Sohbet: Edebiyat - Genel Sohbet: Kitap Kafe
(25-05-2021, 11:19)Littleİskender : Bkmkitap güvenilir bir site mi? Diğer sitelere göre çoğu kitap oldukça ucuz olduğu ve üstüne ek indirim olduğu için ilgimi çekti fakat çevremdeki bazı arkadaşlardan kargoları geciktirdiği, uğraştırdığı yönünde kötü yorumlar aldım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kargo ve tedarik sıkıntıları hakkında bilgim yok ancak sektördeki büyük, güvenilir bir site.
[+] 1 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-05-2021, 11:23)elefsar :
(25-05-2021, 11:19)Littleİskender : Bkmkitap güvenilir bir site mi? Diğer sitelere göre çoğu kitap oldukça ucuz olduğu ve üstüne ek indirim olduğu için ilgimi çekti fakat çevremdeki bazı arkadaşlardan kargoları geciktirdiği, uğraştırdığı yönünde kötü yorumlar aldım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Buradan alışveriş yapan yakınlarım vardı, memnundular. Benim tercihim kitapyurdu. Hızlı lazımsa amazondan da alınabilir.

Normalde benimde tercihim kitapyurdu ama almak istediğim kitaplar için iki site arasında toplam 80-90 lirayı bulan fiyat farkı oluşuyor. Tavsiyen için teşekkürler.
Ara
(25-05-2021, 11:26)Littleİskender :
(25-05-2021, 11:23)elefsar :

Buradan alışveriş yapan yakınlarım vardı, memnundular. Benim tercihim kitapyurdu. Hızlı lazımsa amazondan da alınabilir.

Normalde benimde tercihim kitapyurdu ama almak istediğim kitaplar için iki site arasında toplam 80-90 lirayı bulan fiyat farkı oluşuyor. Tavsiyen için teşekkürler.

Yani belirtilen tek sıkıntı geç teslim ise 1 haftaya kadar kabul edilebilir bir durum. Fiyatlarda ciddi bir fark varsa. Kitap kalitesi bozuk olmadığı sürece acelen yoksa tercih edebilirsin diye düşünüyorum.
Ara
Benim de kitapyurdu'ndan sonra en sık kullandığım site, güvenilir.
WhaW8Am.gif
Ara
Sipariş ettiğim kitaplar hızlı bir şekilde 2 önce elime ulaştı. Ciltlerinde ufak hasarlar ve bazı sayfalarda kıvrıma benzer izler hariç görünürde bir sıkıntı yok. Başta @elefsar olmak üzere yardımcı olan tüm herlese teşekkür ederim.
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İthaki Yayınları, Isaac Asimov'un Robot serisini basıyormuş.

https://twitter.com/ithakiyayinlari/stat...9678260229
IbnE9P2.gif
Ara
Uzun bir süre sonra yeniden düzenli kitap okumaya başlayabildim. Neredeyse 1 yıldır bitiremediğim kitabımı sonunda bitirebileceğim, umarım.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aslında günde yarım saat ayırarak düzenli kitap okunabiliyor. Kendini kitap okumaya zor ikna eden kişilerin ağır veya nispeten sıkıcı kitapları okumaya çalışması yanlış. Çok basit de gelse zevkli ve akıcı kitaplar ile başlanmalı diye düşünüyorum.
Ara
Kronik Kitap'ın yeni kitapları. 2022'ye hızlı bir giriş yaptılar.

ROMA NASIL ÇÖKTÜ? - Bir Süpergücün Ölümü – Adrian Goldsworthy – Çeviri: Samet Özgüler

KONSTANTİNOPOLİS’İN ZAPTI - Bir Keşişin Kaleminden IV. Haçlı Seferi- Gunther von Pairis - Çeviri: Kutsi Aybars Çetinalp

HORATIO NELSON – Angus Konstam - Dünya tarihinin en büyük komutanlarını tüm yönleriyle inceleyen OSPREY Büyük Komutanlar Serisi, Horatio Nelson ile devam ediyor - Çeviri: Emir Yener

ROBERT KOLEJ - İmparatorluktan Cumhuriyete Bir Okulun Tarihi – Önder Kaya

DOĞU AVRUPA’NIN TARİHÎ COĞRAFYASI - XVI. Yüzyılda Türk-Tatarlar, Lehler, Slavlar ve Bozkır Halkları- Maciej Miechowita – Tercüme ve Notlar :Berrin Kalyon

DAKİKALAR İÇİNDE DÜNYA TARİHİ - Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihî Olay – Dorothy Ail – Tat Wood – Çeviri: Efe Erdal

DAKİKALAR İÇİNDE PSİKOLOJİ - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram – Marcus Weeks – Çeviri: Demet Yiğitbaş

