Simülasyon: Cities: Skylines
50K nufüslu colosal seviye şehrim.
Screenshot_1.png
5 yıldızlı hayvanat bahçesi.
Screenshot_13.png
Limanlar ve tren garları.
Screenshot_20.png
Buda elevated bridge tren istasyonu. Şehir içi yolcu taşımak için.
Screenshot_7.png
%80 trafik akışı vardı. Soldaki konutları yeni yaptım daha dengelenmedi. Şu anda trafiğin en kötü olduğu nokta orası. Trafik rotalarını gösterip trafiğe müdahale etmenin tam yeri.
Screenshot_4.png
Burası yeni yaptığım konutlara giden yol. Bir alttaki görselde gördüğünüz gibi özel araçlar 3 district atlayıp 4. düstricteki bir dükkana gidiyorlar. benim o iki nokta arasında bir toplu taşımam yok. Buraya bir tramvay hattı yaparak o trafiği engellemem lazım. Trafik rotaları harita modu trafik sorunlarıne çözmek için yararlı bir özellik. Yine yayalar için daha kısa yollar yapılabilir.Screenshot_31.pngScreenshot_32.png
[+] 1 üye fff7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Verdigin yanit icin tesekkur ederim @fff7 .Efsane guzel sehir yapmissin ya. O nufusla yuzde 78 trafik akisi tebrik ediyorum ne diyeyim. Ayrica estetik olarak da cok guzel.  Birde benimkileri atayim da ak koyun kara koyun ortaya ciksin. Estetiksizlikten mide bulandirabilir. Bu arada mod kullaniyor musun kullaniyorsan hangileri diye sorabilir miyim?

548AFC277A009F0D7382BE78B338769398D31597

Burasi Turizm icin ozel ayirdigim Antalya, bir suru turistik nokta insa etmeme ragmen haftalik 390 turist gibi komik bir rakam geliyor ve turizm maalesef iyi bir gelir getirmiyor.

14DA66D3B1C1DB7CCEBC0EE7012E7BB543250ECF

Yer gok otoban. Neredeyse ara sokaklara bile trafik olmasin diye otoban cekecegim. :d

