Simülasyon: Capitalism Serisi
konuyu hortlattım ama murat kenduganın videoları oyunun yüzde kaçına değiniyor?
Ara
merhaba oyuna yenibaşladım ve bu benim ödevim bana yardım etmeniz mümkünmü
Ara
Ne konuda?
Ara
(11-05-2018, 21:34)perverende : 15 yıldır ara ara oynadığım, bilgisayarımdan hiç silmediğim tek oyun. Her konuda yardımcı olmaya çalışırım. Tycoonlardan hoşlanan, ekonomi, işletme okuyan herkesin kaçırmaması gereken bir oyun.
Cap1 oynamadım ama Cap2'nin suyunu çıkardım. Başlayacak olanlar Cap2 ile başlayıp oyunu öğrenip daha sonra Cap 2 Lab eklentisini edinmesini tavsiye ederim.

Merhaba efendim, ben bu oyuna başlamak istiyorum ama ingilizceme pek güvenemiyorum, sizce ingilizce kelime haznesi ne kadar geniş olmalı ve oyun içerisinde sıfır sermaye ve sıfır şirket ile başlamak gibi bir seçenek var mı merak ediyorum. Teşekkürler.
Ara
(01-03-2022, 20:03)bilgx :
(11-05-2018, 21:34)perverende : 15 yıldır ara ara oynadığım, bilgisayarımdan hiç silmediğim tek oyun. Her konuda yardımcı olmaya çalışırım. Tycoonlardan hoşlanan, ekonomi, işletme okuyan herkesin kaçırmaması gereken bir oyun.
Cap1 oynamadım ama Cap2'nin suyunu çıkardım. Başlayacak olanlar Cap2 ile başlayıp oyunu öğrenip daha sonra Cap 2 Lab eklentisini edinmesini tavsiye ederim.

Merhaba efendim, ben bu oyuna başlamak istiyorum ama ingilizceme pek güvenemiyorum, sizce ingilizce kelime haznesi ne kadar geniş olmalı ve oyun içerisinde sıfır sermaye ve sıfır şirket ile başlamak gibi bir seçenek var mı merak ediyorum. Teşekkürler.
En düşük 10milyon dolarla başlanıyor yanlış hatırlamıyorsam. Zaten onun da yarısı dükkanı kur kar etmeye başla derken gidiyor. İngilizce konusu basit, sözlükle oynanabilir. Mekanikleri kavramak daha önemli
Ara
Ben bu seriye hiç ısınamadım.
Ara
(02-03-2022, 00:49)perverende :
(01-03-2022, 20:03)bilgx :

En düşük 10milyon dolarla başlanıyor yanlış hatırlamıyorsam. Zaten onun da yarısı dükkanı kur kar etmeye başla derken gidiyor. İngilizce konusu basit, sözlükle oynanabilir. Mekanikleri kavramak daha önemli

Mekaniklerden kastınız borsa mı? Oyunda sıfırdan zirveye çıkma aşamalarından biraz bahsedebilir misiniz? Oyunun sonunda ne oluyor? Ayrıca oyun sürekli ve fazla takılmadan kaç saatte bitiyor?
Ara
Alım-satım, rekabet, reklamcılık, kalite vs. Senaryoları oynarsanız belli sürede belli işleri başarmanızı istiyor. Bir üründe pazar hakimi olmak veya belli bir kâra ulaşmak gibi.
Ara
Oyunu 15-20 kere "oynadım", hepsi şirketimin batmasıyla sonuçlandı. Basit bir kâr rehberi yapabilir mi bilen birisi varsa? Aşırı komplike bir rehber olmasına ihtiyaç yok, nelere dikkat edilmeli ve neler üretilmeli gibi soruları cevaplayan bir rehberden söz ediyorum. Zira şu ana kadar bitirdiğim oyunlar kör bir şekilde saklambaç oynamak gibi.
Space-Background.gif
Ara
unknown.png

Çamaşır makinesi monopolisine adımlar kala. Tek bir üründen ilerlemek hiç kârlı değil, maks yıllık 7 milyon kâr gördük o da hiçbirşey :(
Space-Background.gif
Ara
Merhaba, capitalism lab'da şirket gelir elde ediyor ama şahıs olarak nasıl para kazanacağız? Ben sadece borsa üzerinden kişisel kazanç sağlamayı buldum. Kendimize maaş filan veremiyor muyuz?
Ara
(22-11-2022, 21:55)GreyWolf : Merhaba, capitalism lab'da şirket gelir elde ediyor ama şahıs olarak nasıl para kazanacağız? Ben sadece borsa üzerinden kişisel kazanç sağlamayı buldum. Kendimize maaş filan veremiyor muyuz?
Genel merkez binası kurup kendini ceo olarak atarsan maaş alabilirsin.
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-11-2022, 10:39)perverende :
(22-11-2022, 21:55)GreyWolf : Merhaba, capitalism lab'da şirket gelir elde ediyor ama şahıs olarak nasıl para kazanacağız? Ben sadece borsa üzerinden kişisel kazanç sağlamayı buldum. Kendimize maaş filan veremiyor muyuz?
Genel merkez binası kurup kendini ceo olarak atarsan maaş alabilirsin.
Çok teşekkür ederim. O kadar emlak zengini şirket sahibiydim ama param kendi evimi tutmaya yetmiyordu.
[+] 1 üye GreyWolf nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Merhaba, sizlere birşey sormak istiyorum. Örneğin oyundaki A şehrinde bir ürün üretiyoruz. Bu üretmiş olduğumu ürünü oyundaki B şehrinde de satmanın bir yolu var mıdır
Ara
B şehrinde satış yapacak dükkanda ürün seçme menüsünden sağ üstte current city kısmını değiştirerek diğer şehirlerden mal alabilirsin.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.