Sohbet: CK3 - Genel Sohbet: Kralın Sarayı
(25-01-2024, 12:05)Númenorë : crusader kings 3te de eu4teki gibi extended timeline benzeri bir mod varmı? victoria döneminde hanedan yönetmek ve silahlı askerlerin çarpışması çok güzel olurdu.
Yok diye biliyorum. Ayrıca Victoria döneminde ne kadar asker olacağını bir düşünsene... İşlemciye yazık. Onun yerine indir Vic3 yada Vic2 onları oyna.... En azından işlemcin daha az acı çeker
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Bu aralar içimden ck3 oynamak geliyor ama 10 dakika sonra peh diyip çıkıyorum.Çünkü aşırı monoton hissettiriyor.Sizde de öyle mi?
[+] 1 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-02-2024, 09:40)4S0S : Bu aralar içimden ck3 oynamak geliyor ama 10 dakika sonra peh diyip çıkıyorum.Çünkü aşırı monoton hissettiriyor.Sizde de öyle mi?

Yalnız değilsin, sürekli aynı eventle spam, sürekli aynı şeyleri tekrar tekrar yapma bıktırıyor.
Ara
Sürekli aynı eventlerin gözükmesi yanlış talent ağacı dizaynından kaynaklanıyor. Ailen için entrika odaklı talent ağacı seçiyorsun verdiği bonuslardan faydalanabilmek için entrikacı çocuklar yetiştiriyorsun veya onları başa getiriyorsun. Çocuk tahta geçtiğinde entrika ağacına yöneliyorsun ve sürekli entrika eventleri geliyor. Event havuzunu daraltan bir dizayn yapmışlar aslında event sayısı o kadar da az değil.
[+] 3 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu aralar aşırı sardım, ara ara hiç görmediğim sürpriz şeyler de gelince aşırı keyifli olmaya başladı.
[+] 1 üye MarcussCrassuss nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Chapter 3 geliyor, görmüşsünüzdür. Steam'de 26 dolar maalesef. Ck3 için biraz kazıklanmaya razıyım ama o kadar da değil. Sadece bu paketi steam key olarak alabileceğim bir yer var mıdır? Microsoft'ta ana oyun ve 3 chapter 530 liraya geliyormuş. Yama orada da çalışır herhalde değil mi?
Ara
Yama orada da çalışıyor evet fakat Paradox'un mod politikasından ötürü modu Steam'den edinen oyuncular ile Paradox Mods üzerinden edinen oyuncular birlikte oynayamıyor, aklınızda bulunsun.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
52 dolara almadığım DLC'leri aldım.(Önsipariş dahil) İçim cız etti. Steam dolar kuruna geçtiğinden beri bir şeyler almıyordum.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
ek içerikler sadece Türkiye için değil Avrupa için de pahalı bana göre.
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
[+] 1 üye Grindelwald nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu dolar kuruna Türkçe yakışmaz mı?
Ara
Şu mezhep işi bir tık saçma geliyordu çünkü inanılmaz bir sınırsızlık vardı, geçen Blood of Alla şeyini de görünce dedim iyice saçmaladılar, gerçeklikten koptular fakat bugün bir event ile aferin PARAdox dedim, mezheple alakalı tartışma eventi ile benim sınırsız bulduğum kısmı Allame cart curt eleştirdi, sonra zindana atıp, işkence ile öldürdüm ama hoştu yani.
[+] 1 üye MarcussCrassuss nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-02-2024, 00:18)MarcussCrassuss : Şu mezhep işi bir tık saçma geliyordu çünkü inanılmaz bir sınırsızlık vardı, geçen Blood of Alla şeyini de görünce dedim iyice saçmaladılar, gerçeklikten koptular fakat bugün bir event ile aferin PARAdox dedim, mezheple alakalı tartışma eventi ile benim sınırsız bulduğum kısmı Allame cart curt eleştirdi, sonra zindana atıp, işkence ile öldürdüm ama hoştu yani.

Her oyunumda mutlaka bi mezhep ve kültür kurarım, pek seviyorum bu kısmını.  Nasıl bi sınırsızlık var mezhepte?
Ara
(11-02-2024, 23:57)kırmızı :
(11-02-2024, 00:18)MarcussCrassuss : Şu mezhep işi bir tık saçma geliyordu çünkü inanılmaz bir sınırsızlık vardı, geçen Blood of Alla şeyini de görünce dedim iyice saçmaladılar, gerçeklikten koptular fakat bugün bir event ile aferin PARAdox dedim, mezheple alakalı tartışma eventi ile benim sınırsız bulduğum kısmı Allame cart curt eleştirdi, sonra zindana atıp, işkence ile öldürdüm ama hoştu yani.

