Sohbet: CK3 - Genel Sohbet: Kralın Sarayı
Bu hafta CK3'ten günlük yok.
unknown.png

CK3 sosyal medya hesaplarında böyle bir paylaşım yapılmış. Yeni bir flavor pack duyurusu olabilir mi acaba? Yorumlarda İberya eklenti paketi çıkarımı yapmış birkaç kişi.
t8nubAh.gif
[+] 3 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İberya paketi gibi geldi bana, ayrıca yerli Amerikalılara da benzettim, Aztek İstilası tekrardan geliyor mu acaba?
pz5_4_1_by_schrodyus-d6kbn1b.gif
Ara
O da seçenekler arasında ama bu kadar erken getirmeyi göze alacaklarını sanmıyorum royal court çıkışı zaten facia sayılır. Ben şahsen sunset invasionı çok severim ama bitmiş bir oyunda test ettim. Yanılmıyorsam oyunun ilk dlclerinden olduğundan tepki çok fazla. O tarz bir şey geleceğini sanmıyorum. İberya gelirse %90 reconquista mekaniği özelinde bir paket olur.
t8nubAh.gif
Ara
Diplomatik görüşmelere rework gelmiş anlaşılan. Total war tarzı bir diplomasi penceresi açılıyor artık.

Henüz teyit edemediğim için görseli kaldırdım.
Ara
Gelmiş derken ben böyle bir şey göremedim?
Ara
(19-04-2022, 15:34)Semavi7 : Gelmiş derken ben böyle bir şey göremedim?
Duyurulacak olan ek paketten bahsediyorum.
Ara
(19-04-2022, 11:29)Val Thorne : O da seçenekler arasında ama bu kadar erken getirmeyi göze alacaklarını sanmıyorum royal court çıkışı zaten facia sayılır. Ben şahsen sunset invasionı çok severim ama bitmiş bir oyunda test ettim. Yanılmıyorsam oyunun ilk dlclerinden olduğundan tepki çok fazla. O tarz bir şey geleceğini sanmıyorum. İberya gelirse %90 reconquista mekaniği özelinde bir paket olur.
Yeni DLC conquistador temalı olursa sevinirim.
Ara
Ben bayağı beğendim diplomasi ekranını, saraydan daha işlevli duruyor en azından.
WhaW8Am.gif
Ara
Görüntünün herhangi bir moddan olmadığına emin miyiz? Mod gibi geldi bana.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mod olabilir o görüntüyü nerede gördüm hatırlamıyorum ama ck3'ün şu paylaşımını görünce dlc ile alakalı sanmış olabilirim.

https://twitter.com/CrusaderKings/status...2283540483
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Surpriz diye dlc yi pat diye cikartiyorlarmis bir de :D
[+] 1 üye casaryus96 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlerleyen saatlerde muhtemelen İber kültür paketi duyrulacak. Yakın zamanda da dlc si çıkabilir. Adamlar Şubattan beri adam akıllı günlük vs yayınlamadılar. Bir şeylerin üzerinde çalışıyorlar belli.

Hatta mesajı yazarken duyurmuşlar bile

o7ye7pp.jpg
Ara
Yeni günlükte bahsedilen özellikler çok hoşuma gitti. Özellikle klan yönetim için olanlar. Klan içinde daha fazla değişikliğe yeşil ışık yakılmış bu iyi. Bir dahaki dlc islam odaklı olabilir.
Ara
Oyunda acayip bir event spamı var gerçekten çok sinir bozucu. Şöyle 5x'de keyiflice oynayamıyoruz. Özellikle şu iki event spamı insanı deli ediyor, keşke bunları engellemenin bir yolu olsaydı. Yapımcılar 5x'de oynarken hiç bundan rahatsız olmadılar mı acaba.

Öncelikle şu feast eventi, kardeşim istemiyorum bir cooldownu yyok mu bunun acaba, özellikle kral veya imparatorsan sürekli birileri seni çağırıyor.

Görsel

İkincisi de şu Royal Court'u ziyaret eventi. Bu iki event devamlı ve bıktırıcı derecesinde çıkmasa keşke oyunda. Birde satranç var ama en azından o daha nadir olduğu için o kadar sorum etmedim.

Görsel
Ara
Crusader Kings III, 2 yıl önce bugün çıktı.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Friends & Foes event paketi hakkında "Dürüst olmak gerekirse 100 event'i ücretsiz güncellemeye dâhil edip yeni oyun mekaniklerini DLC'ye koysaydınız satın almayı düşünürdüm." diyen bir üyeye, Paradox Topluluk Elçisi Trinexx şöyle cevap vermiş:

PDX-Trinexx :Yeni oyun mekaniklerini DLC'lerin ardına saklamayan bir modelle ilerlemeyi umuyoruz.

Bu sayede eski mekanikleri geliştirmemizi haklı çıkarıyor, oyuncuların tüm DLC'leri satın almaya ihtiyaç duymadan mekaniksel anlamda bütün bir oyun oynamasını sağlıyor ve modcuların belirli bir DLC'ye sahip olmayan oyuncuların oyunlarını kırma konusunda endişe etmesine gerek olmadan yeni oyun mekaniklerinden istifade etmelerine olanak tanıyoruz.

Bununla birlikte geliştirme sürecini sürdüren şey DLC satışları. Ne de olsa hepimizin ödemesi gereken faturaları var.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yine de eventleri dlc ile satmaları hoş değil.
Ara
Mekaniklerin ücretsiz olarak sunulması kulağa hoş gelse de bunun "daha çok içerik, daha az mekanik" anlamına geleceğine ilişkin bir intiba uyandırdı bende.
IbnE9P2.gif
Ara
En azından açıksözlü. Ödemeleri gereken faturaları var.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.