Shogun 2 - Takeda Klanı
#1
mon_256.png
TAKEDA

Takeda Klanı Bonusları
Atlılar için moral bonusu.
Kendine has güçlü atlılar.
Tüm atlılar için düşük üretim ve bakım ücreti.

Takeda lordları, ana vatanları olan Kai'yi 12. yüzyıldan beri yönetirler fakat çok az barış görmüşlerdir. Klan, sınırındaki Shinano bölgesinden ardarda gelen akınlar ve Hojo ve Imagawa klanları ile savaş vermesi ile mücadele içerisindedir. Fakat bunlara rağmen diplomaside ve atlar üzerinde uzmanlaşmışlararı sebebiyle ara sıra barış yüzü görmüşlerdir. Mevcutta daimyoları Takeda Shingen yönetiminde klan, her yönden tehlike ve fırsatlarla karşı karşıya kalmış durumda.

Bir Murakami ordusu Kuzey Shinano'dan, Shinano'daki dağların ardındaki Takeda ile mevcutta barış halindeki Kiso klanı tarafından Kai'ye akın yapmak üzere. Shinano toprakları, eğer mevcut sahipleri yok edilirse ele geçirmeye değer kıymetli taş rezervleri barındırıyor. Doğuda, Musashi'de ise yine barış halindeki Ogigayatsu klanı ve Sagami ve Izu topraklarındaki Hojo klanı bulunuyor. Sagami, hırslı bir lord için, orada yaşayan yetenekli demirciler sebebiyle ilgi çekici bir bölge olarak sayılabilir. Güneyde ise Imagawa klanı müttefiklik için makul bir seçenek olarak gözüküyor.

Takeda klanı; düşmanlara, arzulamaya değecek hedeflere ve değerli müttefiklere sahip. Her klan Takeda kadar kutsal değildir! At-ustalarından beklenileceği gibi, Takeda klanı diğer klanlara göre çok daha etkili atlılar eğitebilir. Ayrıca diğer atlılara nispeten daha güçlü özel birimlere de sahiptir. Belki de bu atlılar sayesinde Takeda, Daimyoluktan Şogunluğa yükselecektir!

samurai_inf_katana_hero.pngsamurai_inf_yari_hero.pngspecial_inf_warrior_nuns.pngsamurai_inf_tetsubo_hero.pngashigaru_inf_bow_warrior_monks.pngsamurai_inf_matchlock_samurai_hero.pngsamurai_cav_katana_cavalry_hero.pngsamurai_cav_light_cavalry.pngsamurai_cav_yari_cavalry.pngsamurai_cav_fire_cavalry.pngsamurai_cav_yari_cavalry_hero.pngsamurai_cav_bow_cavalry_hero.png

Avantajları:
  • Stratejik topraklara yakındır.
  • Hojo ile ticaret anlaşmasına sahip ve Imagawa klanı ile müttefik olarak başlar.
  • Güçlü atlı birlikleri vardır.
Dezavantajları:
  • Oyun başında savaş halindedir.

tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 3 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.