Her oyunumda mutlaka bi mezhep ve kültür kurarım, pek seviyorum bu kısmını.  Nasıl bi sınırsızlık var mezhepte?
kendini dini lider yapıp endüljansdan parayı kırabiliyorsun
Ara

Ben müslümanlıkta bir mezhep kurdum, halifeye falan bağlıyım burada sıkıntı yok, üçüncü derece akrabalar, ikinci derece, birinci derece her türlü evlilikte sorun yok mesela ve aga sen ne yapıyorsun diyen olmamıştı daha önce ama sonra bir adam akıl edip eleştirdi bizi, böyle şey olmaz dedi, yine açık eşlilik, sınırsız evlilik gibi bence bana kalırsa biraz zorlama şeyler var, bunun dışında mesela yamyamlığı bir mantığı oturtmuşlar o konuda sıkıntı olmadı.  :smile:
Ara
(12-02-2024, 07:59)4S0S :

kendini dini lider yapıp endüljansdan parayı kırabiliyorsun

Doğru bunu yapıyorum her seferinde   :smile:
Ara
Görsel

CK2 ile CK3'ün geliştirme süreçlerinin karşılaştırılması, 24 Şubat 2024 tarihinde güncellenmiş.
IbnE9P2.gif
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-02-2024, 13:41)Attila the Hun : Görsel

CK2 ile CK3'ün geliştirme süreçlerinin karşılaştırılması, 24 Şubat 2024 tarihinde güncellenmiş.
CK2'yi ilk çıktığından beri takip eden var mı? Gelişimi CK3 ile kıyaslarsa belki ipucu olur bizim için? CK2 ilk çıktığı zaman nasıldı, hangi dlc ve güncelemelerle ulala oldu?
Ara
Ck2 4 senede nerelere geldi ck3 nerede.
Ara
Ben CK2'ye 2014'te, Horse Lords çıkmadan evvel başladığımı hatırlıyorum. O zamanlar pek bilinçli değildim, bu sebeple geliştirme sürecini son birkaç güncellemeye değin takip ettiğimi söyleyemem. CK2 ile CK3'te izlenen DLC politikasının birbirinden apayrı olduğu aşikâr. Kâğıt üzerinde CK2'nin aksine CK3'te birtakım istisnalar hariç herhangi bir karakterle oynamak için para verip DLC almak gerekmese de pratikte o karakter oynanmasını cazip kılacak bir içerikten yoksunsa bunun çok da manası kalmıyor.

pKBCpRr.png

Bence bu 1 seneye yakın boşluk CK3'ün geliştirme sürecine büyük bir darbe vurdu. Daha oyunun ilk genişleme paketinden altından kalkmakta zorlanacakları bir işe -ki bana sorarsanız kesinlikle buna değmedi- kalkıştılar ve erteleyip durmak zorunda kaldılar. 2021 yılına şöyle dönüp bir bakarsanız Paradox'un da bizzat kabullendiği üzere kötü kararlarla dolu ve verimsiz bir yıldı, o zamanki en yeni oyunları CK3 de kaçınılmaz olarak bundan nasibini aldı.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Danimarka'da bi Viking save'i açayım dedim. Gayet güzel ilerliyoruz, büyüyoruz. Kendi zorlukları var onları aştık falan. Danimarka Krallığı'nı kurdum. Dibimde rekabet ettiğim biri var. Oradan buradan çeşitli zorluklar falan derken Çiçek Hastalığı hastalığı yayılmaya başladı. Başka bir yer yokmuş gibi benim başkentten başladı. Tüm parayı bundan kurtulmak için harcadımsa da önce sarayın içinden geçti sonra benim dağ gibi karakteri öldürdü. Sonrasında uğraşsam da toparlayamadım. Save'in içinden geçti bi hastalık. Çok zorlayıcı olmuş. Hani komşulara da yayılmış olsa onları da zayıflatsa sıkıntı yok. Psikolojisi bozuk yeni çarla toparlamaya çalışırken komşulardan ardı ardına savaş ilanı yedim. Haksız rekabet ortamı oluşturdu.
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: elefsar, 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.