
Ara
Cevapla
#4
Bilgisayara geçince yine atarsın ben birkaç şeyden bahsedeyim o zaman. Başlangıçtaki ordun bölgedeki en güçlü ordu kolay kolay yenilmezsin. Şehirleri yağmalaman senin faydana olacaktır. Yağmalamaktan kastım talan etmekti sanırım. Hatta baktın verimli gelmiyor bazı şehirler direk tahrip bile edebilirsin. Erken göç ettiğin için muhtemelen çok fazla sıkıntı çekiyorsun. Vizigotlar göçebe ulustur yani savaşmadıkları durumda çadır konumuna getirip ordularına bine yapabilirsin. Hem ordu hem şehir gibi düşünebilirsin. Balkanları ve hatta İtalya'yoı yağmaladıktan ve var olan devletleri çökerttikten sonra yerleşik hayata geçmen sağlıklı olacaktır.
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#5
Vizigotlarla early dönemde etrafı talan edip kasaları doldurmalısın. Rahat şehirlesebilmek için en az 40 50 bin altın kasman lazım. Çünkü şehre yerleştiğin zaman obalara kurduğun binaların etkileri gidiyor. Bu etkileri şehire kuracağın binalarla geri kazanana kadar kendine kredi sağlaman gerek.
Roma devletleri diğer barbar kavimlerle de uğraşıyor olacağı için şehirlerini yağmalamak kolay olur. Önce Doğu Romanın balkanlardaki topraklarına çökebilirsin ama talanlardan sonra Romalılar ordularını senin üstüne sürmeden ordunu guvenli yerlere çekmeni tavsiye ederim. Oyunun zorluğuna göre çok büyük ordular getirebilirler.
Bir yandan kasaları doldururken bir yandanda Vizigotların hedefinde olan bölgelere ilerlemelisin. (Bu bölgeler yanlış hatırlamıyorsam Batı Ispanya ve Güney Fransa olmalı.) Yavaş yavaş ilerlerken bi yandanda obada sana para ve yemek verecek şeyler inşa etmelisin. Oba vaziyetinde zaten sağlık ve din ile ilgili binalar yoktu diye hatırlıyorum bu yüzden düşünmene gerek kalmayacak.
Her turda ordunun ilerleme hakkının hepsi yerine %75 ini kullanıp oba vaziyetine geçerek tur atlamanı öneririm bu sayede hem ilerler hem binalarını inşa edebilirsin, ayrıca sürekli talan yapacağın için ordun yıpranacak, bu yıpranmayı azaltmak içinde oba vaziyetinde tur atlamak mühim.
Son olarak hedef bölge Batı Roma toprağı olduğu için şehri kurmadan önce Batı Romanın zayıflamasını beklesen iyi olur. Yoksa kurduğun şehirleri düzleyebilirler.
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.