5CD6712D9C58AC732261A2B77F1855373DDF5CDD
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşekkür ederim. Eskiden daha çok mod ve asset kullanıyordum ama performans ve güncellemelerden dolayı listeyi bayağı küçülttüm. Listemdeki modları ve ne işe yaradıklarını  önem sırasına göre tek tek yazıyım.
  1. Move It - Herşeyin yerini değiştirip, oynatabileceğiniz, toplu seçim yapıp kopyalabileceğiniz bir araç. Kullanırken diikkat edilmesi gereken bir mod.
  2. Clouds and Fog Toggler- Adı üzerinde bulutları ve dumanı kapatan bir mod. Cities'in aşırı kapalı bir hava sahası var.
  3. Traffic Manager - Zamanlı trafik ışıklarından şerit bağlamaya, yol işaretlerinden akıllı trafik yapay zekasına kadar birçok özelliği bulunan bir mod. Çok kullanışlı ama fps'i de bir o kadar etkiliyor. Her özelliğini açmamak lazım.
  4. Show It - Evlere, dükkanlara ve fabrikalara servis kullanımı arayüzünü sunuyor. Binaları maksimum seviyeye getirmek için kolaylık sağlaya bir mod.
  5. Fine Road Tool Yol yaparken kullanacağınız birkaç güzel araç. En güzel özelliği yolu köprüye zorlayabiliyorsunuz.
  6. Fine Road Anarchy - Anarşi modu. Bu modu ne yaptığınızı biilmiyorsanız kullanmamalısınız.Ortaya çok garip görütüle çıkabilir. Oyunun inşasına izin vermediği her işe izin veriyor.
  7. Segment Slope Smother - Köprülerde ve tünellerde seçtiğiniz üç nokta arasını düzleştirmeye çalışan bir mod.
  8. 81 Tiles - Harita üzerinde tüm alanı satın alıp inşa edebilmeyi sağlıyor. Purchase it gibi 25'lik versiyonları da var.
  9. Improved Public Transport - Toplu taşımaya okunaklı bir  arayüz ve birkaç özellik ekleyen bir mod.
  10. Extra Land Spacing Tools - Toplu ağaç yerleşimi, su düzeyi ve terrraforming için ekstra birkaç özellik sunan bir mod.
  11. Automatic Bulldoze - Boşalan binaları otomatik olarak siliyor.
  12. Cities Vital Watch - Elektirik, su eğitim vb. birçok servisin kullanımını ana ekranda gösteren bir araç.
  13. Percision Engineering - Yol, boru hattı tren yolu vb. inşaatlarınızdaki eğimlerin açısını gösteren bir mod.  Yeni güncellemelerle etkisi azaldı ama yine de yararlı.
  14. Quay Anarchy - Sunken kavşak yaparken duvar olarak kullandığım bariyer için anarşi modu.
  15. More Beautification - Oyuna birçok prob ekliyor.
  16. Ploppable RICO - Uyumlu olan assetleri ofis,  ev, dükkan gibi kullanabiliyorsunuz. Yaptığınız bir parkı çiftlik olarak gösterip endüstri sayabiliyorsunuz.
  17. Network Extensions 2 - Birçok farklı yol çeşidi ekliyor ama fps düşmanı. Bazı uyumluluk sorunları var. Kullanırken dikkat etmek gerekir.
Bunlar modlar. 50+ kadar da asset var oyunumda.
[+] 4 üye fff7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun resmen yol simulasyonu gibi :D 25k yaptiktan sonra sarmadi chill bir oyun
Ara
Kesinlikle katiliyorum. Hani oyun basinda oyuncuya challenge olarak para sikintisi cekiliyor da bir sure sonra para da cok bollasinca oyuncuya trafik disinda bir problem kalmiyor. Diger sehrin ihtiyaclarini gidermek cok basit zaten oyuncuyu trafik disinda zorlayacak birseyi yok. Ayrica nufus 70k dan sonra pc gayet iyi olmasina ragmen fazla mod ve asset kullanmama ragmen gunler gecmek bilmiyor.
Ara
Oyunla birlikte gelen hard mode ve senaryoları deneyebilirsiniz.
Ara
(18-01-2019, 15:53)Sezar : Kesinlikle katiliyorum. Hani oyun basinda oyuncuya challenge olarak para sikintisi cekiliyor da bir sure sonra para da cok bollasinca oyuncuya trafik disinda bir problem kalmiyor. Diger sehrin ihtiyaclarini gidermek cok basit zaten oyuncuyu trafik disinda zorlayacak birseyi yok. Ayrica nufus  70k dan sonra pc gayet iyi olmasina ragmen fazla mod ve asset kullanmama ragmen gunler gecmek bilmiyor.

24242. kez yazıyorum. Oyunda şehir değil karayolları yönetiyoruz. Oyunun en büyük eksiği burda.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@fff7 harita ne hocam çok iyiymiş?
Ara
Eğer daha kompleks bir oyun olsun istiyorsanız "simcity 4 rush hour" deneyin. Bundan daha komplike bir yapısı var. Şehri tüm yönleriyle düzgün tasarlamazsanız konut ihtiyacı artmıyor. Daha gerçekçi bir oynanış sunuyor. Son zamanlarda çıkan tüm şehir oyunları bu arz-talep dengesini yok sayıyor.
Ara
@Semavi7 Industries ile gelmiş. Green Peaks yada Green Peaks - Dublin olarak geçiyor harita. Görsellerden de belli olduğu üzere avrupa temalı bir harita.

