Shogun 2 - Date Klanı
#1
mon_256.png
DATE

Date Klan Bonusları
Tüm birimlere hücum bonusu
No-dachi askeri üretebilme özelliği
No-dachi askerleri için azaltılmış üretim ve bakım maliyeti

Date savaşçıları sert ve affetmeyen bir doğaya sahiptir. Düşmanları bu durumu savaşta, ölmeden kısa süre önce öğrenecektir. Memleketleri Iwate civarında saldırmaya değer pek fazla bir rakip yok. Daimyoları, Date Harumune hali hazırda kapısındaki isyancılarla savaşmaktadır. Ayrıca batıda Mogami klanı Ugo ve Usen ile de savaş halindedir. Buraya yapılan bir saldırı kutsal tapınakları Date'nin kontrolüne geçirecektir. Güneybatıda ise meseleler daha oturtulmuş bir halde: Miyagi'deki Hatakeyama klanı ne kadar süreceği bilinmese de Date ile mevcutta barış halinde. Miyagi ormanları da ayrıca kullanışlı kaynakların bulunduğu bir yer.

Klan, Minamoto Yoritomo tarafından 12.yüzyılın sonlarında bölgeyi kontrol etmesi için atanan Isa Tomomune tarafından kuruldu. Ve klan -en son olarak Uesugi ile yapılan evlilik ile- şu ana kadar nüfuzunu artırmayı başardı. Date Harumune kendi babası Tanemune ile küçük kardeşini evlendirme konusunda şiddetli kavgalar verdi. Date savaşçılarının bir çoğu Harumune'ye katıldı ve yaşlı babası yok edildi. Şu anda Harumune yeni bir macera arıyor, belki de Şogunluk?..

samurai_inf_nodachi_samurai.pngsamurai_inf_nodachi_samurai_hero.pngsamurai_inf_katana_hero.pngsamurai_inf_yari_samurai.pngsamurai_inf_tetsubo_hero.pngsamurai_inf_naginata_samurai_hero.pngsamurai_inf_bow_hero.pngsamurai_inf_matchlock_samurai.pngninja_hero_inf_kisho_ninja_hero.png


Avantajları:
  • Haritanın Kuzey Doğu köşesinde yer almasıyla bir çok ülkeden izole ve güçlü düşmanlara sahip değil. Ayrıca başlangıç şehri işgal etmesi zor bir yer.
  • Ticari merkeze sahip olduğundan ekonomisi iyi.
  • Klan bonusları ile güçlü askerlere sahip.
Dezavantajları:
  • Düşmanı olan Mogami klan da büyük ve işgal etmesi zor bir bölgede konuçlanmış durumda.
  • Denizde korsanlardan ve düşman gemilerden korunmak zor.

[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Date Masamune der geçerim efsane Sengoku komutanlarındandır kendisi ellerine sağlık.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 2 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.