Shogun 2: Fall of the Samurai - Choshu Klanı
mon_256.png
Choshu

Choshu Klan Bonusları
Yağmalardan +%25 ekstra gelir.
Modern birimler ve binalar -%10 daha ucuz.
Ishin shishi eylemleri %10 daha ucuz.
Bütün birimler için+3 hücum bonusu.

Mori klanı, Choshu'nun yöneticileri 250 yıldır Şogunluğa kin beslemekte ve onlara göre bu kinin haklı sebepleri var. Tokugawa Kalanına karşı Toyotomi Hideyoshi'yi desteklediler, aynı zamanda Tokugawa klanı ile Osaka kalesini savaş olmadan bırakmaları ve Sekigahara Savaşında ordularını savaşa sokmamaları konusunda anlaşmışlardı. Bunun sonucundaki kazançları yüksekti. Pozisyonlarını yükseltmiş ve Choshu yönetimini almışlardı. Sonuç olarak Mori kinle, entrikalarla ve neredeyse ihanetle yıllarını geçirmişti. Sonunda yabancıların Japonya'ya girişine izin verilmesi ile Şogunluğa baş kaldırmak için bir sebepleri olmuştu. Denizden gelen bombardımanlar Mori'yi gelenlerin bir an evvel kurtulunması gerekilen  barbarlar olduğu konusunda ikna etmişti. Fakat bu yolda batılıların silahlarının yararlı olacağını da fark etmişlerdi.

boshin_traditional_inf_katana_kachi.pngboshin_traditional_inf_spear_levy.pngboshin_traditional_inf_yari_kachi.pngboshin_traditional_inf_bow_kachi.pngboshin_ninja_inf_kisho_ninjas.pngboshin_traditional_cav_yari_ki.pngboshin_traditional_cav_samurai_hero.png

Avantajları:
  • Genişlemeye müsait bir konuma sahiptir.
  • Denizcilik ve donanma olarak güçlüdür.
Dezavantajları:
  • Savaş halinde başlar.
  • Tek toğrağa sahiptir.

tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Sene 1876'yı geçtikten sonra tüm ülkelerin bayrakları degişti ve herkes bana savaş açtı. Date'yi yıktım fakat Otomo ile bir yandan savaşmaya devam ediyorum kimse önumde duramıyor. Bin asker ile 2-3 binlik orduları dağıtıyorum. Ninjalar ve topçular önemli olduğu için tüm geliştirmelerini tamamladım. Adaları aldım Tohosihomu(?) kaldı sadece, uzakta olduğu için onu henüz alamadım. Satomi ile önceden dosttuk sonradan ihanet etti ama yok etmeyi başardım. ABD, İngiltere, Fransa henüz gelmediler. İyi akşamlar.
Ara
@remember hani yabancı bir metni çevirirsin de özneyi, yüklemi, kelimeleri birbirine karıştırır ya ona benzemiş yazın:D
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
(24-02-2019, 01:31)glorfindel : @remember hani yabancı bir metni çevirirsin de özneyi, yüklemi, kelimeleri birbirine karıştırır ya ona benzemiş yazın:D

cok karıştı knk yazılar ama şuan satomou yu komple ele geçirdim knk saatlerce oynuyorum gund  5 6 saat abi şuan yukarıya dogru ilerliyoruz yoto yodo yada şu maviler bitirdim abi ezip ezip gidiyorum cok çektirdiler yıka yıka yara yara gidiyoruz  obama ile aynı sekilde hepsi ile savaşıyorum hepsi ihanet etti yav  şuan 280 300 tura dogru gidiyorum haritanın yarısını aldım dedigim gibi abd ingiltere fransa haritada göremedim en ustte şu sarı kralık var sesleri cıkmıyor ama denizden filolar ile bombalıorlar limanlarımı sorun degil deniz ile işim var ada olmadıkla asker gönderiyorum cunki karadan yurtuyorum 1k asker ile 2 k deviriyorum topcular cok önemli 0 indiriyor duşmanı 2k askeri 5 6 topcu ile 0 kayıp vererek aldım hiç vermedim yani abd ing fransa daha görmedim yukardalar ama dedigim gibi bi gece ansızının gelebiliriz.
Ara
Şogun 2 ile iki sefer başlattım birini hakimiyet zaferi ile tamamlamıştım ama baya zor bulmuştum oyunu. Tebrikler, hangi zorluk seviyesinde oynuyorsun?
Ara
(24-02-2019, 05:21)SadeceStrateji : Şogun 2 ile iki sefer başlattım birini hakimiyet zaferi ile tamamlamıştım ama baya zor bulmuştum oyunu. Tebrikler, hangi zorluk seviyesinde oynuyorsun?

zor moddayım knk cidde zor yani şuan rahat 15 20k askere sahibim ara ara  birimleri dagıtıp tekrar alıyorum ortadayı boş bıraktım yine 4 5 birim var elbette yara yara ilerliyorum şuan
Ara
(24-02-2019, 05:21)SadeceStrateji : Şogun 2 ile iki sefer başlattım birini hakimiyet zaferi ile tamamlamıştım ama baya zor bulmuştum oyunu. Tebrikler, hangi zorluk seviyesinde oynuyorsun?

ben uzun seferdeyim knk neredeyse yarı haritayı ele aldım tohoisho kaldı ve taso o adalarıda ele geçirip tamamen yukarı ilerlicem yara yara gidiyorum
[+] 1 üye remember nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.