Simülasyon: Cities: Skylines
Industries çıktı: https://store.steampowered.com/app/71519...ndustries/
Bir de Synthetic Dawn Radio isimli bir radyo/müzik DLC'si çıkmış: https://store.steampowered.com/app/94407...awn_Radio/
[+] 1 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne Synthetic Dawn'mış be arkadaş.
Sic Parvis Magna
Ara
Bugun yuzde 75 indirime girmesiyle aldim, sizce dlc leri almaya deger mi?
Ara
Mass Transit- Blimps(zeplin), monorails, teleferik gibi toplu taşıma ekleyen bir DLC
Snowfall - Tramvay sistemi, Kış haritaları, ısınma mekaniği, sıcak su mekaniği. Kış haritalarında yol bakım ücretleri atırır. Kış haritası kullanmayacaksan çok gerek yok.
Green Cities - Akıllı binaları ekler. Kirlilik üzerine çalışır. Yeni arıtma sistemleri, biofuel otobüsler falan. DLC'nin çoğu asset. En önemli değişiklik gürülütü kirliliği mekaniği değişimidir ki bu da eko bina yapmazsan bir işi yaramaz.
After Dark - Taxi ekler.Gece gündüz döngüsü (şahsen screenshot dışında kullanmıyorum), gece için ışıklandırmalar, bazı şehir servislerinde gelişmeler. Polis ve hapishanede bazı gelişmeler.

Skyrim gibi bazı oyunlar modsuz düşünülemez. Skylines'ın harika modları var. Move it, Trafic Manager President Edition, Road Anarchy, Quad Anarchy, Percision Engineering(evet hala kullanıyorum), 81yada 25 Tiles ... saymakla bitmez. Bu modları kullnabilmek için modların istediği DLC'lere sahip olmak lazım. Çoğu yol ve toplu taşıma üzerine.Bazı DLC'ler asset üzerine yine Cities'in harika asset atolyesi var. Birkaç vanilla oyundan sonra bunlara bakmadan geçme derim.

Şahsen çoğunu al derim ama Mass transit en önemlisi bence. Snowfallda da tramvay olmasa almayacaktım. Citiesin en zorlu mekanik trafik mekaniği. Buna karşıda toplu taşımayı iyi kullanmak lazım. Ayrıca bedava olan DLC'ler var onları da almayı unutma.
[+] 2 üye fff7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cities'de zaten nüfusu, altyapıyı, gelir-gideri yönetmiyorsunuz ki aslında. Trafik simülatorü oyun.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-10-2018, 16:10)altnkurt : Cities'de zaten nüfusu, altyapıyı, gelir-gideri yönetmiyorsunuz ki aslında. Trafik simülatorü oyun.
Aynı yorum farklı konu tutarlı insanları severim.
XL/XXL tercih edebilirsin. Sahtekarların oyunu benden 1 kuruş kazanamayacaklar.
Ara
Ekran görüntüsü almak için arayüzü nasıl kaldırıyorduk oyunda?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Kamera butonuna tıkla
[+] 1 üye fff7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok iyi oyunmuş iyiki almışım. XL oynamıştım fakat bunun kadar sarmamıştı. Başına oturunca 3 saatten önce kalkamıyorum. Hele makinede biraz iyi olsa görsel açıdan da tatmin edicek fakat o yok malesef bakalım ilerde olacak gibi oda. Park life dlcside çok iyiymiş tavsiye ederim baya eğlenceli. Bu arada nüfus 50.000 oldu daha artmıyor o civarda geziyor ev isteği hiç yok onu nasıl arttırıcaz?
Ara
İş imkanı sağla göç alırsın.
Ara
O zaman biraz fabrikaya yardırıyım.
Ara
https://www.youtube.com/channel/UCvqelcz...QDvOd_tZ8Q
Bu kanal çok iyi tavsiye ederim arkadaşlar. Cuma ve pazar geceleride canlı yayın yapıyor soruları cevaplıyor.
Ara
20181127172931_1.jpg

Şehrimize ilk yerleşimcileri almaya başladık ve beklediğimizden hızlı bir şekilde insanlar yerleşmeye başladı. Özellikle yeryüzünün doğallığı, yokuşlar has bir doku kattı.

20181127172920_1.jpg

Tabi boş durmadık ardından küçük de sanayi bölgemizi halkımızın hizmetine açtık.
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20181127185646_1.jpg

Sadece AVM değil botanik bahçeleri de yaparak halkımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.

20181127190150_1.jpg

Şehrimizin takımı için bir stadyum inşa ettik ve halkımız buna çok sevindi. Baya sarmıştı sabaha kadar oynamayı düşünüyordum fakat yolların ayarlarıyla oynadım sanırım bir türlü istediğim gibi yol inşa edemiyorum. Biraz araştıracağım. Eğer çözüm bulabilirsem devamını oynamayı düşünüyorum.
Ara
20181127215023_1.jpg

Şehrimi hatrı sayılır düzeyde geliştirdim yaklaşık 6 tane üniversite her sokağa ilkokul ve lise yapmama rağmen ticaret binalarında çalışan yetersizliği çıkıyor sürekli neler yapmalıyım?
Ara
Eger tahminim doğruysa low educated işsiz sayın az. Low density commercial binalar için ilkokul terk çalışan lazım. Herkes okursa bakkalda manavda kim çalışacak?? Türkiye'yi yansıtan bir oyun olmuş eğer tahminim dogruysa.:) Bunu önlemek için okula uzak banliyoler yapabilir ve low educated district edict (telefondayim tam adını hatırlayamadım) seçebilirsin. issizlik grafiklerine bak hangi öğrenim durumundan ne kadar işsiz var onu öğren ona göre şehir planlama yap. Misal üniversites mezunu işsiz çoksa ve şehrinde fabrika yada ticaret ihtiyacı varsa high commercial yada ofis yapman gerekir.
[+] 1 üye fff7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sıkıntı şu eğitimli çalışan aranıyor ve ben bu kadar eğitim binası yaptığım halde yetmiyor.
Ara
Fabrikaların level atlamamis olabilir yada insanlar evlerinden çıkıp fabrikaya gidemiyor olabilirler. Birçok nedeni olabilir. Etkili bir toplu taşıma(özellikle otobüsler) ve işyerlerinin levelini artırmaya yönelik çalışmalar (örneğin itfaiye) ile müdahale edilebilir. Gerci son DLC bende yok ama eskiden böyleydi. Sıfır işsizlik neredeyse imkansız. Son bir not ;gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra hemen sonuç beklememek lazım. Simülasyonun biraz çalışması gerek.
Ara
Konut sayını arttır sorun çözülür.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.