Sohbet: AoE4 - Genel Sohbet: Muharebe Meydanı
(24-02-2023, 14:24)SoulForged : Ama full upgradeli sovalye ve arkasina da elite arbaletci koydugunuzda cok guclu olmuyor mu nasil counterlicaz oyle fransayi biraz da topcu koydumu gerci cok pahali ordu olmus oluyor o kadar gec oyuna birakmamak gerek.

Full yükseltilmiş şövalyeleri barutlu birimler ve arbaletçiler counterlıyor. Geç oyuna kalırsan aklında bulunsun. Mızraklı ve okçu basarsan şövalyeler dümdüz eder seni.
Ara
LucifroN7 4-0'lık temiz bir skorla Golden League 2 Round 1 finalinde VortiX'i alt ederek zirveye oturdu. Şu anki puan durumu bu şekilde:

LucifroN7: 100
VortiX: 80
Beastyqt: 60
Bee: 40
MarineLorD: 30
1PuppyPaw: 30
Ara
Görsel
Ara
Enchanted Grove biyomu ve event süresi 4 Nisan'a kadar uzatıldı.
Ara
Golden League 2 şampiyonu finalde LucifroN'a karşı 5 - 3'lük skorla galip gelen Beasty oldu.

1st - Beastyqt
2nd - LucifroN7
3rd - MarineLorD
4th - VortiX

Görsel
Ara
EGCTV'de şu anda Battle of Bros şov maçı canlı yayınlanıyor. 400 dolarlık BO9 serisi, pro arenada boy gösteren İspanyol ve Kanadalı kardeşler birbirlerine karşı mücadele edecek, özellikle lucifron ve vortix birçok turnuvada karşı karşıya gelip birbirlerini elemişlerdi takım olarak nasıl oynayacaklar bakalım.

Takımlar:

LucifroN7 & Vortix VS puppypaw & Wam01
Ara
aa.JPG

Biraz istatistik, birçok kişi İngilizlerin güçlü olduğundan yakınıyor ama çok sık seçildiğinden göze batıyor sanırım, bana göre dengeleme ekibi lansmandan beri çok iyi iş çıkarıyor.
Ara
Ekran_Goruntusu_1487.png

Sezonun son etkinliği
Ara
Görsel

Sezonun son etkinliği de bitti, görevler kapansa da giriş ödülleri Mayıs sonuna kadar alınabiliyor.
Ara
Relic Entertainment 100'ün üzerinde kişiyi işten çıkararak ciddi küçülmeye gidiyor. Sebep olarak enflasyon, artan maliyetler ve geciken önemli projeler öne sürüldü, amiral gemisi konumundaki oyunlarına maksimum odaklarını ayıracaklarını da açıkladılar. Bu konumdaki oyunlardan biri de AoE4 olduğundan World Edge'den de Relic'de yaşanan son gelişmelerin AoE4 planlarını aksatmaya uğratmayacağına dair bir twit geldi.
Her ne kadar Sezon 5 çok parlak bir çıkış yapmış olmasa da şu anda AoE4 için kötü bir tablo yok, ama Sezon 6'da aynı kaderi paylaşırsa endişelenmemiz gereken bir durum oluşabilir.

aaaaa.JPG
Ara
AoE4'ün bu durumdan olumsuz etkilenmemesi sevindirdi.
tTRiYax.png
Ara
Ekran_Goruntusu_1804.png

Sezon 5 geldi. Güncelleme boyutu 6 gb'a yakın. Dereceli henüz aktif değil, yarın açılacak. Adet olduğu üzere yükleme ekranı sanatını da paylaşalım.
Ara
5. Sezon guncellemesini yapip giris yaptim eski sezon odulleri ve dereceli maclar hemus acilmamis ozel karsilasmalarda nomad harita kurdum 8 kisi girdik yeni harita yanardagda baya zevkli oldu. Sezon 5de yeni medeniyet gelmemesi biraz uzdu ama gerek ticaret guncellemesi gerekse medeniyetler arasi dengelemeler guzel olmus belki sezon ortasi guncellemeyle yeni birseyler gelir.
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-06-2023, 13:30)SoulForged : 5. Sezon guncellemesini yapip giris yaptim eski sezon odulleri ve dereceli maclar hemus acilmamis ozel karsilasmalarda nomad harita kurdum 8 kisi girdik yeni harita yanardagda baya zevkli oldu. Sezon 5de yeni medeniyet gelmemesi biraz uzdu ama gerek ticaret guncellemesi gerekse medeniyetler arasi dengelemeler guzel olmus belki sezon ortasi guncellemeyle yeni birseyler gelir.

Dereceli maçlar bugün akşam saatlerinde açılacak. Önceki sezonun dereceli ödüllerini ise dereceli sekmesine girdikten sonra alabilirsin. Dediğin gibi civ gelmemesine rağmen dolu bir güncelleme. Osmanlı ve Mali 3. sezonda çıktı 6. sezonda yeni civler almamız olası.
Ara
Genel olarak oyunun durumu ve Sezon 5 ile ilgili resmi anket yayınlandı, 31 Temmuz'a kadar doldurulabiliyor:

http://aoe.ms/ageiv-survey
Ara
cv.JPG

Koyunda da "You monster" yazıyor.
Ara
Bu yeni mi eklendi yoksa hep var mıydı?
tTRiYax.png
Ara
Isıran piyade ???
Ara
(30-07-2023, 11:57)reddga : Bu yeni mi eklendi yoksa hep var mıydı?

Hep vardı. Kolay fark edilebilecek bir şey değil :D
[+] 1 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oynayalı epey zaman oldu ama bir tık eski oyuna da aykırı bir kaç yorum yapmak istiyorum.

Öncelikle bu oyunun ve önceki oyunun bana göre en büyük problemlerinden birisi el çabukluğunun öneminin bence bir strateji oyunu için fazla olmasıydı, satrançta da bana göre bu bir problem, oyunun başında yapacağınız çoğu şey hıza ve ezbere dayalı, benim gibi acemi oyuncular için bu kapanılmaz bir fark, yok oradan keşifle koyun bulayım da keseyim yok işçiler et kessin işte boşta kalmadan madene, oduna gitsin buralar bana göre stratejiden çok hızlı hızlı el çabukluğu ve ezberle geçen kısımlar.

Ayrıca bence bir problem de oyunu oynarken o hakimiyet hissini veremiyor oluşu, yani nasıl desem açı bana çok yakındaymışım hissi veriyor yani şöyle her şey elimin altındaymış hissini alamıyorum, bu da benim gibi acemiler için zorlayıcı oluyor.

Eşleştirmelerin de belki level sistemi ile iyileştirilmesi lazım ve her ne kadar çok uyumlu olmadığını düşünsem de, takım oyunundan haz etmeyen benim gibi acemi oyuncular için de özel online şeyler gelmesi lazım. 1VS1VS1VS1 gibi ne bileyim bu tarz şeyler...

Bu yorumlarımın biraz aksi belki oyunun ruhuna aykırı şeyler olduğunun farkındayım, sadece aklıma gelenleri söyledim, sık sık belirttiğim gibi acemi bir oyuncu olarak bunları yazdım belki 2 sene sonra fikirlerim tamamen değişecektir, sağlıcakla kalın.
[+] 1 üye MarcussCrassuss nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.