Sohbet: Edebiyat - Genel Sohbet: Kitap Kafe
KKmmai8.jpeg

Edebiyat: Kitap Kafe 

Edebiyat alt forumu genel sohbet konusu.
Tüm edebi konular ve dahi kitaplarla alakalı her çeşit konu kapsamında genel sohbet ve tartışmalar yapılabilir.
Özel durumlar için ayrıca konu açılması daha doğru olur.
Ara
OyunGezer ve Level 2000 sonrası oyun dergiciliğindeki en güçlü isimlerdi. Ben iki dergiyi de elimden geldiğince takip ettim. Ancak zaman içinde dergilerin öneminin azalması ile sadece markette öyle böyle gözüme çarparsa alır oldum. Sizin Dergiler ile aranız nasıl? Ne tip dergileri takip ederdiniz? Hala takip ettiğiniz dergi var mı? Oyun dergileri ile aranız nasıldı?

Önemli bir kısmını saklamadığım için günümüze ulaşamayan oyun dergilerimden bir kare

image0.jpg

Diğer Resimler
[+] 2 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bilim Teknik dergilerini arada alırdım. Ancak dijital üyeliğe geçtim ve daha karlı olduğunu gördüm. Onun dışında aylık olarak biriktirdiğim Fenerbahçe ve Mercedes dergilerim var. Evde sürekli yer değiştirdikleri için yıpranıyorlar ve kayboluyorlar.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Küçükken National Geographic Kids aboneliğimiz vardı. 4 yıl kadar sürdü sanırsam sonra bıraktık. Bir de 2010'dan beri her ay CNBC-e Dergi alırdık. Sonradan o da çıkmamaya başladı. İlk aldığımız sayı Ağustos ya da Temmuz 2010 idi sanırsam. O zamanlar yeni çıkan ve CNBC-e'de oynayacak olan Spartaküs dizisi ve karakterlerini tanıtmışlardı o sayıda. Güzel günlerdi. Keşke kanal kapanmasaydı, dergi çıkmaya devam etseydi...
Ara
Ben de Chip ve Level dergilerini uzun süre takip etmiştim. Abone de değildim her ay büfeye gider alırdım niyeyse öylesi hoşuma giderdi. Verilen CD ve DVDler hala duruyor.
Ara
Babamın gençlik yıllarından kalma Bilim ve Teknik dergileri var.70'lerde başlayıp 80'lerin ortalarına kadar biriktirmiş.
Ben ise bilgisayar ile büyüdüğüm için dergiler ile pek aram olmadı.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Chip'in verdiği CD'ler müthişti. İçerisindeki demo oyunları tekrar tekrar oynardım saf gibi. Eğlenirdik sonuçta :). Ful oyunlar ise mest ederdi. Evet sadece yanında verilen oyunlar beni ilgilendiriyordu.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir haftadır memleketteyim, geldiğim gün iki kitap aldım çok okurum pc falan da yok diye, bir kitabı daha yeni bitirebildim. Ziyaretler, geziler, muhabbetler falan derken pek kitap okumaya vakit bulamadım. Günde en azından 50 sayfa kitap okusak bile ciddi bir ilerleme olacak halbuki.
Ara
Kronik kitap yayınevini çıkarmış olduğu 4 yeni kitap ile yine cüzdanları boşaltacak gibi.
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kronik Kitabın çıkardığı tüm sayıları almak istiyorum gerçekten. Bir şekilde elimdeki okunmamış kitapları bitirebilirsem klasiklere ve modern klasiklere bir süre ara verip Kronik ve Yeditepe üzerinden yürümeyi düşünüyorum.
Ara
Kitapların topluca indirime girdiği belirli dönemler var mı? Varsa bunların zamanı bellı mı? Umberto Eco'nun Ortaçağ kıtaplarını almaya başlayacaktım ama ilk cilt 9Otl gibi beni aşan bir meblağ olunca sorayım dedim.
Ara
(17-12-2020, 19:38)Littleİskender : Kitapların topluca indirime girdiği belirli dönemler var mı? Varsa bunların zamanı bellı mı? Umberto Eco'nun Ortaçağ kıtaplarını almaya başlayacaktım ama ilk cilt 9Otl gibi beni aşan bir meblağ olunca sorayım dedim.

Dönem olarak kitap fuarları var, yayınevlerinin %25-%50 indirimleri oluyor genelde. Eskiden %60-%70'lere kadar indirim yaparlardı ama artık pek o sevilere çıkmıyor. 
Öyle ki, ciddi bir kampanya yoksa çoğu yayınevi online satışlarla aynı indirimi koyuyor. Kısacası pek albenisi kalmadı kitap fuarlarının.

