Simülasyon: New Cycle
New Cycle

Bu Oyun Turk Developer Core Engage firmasi tarafindan yapilmis. Rastgele karsima cikti. Mekanikleri ilgi cekici. Oyun basi Farthest Frontier oyununa cok benziyor ama daha cok Frostunk'a benzetilmis. Uretim, insa, kontrol sistemleri iyi gorunuyor. Erken erisim cikisi 18 Ocak 2024.
[+] 4 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Piyasadaki indie şehir kurma oyunlarından iyi duruyo.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Frostpunktan almışlar gibi pek çok şeyi m hoş duruyor
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
Ara
Görüntüler hoş duruyor şöyle çok uygun bir fiyattan gelirse düşünmeden alırım.
Ara
Erken erişim olarak çıkış yapmış:

https://store.steampowered.com/app/2198510/New_Cycle/
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alıp deneyen var mı acaba?
Ara
Ben şişmanlar tv de izledim pek hoşuma gitmedi bunu oynayacağıma frostpunk oynarım.
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
15 saat oynamışim. Cok fazla frostpunk benzetmesi var ama bence o kadar yakın degil. Iscilerin moralini etkileyen event falan cikiyor ama genel ilerlemeyi cok etkilemiyor. Frostpunk gibi oyunun gidisatini temelden etkileyen mekanikler yok. Bu oyun daha cok uretim zincirli sehir kurma simülasyonu sadece. Uretim sistemi oldukca tanidik, ozel bir sey yada özgün mekanik yok ama yine de benzerlerine göre kotu sayilmaz. Item çeşitligi beklentimden düşük. Bolca ön plana cikan konveyor sistemi late game aciliyor ama ne icin faydasi var anlamadim. Bir cok fabrika oyununda temel sorun olan bir urunu bir yerden baska yere tasima geregi yok gibi duruyor. 

Ana harita dışında dışarıya scout yollayip kaynak uretilebilen yeni bölgeler keşfediliyor ama buralara yeni yerlesimler kurulmuyor. Hangi kaynak kesfedildiyse ilgili bina menüden insa edilip isci atanıyor. Bu yeni bölgelerde sadece 3 yada 4 ayni kaynak tipinden bulunuyor. 

Genel olarak ortalama bir oyun. Ne iyi ne kötü.
[+] 2 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.