Shogun 2 - Mori Klanı
#1
mon_256.png
MORI

Mori Klanı Bonusları
Daha ucuz gemi üretim ve bakım ücreti.
Daha güçlü gemiler.
Tüm gemiler için ilerleme menzili bonusu.

Mori gemicilik ve denizler hakkında çok uzun bir geçmişe sahiptir.Dalgaları okuyabilir ve gemilerini diğer klanlardan daha hızlı hareket ettirebilirler, onların gemi yapmada ki yeteneği ise gemileri daha ucuza mal olmasını sağlar ve diğer gemilerden çok daha üstün gemiler inşa edebilirler.

Mori, Aki bölgesinde 1221′deki Jokyu savaşından sonra çok önemli bir duruma geldi.Kamakura Şogunluğu'nda ki önemli pozisyonlarına rağmen kendilerini diğer destekçilerinden uzaklaştılar.Ashikaga Takauji eski yönetimi yok sayınca onunla beraber ittifak oldular. Amako ile Ouchi klanları arasındaki çatışmaların içinde bulundu ve bu çatışmaları askeri gücü ve akıllı bir diplomasi yardımı ile birleştirerek atlattı.

Mori Motonari iktidarı altında, Mori'nin Amako ile savaşları sürüyordu ve Aki bölgesi kuzeyden gelecek bir Amako istilasına karşı tehlikedeydi. Batıda ise hala Ouchi klanıyla müttefik.Kikkawa ve Kono ile ise saygı değer ilişkileri devam ediyor.Amako ile olan savaşları ise bazı fırsatları gün yüzüne çıkarttı. Amako’nun başkenti Iwami değerli bir metal deposu. Diğer değerli kaynaklara ulaşmak için Kikkawa ve Kono ile ilişkilerin silinmesiyle ulaşılabilir. Ama denizcilik yetenekleri ve Iwami zenginlikleriyle Mori, hırslı bir Daimyo altıda uzaklara yelken açabilir. Belki de Şogun Sarayına?

ashigaru_inf_wako_raiders.pngsamurai_inf_nodachi_samurai.pngsamurai_inf_naginata_samurai_heroine.pngsamurai_inf_matchlock_samurai_hero.pngashigaru_art_fire_rockets.pngsamurai_cav_bow_cavalry_hero.pngsamurai_cav_yari_cavalry_hero.png
naval_inf_matchlock_kobaya.pngnaval_inf_o_ataka_bune.pngnaval_inf_heavy_bune.pngnaval_inf_nihon_maru.pngnaval_inf_cannon_bune.png

Avantajları:
  • Çok güçlü gemiler sayesinde denizde avantajlı olması.
  • Stratejik topraklara yakında olması.
Dezavantajları:
  • Karada diğer ülkelere nispeten daha zayıf kalması.
  • Ortada bir konumda olması.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 3 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Eline sağlık.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.