Oyunda giriş ve giriş üstü düzeylerde tecrübesi olan oyuncular için trafik eliminasyonu ve yol yönetimi ağırlıklı bir oyun gibi görünebilir. Bu bir strateji değil, simülasyon ve dizayn elementlerinin ağır bastığı bir oyun. Tycoon tarzı bir bütçe yönetimi yok ama bu oyunda yapılan dizaynların gerçekçiliğini rakiplerinde bulamazsınız.

https://www.reddit.com/r/CitiesSkylines/...8_winners/
Ara
Çok düzenli şehirler itici geliyor nedense bana. Birazcık karışıklık kötü planlama olacak olmalı. :D
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190118221120_1.jpg

20190118221631_1.jpg

Resimlerden canım çekti açıp oynayayım dedim. 11k nüfusluk karman çorman şehrim.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Aeschyli şimdi annodan çıkıp bu resmi görünce alanın yarısı heba olmuş diyesim geldi. Sağ taraftaki ormanlık arazi ne öyle agricultural farm gibi? Industry dlcsi mi?
Sic Parvis Magna
Ara
@altnkurt

Aynen orası orman sanayisi şuanlık 3 yıldız. Şehrin ortasında ki yeşillik alanda 4 yıldızlık park. Oyun baya değişmiş oynamayalı ama güzel olmuş.
Ara
(18-01-2019, 18:12)Aeschyli : Çok düzenli şehirler itici geliyor nedense bana. Birazcık karışıklık kötü planlama olacak olmalı. :D
[/quot

Aynen öyle. Sezar ve fff7 arkadaşlarımız gayet nizami kentler kurmuşlar ama kent dediğin iki paralel sokağı olmayan, fabrikaların ve konutların birbiriyle kaynaştığı, plansız programsız olur :d Biz Türk şehirciliğinden bunu öğrendik.

[quote="fff7" pid='146534' dateline='1547816432']
Oyunla birlikte gelen hard mode ve senaryoları deneyebilirsiniz.

Hazırladığınız rehberler başta olmak üzere Cities Skylines oyunu adına sunduğunuz katkıların her biri için ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Sayenizde oyunu yeniden indirdim ve oynamaya başladım. Ama sistemle alakalı birtakım problemler yaşıyorum. Bunu hafifletebilecek bir mod biliyor musunuz?
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
[+] 1 üye basileus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
En büyük etkiyi grafik ayarlarını değiştirmekle elde edersiniz mod olarak "loading screens" ve "dynamic resolutions" modları vardı. Günceller mi bilemiyorum. Laptop kullanıcıları oyunun doğru ekran kartında çalıştığından emin olmalılar.

Cities Skylines'ın çalıştırma komutları var. Oyunu steamdan yada sağ tıklayıp özelliklerine giderek directX9 ile çalışmaya zorlayabilirsiniz veya aşırı ısınmaya neden oluyorsa fps limit koyabilirsiniz. DX9 ile daha iyi performans aldıklarını söyleyenler olmuştu.
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=466981085
Ara
Yapay bir kanal oluşturmak istedim ama çok fazla toprak var uyarısı alıyorum. Bunun için bir mod varmıydı ?
Ara
(19-01-2019, 16:57)Aeschyli : Yapay bir kanal oluşturmak istedim ama çok fazla toprak var uyarısı alıyorum. Bunun için bir mod varmıydı ?

Oyunun direk içinde bulunan (atölye modu değil) unlimited soil diye bir mod var. Açıldığı andan itibaren toprak miktarını hep sabit tutuyor.
Ara
Unlimited soil modu sabit miktarda sınırsız toprak veriyor. Bu modu açmadan da kolayca toprak elde edebilirsin. Deniz yada göllerin tabanını boşaltarak yada doldurarak istenilen toprk miktarı elde edilebilir. Too much soil, toprak kapasitesini aşınca ortaya çıkıyor. Bir denizin tabanını doldur yada bir tepe yap.
Ara
https://www.reddit.com/r/CitiesSkylines/..._familiar/
Ara

Konuyu Okuyanlar: 19 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.