Shogun 2: Fall of the Samurai - Tosa Klanı
#1
mon_256.png
TOSA

Tosa Klan Bonusları
Nezaket (+10 diplomatik ilişki)
Engel Ateşi (+2 deniz bombardıman menzili)
Saygı (+1 tüm eyaletlerde ele geçirme direnci için azalma)
Denizcilik (+2 tüm gemi mürettebatı için tecrübe)


Yamauçi Boyu Tosa'daki egemenliklerini Oda Nobunaga'ya olan desteklerine ve sonrasında bu büyük savaş beyinin ölümünden sonra 1600 yılında Sekigahara Muharebesi'nde Tokugava İyeyasu'yu desteklemiş olmalarına borçludur. Yeni muzaffer olmuş Şôgun'u destekleyen ailelerin durumu sonraki yüzyıllarda daha da iyileşti. Boşin Savaşı zamanına kadar Tosa Beyliği tamamen olmasa da genelde İmparator'a sadıktı. Yamauçi Toyoşige açık savaştan kaçınmak ve böylece Çôşû ve Satsuma'nın daha da güçlü olmasını engellemek amacıyla iktidarlığı İmparator'a iade etmesi için Şôgun'a baskı yaptı. Bu mümkün olmayınca Tosa da İmparatorluk kuvvetlerinden yana oldu.Ancak bu durum Yamauçi ve beyliklerine bazı üstünlükler sağladı. Diplomaside yeteneklidirler ve gemilerdeki tecrübelerine ve kıyı hedeflerini topa tutma yeteneklerine yansımış olan oldukça iyi bir donanma uzmanlığına sahiplerdir.

boshin_modern_gen_generals_bodyguard.pngboshin_modern_inf_tosa_riflemen.pngboshin_modern_inf_red_bear_infantry.pngboshin_british_inf_royal_marines.pngboshin_modern_cav_republican_guard_cavalry.pngboshin_modern_cav_imperial_guard_cavalry.pngboshin_modern_art_gatling_guns.png

Avantajları:
  • Genişlemeye çok elverişlidir.
  • Denizcilikte güçlüdürler.
  • İyi denizcilik bonusları vardır.
  • Shikoku adasını kısa sürede hakimiyet altına alabilirler.
Dezavantajları:
  • Savaş halinde başlar.
  • Tek toğrağa sahiptir.

tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 2 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.