Sohbet: EU4 - Genel Sohbet: Kralın Konseyi
Domination dlcsini hangi ülkeyle deneyeceksiniz ilk? Great Khan başarımı kovalayacağım için Great Horde ile açacağım gibi duruyor.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(30-03-2023, 22:20)Zebercet : Domination dlcsini hangi ülkeyle deneyeceksiniz ilk? Great Khan başarımı kovalayacağım için Great Horde ile açacağım gibi duruyor.

Tabikide osmanlı deneyeceğiz tonla şey geldi 2. Savaşta memlüğü yutabiliyoruz yıllardır beklediğimiz bir olaydı denemesek olur mu
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlı ve Rusya arasında kalsam da muhtemelen önce Osmanlı sonra Rusya deneyeceğim, ardından farklı bir atmosfer için Japonya oynarım diye düşünüyorum. Ondan sonrası artık kafama ne eserse.
WhaW8Am.gif
Ara
Çok net Osmanlı. 2. İngiltere.
Ara
İngiltere ile Angevin İmp. kurmayı deneyeceğim ben.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(29-03-2023, 14:38)Voidian : Özbekistan'daki en büyük gazete(veya haber sitesi), görsel olarak EU4 haritasını kullanmış. "Özbek halkının şahlanışı(?)"

https://www.reddit.com/r/eu4/comments/12..._uses_eu4/

Şahlanışı değil, şekillenişi.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(31-03-2023, 02:53)Defterdar : İngiltere ile Angevin İmp. kurmayı deneyeceğim ben.

Bende ottodan sonra angevin denicen çünkü daha önceleri oyun başında fransanın herhangi bir rivalini ally alıp fransayı pu düşürmeye çalışırdım şimdi kayda değer bir sonucu olcak
Ara
(30-03-2023, 22:20)Zebercet : Domination dlcsini hangi ülkeyle deneyeceksiniz ilk? Great Khan başarımı kovalayacağım için Great Horde ile açacağım gibi duruyor.
serileri başlattığım tarihlere göre gideceğim Osmanlı rusya japonya ingiltere ...
Ara
(01-01-1970, 03:00)baywatch06 : serileri başlattığım tarihlere göre gideceğim Osmanlı rusya japonya ingiltere ...

Hocam sizin Eu4'te kaç saatiniz oldu ya
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
3 bin saate yaklaştım @Defterdar
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
dlcyi ön sipariş verenlere march of the power adlı müzik dlcsi verilecekmiş nereden indirebilirim dlc çıktığında steam de çıkar mı
Ara
Muhtemelen DLC çıktıktan sonra ayrı olarak satılır.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
dlcyi ön sipariş verenlere ücretsiz olacakmış

@PCOyun
Ara
Evet ön sipariş verenlere ücretsiz verilecek ve muhtemelen dlc çıktıktan sonra ön sipariş vermeyenler ayrı bir şekilde parayla satın alabilecek.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
thanks
Ara
Bilmiyorum aynı fikidemisiniz ama dlcnin youtuberlar tarafından yaılan tanıtım oyunlarını izledim ve bence gerizekalılar ble World Conquest yapabilsinler diye Osmanlıyı kurban etmişler gibi geldi
Böyle bir devlet olamaz, bu kadar ayrıcalıklı ve durdurulması imkansız bir ülke yaratmak oyunun zevkini gebertmiş
Osmanlının ek özelliklere ve olaylara ihtiyacı olduğu su götürmez gerçekti ama bu torpilli ülke ve tatsız bir şey
Ara
(12-04-2023, 22:42)hadjibaba : Bilmiyorum aynı fikidemisiniz ama dlcnin youtuberlar tarafından yaılan tanıtım oyunlarını izledim ve bence gerizekalılar ble World Conquest yapabilsinler diye Osmanlıyı kurban etmişler gibi geldi
Böyle bir devlet olamaz, bu kadar ayrıcalıklı ve durdurulması imkansız bir ülke yaratmak oyunun zevkini gebertmiş
Osmanlının ek özelliklere ve olaylara ihtiyacı olduğu su götürmez gerçekti ama bu torpilli ülke ve tatsız bir şey

Dostum şunun farkına varın artık dlc ilk çıkarken oranlar çok yüksek olur sonra hep yamalarla bonuslar düşer paradox oyunlarının doğasında var bu.
Ara
overgoverning cap olayının admin eff düşürmesinden ötürü raze mekaniği ve oyun başı çin eventiyle en rahat wc oirat>Yuan>Mongol empire şeklinde yapılıyordu şu anda açık konuşmak gerekirse osmanlının unique vasalı ile sanki osmanlı wc daha rahat, tabi 150 dev altı eyaletleştirilebilir ayrıca gördüğüm yayınlarda eyaletlerin kendi regionlarında Core sahibi olduğuna rastlamadım, yine de 150 dev altı kuralının iki tarihsel istisnası var, memlük ve Macar eğer gerekli görevleri açan topraklar alındıysa tek savaşta vasal yapılıyorlar, her ne kadar kırık gözükse de aslında osmanlıyı eyaletlerinin bağımsızlığını destekleyerek parçalamanın bir yolu ortaya çıkıyor hem azabın kartı da nerflendi nispeten daha makul bir düşman, ayrıca yeniçeri estateinden gelen 10 disiplin 5 e düşmüş, ayrıca bonusları bir tık daha güzel böyle olmalıydı rajput gibi bir askerin onca bonusu varken yeniçeri tırt kalıyordu, ama şöyle dikkat edilmesi gereken bir nokta var yeniçerinin ulufesidir, dietleridir, eventleridir eğer isteklerini yerine getirmezseniz sağladığı inf combat ve disiplin tersine dönüyor op olsa da kırık değil, son olarak henüz dekadans ve batılılaşma konusunda konuşmaya hazır hissetmiyorum, ayrıca önümüzdeki yamalarda mutlaka osmanlının eyaletleri konusunda herhangi bir şekilde bir nerf gelecektir.
Ara
Aldım dlcyi bekliyorum. Salı akşam 8 veya 9 gibi indirmeye açılır muhtemelen anca çarşamba oynarım. Great Horde deneyeceğim diyordum ama herhalde ilkin bir Osmanlı denenir.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bende çektim gelen yenilikler hoşuma gitti. İlk oyunum tabii ki Osmanlı olacak. Ondan sonra bir prusya denenir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.