Online kitap satışı yapan sitelerde "Haftanın Yayınevi", "Ayın Yayınevi" tarzında yayınevi bazlı indirimler oluyor. "Ayın Yazarları" tarzında özel indirimler de olabiliyor. Normalde indirimlerinin üzerine %10-%20 daha koyabiliyorlar.

Ben hep kitapyurdu'ndan alıyorum, arayüzüne alıştım, indirimleri güzel, teslimat güvenilir, puan biriktirme olayı iyi. Ama başka siteler de bulabilirsin illa ki. Devamlı değil de tek seferlik alışveriş yapacaksan aradığın kitaplar, hangi sitede daha ucuz veriyorsa onu seçebilirsin. Ama dikkat etmek lazım, kalitesiz bir siteden alırsan 2.,3. baskı kalitesinde kitaplar gönderebilirler. Daha kötüsü, kitapların çizik, kırık, katlı sayfalı çıkabilir.

Hulasa, internet üzerinden indirimli halini alabilir veya yine internet üzerinden ek indirim olan dönemlerin denk gelmesini bekleyebilirsin.
Ara
Daha önceden Kotaku'da çalışmış olan Jason Schreier pek çok oyunun yapım sürecinden bahsettiği Blood, Sweat, and Pixels (Kan, Ter ve Pikseller) kitabının çeviri 8 Ocak'ta çıkıyormuş.

Oyun geliştirme sürecine dair daha önce kitap okumamıştım. Bu kitapta severek oynadığım birçok oyunun hikayesine değinilecek. Merakla bekliyorum.

[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-12-2020, 07:48)Henri : Daha önceden Kotaku'da çalışmış olan Jason Schreier pek çok oyunun yapım sürecinden bahsettiği Blood, Sweat, and Pixels (Kan, Ter ve Pikseller) kitabının çeviri 8 Ocak'ta çıkıyormuş.

Oyun geliştirme sürecine dair daha önce kitap okumamıştım. Bu kitapta severek oynadığım birçok oyunun hikayesine değinilecek. Merakla bekliyorum.

Konusu çok hoş ama tasarımı Murakami'nin 1Q84'üne çok benziyor. Keşke daha özgün bir şeyler yapsalardı.
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
Ara
İnternet üzerinden satış yapan güvenilir ve büyük sahaf siteleri var mı?
Ara
(23-03-2021, 21:40)Gurt : İnternet üzerinden satış yapan güvenilir ve büyük sahaf siteleri var mı?

Nadir kitap bu konuda bir numara. Yeterli olmaz ise Pandora'ya da bakabilirsin.
Ara
İnternetten kitap takibi yapmak, yorumlamak, incelemek, alıntılar paylaşma ve bunları bir sosyal medya üzerinden yapmak isterseniz size 1000kitap.com'u öneririm. Yaklaşık 5-6 yıldır kullanıyorum. En azından ayda bir kitap okuyorsanız hoşunuza gidecektir diye düşünüyorum. Tabi bir de dediğim gibi sosyal medya durumu var. Hiç kitap okumasanız ama alıntı, şiir vs seviyorsanız da kullanabilirsiniz. 

Ben önceleri okuduğum kitapları not alırdım bir not defterine. Defterin kaybolma ihtimaline karşı ne yapabilirim diye bakınırken denk gelmiştim. Hatırladığım kadarıyla okuduğum kitapların hepsini kaydettim diyebilirim. Böylece ufak bir tanıtım yapmış olayım. Dileyen olursa üzerine de konuşabiliriz tabi ki. İlgilisi çok olursa tanıtım konusunu da açabilirim.
Ara
1922 romanı nasıl filmini beğenmedimde spoiler verebliir misiniz acaba
Ara
Bkmkitap güvenilir bir site mi? Diğer sitelere göre çoğu kitap oldukça ucuz olduğu ve üstüne ek indirim olduğu için ilgimi çekti fakat çevremdeki bazı arkadaşlardan kargoları geciktirdiği, uğraştırdığı yönünde kötü yorumlar aldım. Siz ne düşünüyorsunuz?
Ara
(25-05-2021, 11:19)Littleİskender : Bkmkitap güvenilir bir site mi? Diğer sitelere göre çoğu kitap oldukça ucuz olduğu ve üstüne ek indirim olduğu için ilgimi çekti fakat çevremdeki bazı arkadaşlardan kargoları geciktirdiği, uğraştırdığı yönünde kötü yorumlar aldım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Buradan alışveriş yapan yakınlarım vardı, memnundular. Benim tercihim kitapyurdu. Hızlı lazımsa amazondan da alınabilir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.