Sohbet: AoE2 - Genel Sohbet: Kasaba Merkezi
(17-11-2019, 16:34)KARTAL : Hd ile DE arasında ne fark var çözemedim.Ayrıca hangisini oynamaya devam etmeliyim ?

Animasyonlar biraz daha iyi, binalar yıkılma efektleri keyifli yine de genel itibariyle çok fark göremedim.
Hatta eski sürümü kötü bilgisayarlarda akıcı bir şekilde çalışabildiğinden daha avantajlı.

Bence hd versiyonuna sahip olanların almasına gerek yok ama oyunu ilk kez alacak biri için definitive edition tavsiye ederdim.
Ara
(17-11-2019, 16:34)KARTAL : Hd ile DE arasında ne fark var çözemedim.Ayrıca hangisini oynamaya devam etmeliyim ?
4 yeni medeniyet eklediğini düşünürsek DE oynamak daha mantıklı duruyor fakat daha multi oynamadığım için server kalitesi nasıldır bilmiyorum.
Ara
HD sürüme sahip olanlar almasın derken o kadar da boş mu gerçekten? Sadece efektler değil askerlerin görünüşleri falanda tamamen değiştirilmiş + yakınlaşıp uzaklaşma özelliği gelmiş diye biliyorum. 4 yeni devlet de cabası. Steam de de bazı yorumlar bu şekilde kararsız kaldık. Alalım mı? Almayalım mı ?
q59zb6s.jpg
Ara
Temel fark görsel üzerine. Videolar/Ekran Görüntülüleri üzerinden bir karar verebilirsiniz. Tabi bir de oyunun yazılım olarak modernleştirildiği var. Butonlara basınca daha hızlı geri dönüş almak gibi. Bana kalırsa aoe2 oynayan için definitive edition her türlü fiyatını hakediyor.

@irfandurmus
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Maçta düşen biri olduğunda o maçın kaydını izlerken kayıt oyuncunun düştüğü yerde sonlanıyor. Büyük bir sorun olduğundan değil ama az önce başıma denk geldi ve ilginç buldum. (Definitive Edition)
tTRiYax.png
Ara
o1pkb9ysefw01.png?width=1024&auto=webp&s...d13a1417e0

Hangi birimin hangi birime karşı güçlü olduğunu gösteren kullanışlı bir tablo.
IbnE9P2.gif
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu tekrar yükledikten sonra girdiğimde bazı modlarımın silinmiş olduğunu fark ettim. 1-2 tanesini tekrar yükledim ama arada unutmuş olduklarım var kesin. En azından tema bazlı modların hepsi duruyor.
tTRiYax.png
Ara
EiuAmuXXsAYOnQk?format=jpg&name=small

"Franklar yenilmez." diyenlerin ne kadar hatalı olduklarını göstermişler.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4qv6uha0ct161.png?width=960&crop=smart&a...8baf3b2f02

Hoş bir pixel art.
IbnE9P2.gif
[+] 5 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

AoE2 campaignlerindeki kahramanların yaşadıkları tarihler.
IbnE9P2.gif
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2020 Dünya Kupası'nı izlemek için;
https://www.twitch.tv/t90official

Karşılaşmalar;
https://liquipedia.net/ageofempires/2v2_World_Cup/2020
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
edikl1wpb7f61.png?width=960&crop=smart&a...9b3a3ec60e

AOE2 Definitive Edition çıktığından beri büyük turnuvalarda yarışan oyuncuların kazandıkları ödüller
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://aoe2-de-tools.herokuapp.com/vill...uired.html

Kesintisiz birim üretimi için ne kadar işçi gerektiğini gösteren faydalı bir site.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
https://krakenmeister.com/civbuilder

Kendi uygarlığınızı tasarlayabileceğiniz hoş bir site.
tTRiYax.png
Ara
Bugün, Onager ile ağaçları temizlerken eğer Onager atış yaptıktan sonra yok edilirse yapılan atışın ağaçları tam olarak temizlemediğini öğrendim. İşçilerin odun toplarken ağaçların düştüğü hâle geliyorlarmış. Çok garip bir oyun mekaniği ve böyle bir şeye normal bir oyunda denk gelmek bayağı zor.
tTRiYax.png
Ara
jcxit4f497e71.png

Battle Royale modu ölmüş.
IbnE9P2.gif
Ara
Daha oynamamıştım, 1 kere bile oynayamadan ölmesi üzdü. Ama zaten ilgimi çeken bir mod değildi.
tTRiYax.png
Ara
Şimdi fark ettim, Lords of the West eklentisi ₺18,50'den çıkarken Dawn of the Dukes eklentisi ₺27,99'den çıkmış. İçeriklerinde bir farklılık mı var diye baktım ama aynılar: 2 uygarlık ve 3 sefer. İşin ilginç tarafı şu ki iki eklenti de $9,99'dan satılıyor. Önce çıkan Lords of the West'te dolar ₺1,85 olarak alınırken Dawn of the Dukes'te ₺2,8 olarak alınmış. Dawn of the Dukes'ten 8 gün önce Age of Empires III: Definitive Edition için çıkan The African Royals eklentisi $9,99 ve Lords of the West gibi ₺18,50'den satılıyor. The African Royals eklentisinin çıkışından yalnızca 8 gün sonra, hesaplanan kurun değişmesi söz konusu.
IbnE9P2.gif
Ara
Ai karşısında hem ülkeleri hem de oyunu öğrenmeye çalışıyorum. Kuman oyunumda bu zamana kadarki en büyük orduma sahip oldum sanırım. 

Askerler et ve altın harcıyor diye çok işçi vermiştim, bir süre sonra kontrollerini bıraktım zaten. Haritada taş yok denecek kadar azdı, 2 kale anca yapabildim. Çok da gerek kalmadı zaten. Yalnız tatarlar mızraklı atlı spamladığı için bi ara zorlandım, mızraklı basıp dengeledim sonra sadece atlı okçu basıp devam ettim.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
rk67cf32bsd81.jpg

Yeni DLC yolda. Lords of the West'in kod adı "Palermo", Dawn of the Dukes'unki "Prague" imiş. Bunu göz önünde bulundurursak "Porto" kod adı da bize DLC'nin hangi coğrafyayı konu aldığına dair fikir verecektir fakat Portekiz'in zaten oyunda bulunduğunu düşünürsek Portekiz'deki şehir değildir muhtemelen. Günümüzde Benin'in başkenti olan Porto-Novo'ya atıfta bulunuluyor olabilir.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.