Shogun 2: Fall of the Samurai - Aizu Klanı
#1
mon_256.png
AIZU

Aizu Klanı Bonusları
Kale inşa ücretinde %10 indirim.
Tüm geleneksel birim üretimlerinde %10 indirim.
Shinsengumi eylemlerinde %10 ücret indirimi.
Tüm geleneksel birimler için +1 tecrübe.

Aizu, Matsudaira Katamori liderliğindeki Matsudaira klanı tarafından yönetilir. Topraklar ve onu yöneten klan Şogun destekçileri arasında rahatlıkla sayılabilmesi sayesinde 'bakufu' olarak adlandırılabilir. Aizu-Matsudaira hanedanı mevcut konumunu, hatta aile adını, uzun zamandır süregelen, Şogun ailesi olan Tokugawa ile bağlantılarına borçludur. Matsudaira klanı ayrıca, hanedanın kurucusu tarafından her zaman Şogunluğu desteklemesi üzerine bir vasiyet almıştır. Bu yol ailenin öncelik kazanarak zenginleşmesi için zekice bir politikadır. Aizu, görkemli bir askeri geleneğe sahiptir. Orduları iyi eğitilmiştir ve sadıktır. Ayrıca Şogunluğun başkenti olan Kyoto'yu Choshu ve Satsuma topraklarından gelebilecek tehlikelere karşı savunmaya müsait bir konumdadır.

Şogunluğa bu şekilde sadık olanlardan beklenebileceği gibi Matsudaira, içinde güçlü bir geleneksel çizgi barındırır. Bu durum onları Şogunluğa ve geleneksel Japonya düşüncesine ölümüne sadık olan eski 'Ronin'lerden, shinsengumi (yeni seçilmiş adamlar) hareketinin destekçisi yaptı. Bu sayede Aizu, oyunda shinsengumi ajanlarında ve birimlerinde tecrübe bonusu alırken aynı zamanda geleneksel birimleri de daha ucuza üretebilir.

boshin_traditional_inf_katana_kachi.pngboshin_traditional_inf_shogitai.pngboshin_traditional_inf_kyoto_police.pngboshin_traditional_inf_yari_kachi.pngboshin_traditional_inf_bow_kachi.pngboshin_traditional_cav_yari_ki.pngboshin_traditional_cav_samurai_hero.pngboshin_modern_cav_shogunate_guard_cavalry.png

Avantajları:
  • Konum olarak genişlemeye müsait bir bölgededir.
  • Stratejik bölgelere yakındır.
  • Diplomatik olarak seçenekleri fazladır. Potansiyel müttefiklere yakındır.
Dezavantajları:
  • Çok fazla düşman edinebilir.
  • Geleneksel birimlere ağırlık verdiği için yenilikçi birimleri nispeten daha zayıftır.


tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 3 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.