DAKİKALAR İÇİNDE MİTOLOJİ - Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi – Neil Philip – Çeviri: Efe Erdal

DAKİKALAR İÇİNDE EKONOMİ - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram – Niall Kishtainy – Çeviri:Demet Yiğitbaş

Z KUŞAĞI EKONOMİSİ - Z Kuşağı İş Dünyasının Geleceğini Nasıl Değiştirecek ve Bunun İçin Ne Yapmalı? – Denise Villa – Jason Dorsey – Çeviri:Gökçen Şahin
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kronik Kitap çok başarılı gerçekten. Her sepette mutlaka ekliyorum 1-2 tane. Yeditepe Yayınları'ndan da bekledim benzer bir performans ama biraz daha geride kaldılar.
Ara
Kitaplığımda yoğun olan kronik kitap bu gidişle tek yayınevi olacak gibi.
Ara
Kronik ile yanlış hatırlamıyorsam Büyük İskender kitabı ile tanıştım. Daha sonra bir çok kitabı alıp okudum. Çevirileri gayet iyi. Bu değerli kitapları çevirmeleri çok önemli bir iş.
Ara
Kronik Kitap yaklaşık 2 sene önceki bir tweet'te Baskan Yayınları'nın İkinci Dünya Savaşı roman serisinin haklarını satın almaya çalıştıklarını söylemişti. Görünüşe bakılırsa başarılı olmuşlar.

Kronik Kitap :Bir Luftwaffe Avcı Pilotunun Anıları...
Çok yakında...

Görsel
IbnE9P2.gif
Ara

[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok keyifli videolar, 2-3 defa baştan sona izlemişimdir.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
q90pmes0k8v81.jpg
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Metis Yayınları "Yüzüklerin Efendisi (Tek Cilt)" kitabının arka açıklamasında ne hikmetse "Türkiyeli" ifadesi geçiyor. İlk başta baktığım site yanlış yazmış sandım ama araştırınca her yerde aynı yazı var. Tam Ekşi'ye rezalet başlığı açacaktım ki sonra kim uğraşacak diye vazgeçtim. Ayrıca Türkçe de küçük harfle başlatılmış.

Alıntı:Dünya ikiye bölünmüştür, denir Tolkien'ın yapıtı söz konusu olduğunda: Yüzüklerin Efendisi'ni okumuş olanlar ve okuyacak olanlar. 1997 ile birlikte, çok sayıda Türkiyeli okur da "okumuş olanlar" safına geçme fırsatı buldu. Kitabın türkçe basımı Yüzüklerin Efendisi'ne duyulan ilginin evrenselliğini kanıtladı.
Yapıtın bu başarısını taçlandırmak için üç kısmı bir araya getiren bu özel, tek cilt edisyonu sunuyoruz: Hem hâlâ okumamış, "okuyacak olanlar" için, hem de bu güzel kitabın kütüphanenizde gelecek kuşaklara devrolacak kadar kalıcı olması için Yüzüklerin Efendisi yirminci yüzyılın en çok okunan yüz kitabı arasında en başta geliyor; bilimkurgu, fantazi, polisiye, best-seller ya da ana akım demeden, tüm edebiyat türleri arasındaki tartışmasız bir önderliğe sahip. Bir açıdan bakarsanız bir fantezi romanı, başka bir açıdan baktığınızda, insanlık durumu, sorumluluk, iktidar ve savaş üzerine bir roman. Bir yolculuk, bir büyüme öyküsü; fedakârlık ve dostluk üzerine, hırs ihanet üzerine bir roman.
Ara
Metis iletişim ayrıntı hepsinde durum bu ithaki falan da türk edebiyatı yerine Türkçe edebiyat yazıyor. Nedeni üzerinde fazla konuşmayın.
Ara
İnce kapaklı kitapların uçlarını sırt çantalarında kıvrılmaması için verebileceğiniz bir öneri var mı? Bugün poşete koyup götürmeyi denedim. Yaklaşık 2 gündür çantamdaydı ve kenarları biraz yıpranmış. Yanında ekstra birkaç kitap olduğu için de yıpranmış olabilir.
Ara
(29-09-2022, 19:47)Onur34 : İnce kapaklı kitapların uçlarını sırt çantalarında kıvrılmaması için verebileceğiniz bir öneri var mı? Bugün poşete koyup götürmeyi denedim. Yaklaşık 2 gündür çantamdaydı ve kenarları biraz yıpranmış. Yanında ekstra birkaç kitap olduğu için de yıpranmış olabilir.

Üst ve alt uçlarını eşofmanlardaki gibi yumuşak bir lastikle bağla. Yumuşak lastik yoksa normal lastiğin altına pamuk koyabilirsin.
[+] 1 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.