Simülasyon: Against The Storm (2023)
co7j13.jpg

Karanlık Fantastik bir evrende şehir kurma simülasyonudur. İnsanlar, kunduzlar, kertenkeleler,... gibi ırkları yöneterek dünyayı saran karanlığın içinde hayatta kalmaya çalışın. Kraliçe'nin valisi olarak tehlikeli topraklarda koloni kurmamız isteniyor.

Yayınlayıcı: Hooded Horse

Çıkış tarihi: 8 Aralık 2023

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu oyun bende bagimlilik yapti. Gercekten bir cok turu cok guzel sekilde harmanlamis, roguelite hayatta kalma sehir kurma kaynak yonetme derken baya kaptiriyor insan kendini. Yakinda yeni icerikler dlc de gelicek. Gameoassde de var.
[+] 2 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tutorial bölümlerinde sıkılmıştım beni pek sarmadı.
Ara
Hayatta kalma/şehir kurma türüne göre, hem randomize mekaniği çok iyi çalışıyor hem de çok farklı stratejik karar vermenizi sağlayan, yeniden oynanabilirliği yüksek, katmanlı bir oyun deneyimi sağlıyor.

Kunduzlar odunculukta çok iyiyken, kertenkeleler et üretiminde, insanımsı karakterler toplayıcılıkta iyiler. Fakat nüfusun nasıl artacağını siz değil, koşullar ve şans belirliyor. Üstelik yeni kaynak bulmak için açtığınız zone'ları önceden göremiyorsunuz.

Nüfusa göre bina ihtiyaçları değişiyor ve hangi binaya ne zaman sahip olacağınızı da bilmiyorsunuz. Bu yüzden kısıtlı kaynak/doğru strateji/iyi bir şehir düzenlemesi arasında kaldıkça, oyunun sözlüğüne bakıp, durum değerlendirmesi kaçınılmaz oluyor. Yeniden oynama çeşitliliği de zirve yapıyor haliyle.

Türkçe olması büyük avantaj. 1.0 sonrası güncelleme devam etti. Daha da renkli bir oyun oldu.
Ben çok beğendim. Zam öncesi aldığım en doğru karar olabilir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.