Sohbet: EU4 - Genel Sohbet: Kralın Konseyi
(11-11-2021, 14:23)Aeschyli :

Bunun çalışması gibi çalıştığı geliştiriciler tarafından paradox'un forumlarında da doğrulandı. Ama hotfix'te görev ağaçlarının buna göre tasarlanmamış olması sorununa bir yanıt vereceklerini belirttiler.

unknown.png
Ara
Restoration of Union ve Claim on Throne savaş sebeplerindeki AE katsayısını farklı yapabilirler.
Ara
Genişleme yönümdeki ülkelerin great powerlar tarafından alakaya maydonoz şekilde koruma altına alınmasından bıktım yahu. Deniz kıyısı olmayan İsviçre Britanya tarafından korunuyor. Sana ne kardeşim İsviçreden sen git bağımsızlık isteği tavana vurmuş kolonilerin ile uğraş. :triumph: 

Bir de kuşatmalar yapay zekada bariz daha kısa sürüyor. Ben misal kuşatma altındaki kaleye hareketlendiysem o kale yüzde yüz düşüyor her nasılsa. Yeri geliyor kalenin üzerine basıp geçiyorlar falan. Alttan alta hile yaptırıyorlar yapay zekaya.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ekşi'de gördüm. State bayrağını kapatırsanız oyundaki lag kayboluyor ve hızlanıyor. Takılma problemi çözülüyor ve 4x'de oyun bayağı bir akıcılaşıyor. Denemenizi tavsiye ederim kesinlikle.
Ara
nasil kapatiliyor
Ara
(11-12-2021, 12:49)baywatch06 : nasil kapatiliyor
Bildirim geliyor ya üstte mavi renkte state yapabileceğimiz yerleri gösteren bir bayrak var. Ona sağ tıklayıp kapatabilirsin. İlk mesajda eksik ifade etmişim.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Atwix ölmüş yahu. Lösemi teşhisi konmuş altı yedi ay içinde de ölmüş zannedersem. Deli campaign videoları vardı çok izlerdim yurttayken. Ukraynalıydı aksanı hoşuma giderdi.

https://www.youtube.com/channel/UCfwIyrZ...T2iBGl0Wwg
Ara
Allah rahmet eylesin mekanıcennet olsun
Ara
76561198034761601.png
Ara
Ee...Günlük vs. gelmiyor. Durdu mu yamalar? Origins son mu idi? Bir bilgi var mı bunun üzerine?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
tatil döneminde olmalılardı
Ara
(16-01-2022, 00:40)Defterdar : Ee...Günlük vs. gelmiyor. Durdu mu yamalar? Origins son mu idi? Bir bilgi var mı bunun üzerine?

Canım şuanda isveçli programmerler yıl boyunca çok çalıştıkları için 2 ay boyunca sadece para harcamaya endeksliler, paraları bitince günlükler gelmeye başlar, biliyorsun bunu gönençli batı avrupa insanı asgari şartlarda yaşamaz binbirçeşit eğlence aktiviteleri var.
Ara
Konuşma biçimine dikkat et. Ne bileyim ben insanların çalışma saatini , özel hayatlarını , Paradox'un çalıştırma saatlerini. Günlük gelmeme sebebini merak ettim sadece.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1.33 açık beta olarak yayınlanmıs.
Ara
eyvallah
Ara
?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false
1.33 ile yapay zeka kale kurma işini böyle saçma sapan oldu
Ara
Bugün günlük gelmeyeceği duyuruldu.
1.33 sürümü çıktı.
https://forum.paradoxplaza.com/forum/thr...s.1513554/
Ara
it9i5l5.jpg
imparatorun ordusu moğol atları tarafından pontus bozkırında ezildi

q9g7z7i.jpg
ana karasına geri çekilemeyen imparatorun ordusunun üzerinden uçarak geçip onu çekildiği konumda karşıladım, saçma işte üzerlerinden geçerken ölmelilerdi

Edit : geri çekilen ordudan hızlı gitmemi sağlahan etkiler: drill, yuan ideası, horde goverment reformu
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1grfrp1.jpg

çinhindinden 7 statei aynı anda alınca olanlar, memlekette kabileler toprak için ülkeyi yıkmayı göze almış
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.