Shogun 2 - Donanma Çeşitleri Rehberi
#1
22628shogun2_naval_battle8.jpg
Donanma Çeşitleri Rehberi

naval_inf_bow_kobaya.pngnaval_inf_matchlock_kobaya.pngnaval_inf_fire_bomb_kobaya.png
Hafif Gemiler;Yüksek manevra kabiliyetine sahip bu gemiler hızlıdırlar fakat güçlü değildirler bu nedenle bu gemiler hemen batabilirler fakat manevra kabiliyetini ve hızını kullanarak elbette batmasını engelleyebilir ve kilit noktasına oturtabilirsiniz yinede unutmayın atlı birlikler gibi vur kaç yapmakta fayda var bu gemiler ile.Mathlock teknolojisi araştırıldıktan sonra bu gemiler daha da önem kazanıyor bana göre hem hızlı hem öldürücü bir gemi kim istemez ki sonuçta.Bordolama amaçlı bir saldırıda fazla dayanamazlar birim sayıları azdır çünkü.
naval_inf_siege_tower_ship.pngnaval_inf_medium_bune.pngnaval_inf_sengoku_bune.png
Orta Sınıf Gemiler;Çok yönlü gemilerdir hafif gemilere nazaran daha fazla mürettebat barındırırlar.Hızı ve manevra kabiliyeti iyidir ama hafif gemiler kadar da değildir.Bu gemiler ile zorlanmadan kazanabilirsiniz yine de daha iyileri var bu gemilerin kendi aralarında üçe ayrılıyorlar.Sengoku Bune adlı birim mesela tek yelkenli ve ekstra hız sağlıyor bu ona.Medium Bune ise aralarında en iyisi olabilir hemen hemen her şey de iyi.
naval_inf_heavy_bune.pngnaval_inf_o_ataka_bune.pngnaval_inf_nihon_maru.png
Ağır Gemiler;Yüzen Kale desek bu gemiler için yanlış olmaz sanırım.Yavaştırlar bordalama işlemi için en iyi gemiler bu gemilerdir yüksek mürettebat gücüne sahiptirler.Yavaş olmaları,ateşe ve topa karşı dayanaksız olmaları tek eksi yanlardır.Elbette bu yavaşlık avantaj olarak da kullanılabilir sonuçta sizin karşınız da ki düşman'da yavaş olacaktır bel kemiğini bu gemilerden oluşturabilirsiniz bence donanmanızın.Nihon Maru adlı gemi Şogun'un özel gemisidir ve ekstra bonuslar barındırması lazım diye hatırlıyorum ayrıca ek bilgi olarak dursun burada.
naval_inf_cannon_bune.png
Savaş Gemisi;Toplara sahip olan bu birim ortalama bir hızda olması ile birlikte etkili ve ölümcül olan toplara sahiptir.Kendisinden daha küçük olan hafif gemilere karşı zayıftırlar kolay kolay yanına birini yaklaştırmayan bir gemidir.
naval_inf_caravel.png
Kalyon;Tamamen Nanban Ticareti ile ilgili olan bir Hristiyan gemisidir bu birime sahip olmak içinde Hristiyan olmak gerek diye hatırlıyorum.Avrupa gemisi olan Kalyon Japon gemilerine korku salabilecek düzeydedir bir çok topu olan bu gemi ok veya çakmak tüfekli birliklerin pek işleyeceğini sanmam ancak ağır gemiler batmadan gelebilir ise belki.Korsanlara karşı ekstra etkilidir bu arada.
naval_inf_trade_ship.pngnaval_inf_red_seal_ship.png
Ticaret Gemileri;Muharebede zayıf ticarette ise harikalar yaratan bu gemilerden Red Seal Ship daha büyüktür ve Trade Ship'ten daha iyidir en başta silahları vardır ama bu tabi ki bu gemi ile savaşa girebileceğiniz anlamına gelmiyor denemeyin ezilirsiniz arkadaşlar.

Ekstra Bilgiler;Mori oyunda ki en iyi gemilere sahip olan klandır hatta ekstra denizde bonusu bile vardır.Bunun yanı sıra ticaret yollarını kullanmak için bu gemiler lazım unutmayın güçlü ordu para ile oluşur paranın yolu ise ticaretten geçer iyi bir tüccar ise tüm ticaret yollarına sahiptir.Hep bu ölçüde gidin çok büyük bir donanma kurmaya gerek yok etkili olsun yeter.

Okuduğunuz için teşekkür ediyorum arkadaşlar.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 3 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.