Sohbet: EU4 - Genel Sohbet: Kralın Konseyi
Dlc çıktığında ilk denemem Osmanlı ile olacak, ayrıca dekadans tetiklenmeden önce kaydın yedeğini alacağım ve seferi iki yola ayıracağım amacım o noktada wersterne geçmek mi daha mantıklı yoksa yeniçerileri reforme edip yeniçeri estateinin güçlü bonuslarını anatolian teche yamamak mı bunu öğrenmek.
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-04-2023, 17:46)Legnica : Dlc çıktığında ilk denemem Osmanlı ile olacak, ayrıca dekadans tetiklenmeden önce kaydın yedeğini alacağım ve seferi iki yola ayıracağım amacım o noktada wersterne geçmek mi daha mantıklı yoksa yeniçerileri reforme edip yeniçeri estateinin güçlü bonuslarını anatolian teche yamamak mı bunu öğrenmek.
Öğrenince haber et
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@korkusalan bende haber ederim istersen
Ara
şu daha önce bazı casus bellilerin avantajlı peace teklifleri savaş hedefi olan ülkeden ziyade diğer ülkeler için de geçerli oluyordu aynı bug erken erişimde mevcut, mesela macara osmanlı seferi cb si ile savaş açılırsa ve macar avustura pu ise peace ekranında avusturu eyalet yapabiliyoruz böyle bugların fixiyle beraber eyalet mekaniğinin biraz nerf alarak erken erişimden önümüze geleceğine inanıyorum
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-04-2023, 20:09)baywatch06 : @korkusalan bende haber ederim istersen
Oluur
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Europa Universalis geliştiricileri yeni açılan Discord sunucularında bugün TSİ 16:00'da bir Soru & Cevap etkinliği düzenleyecekmiş. Buradan detaylara ulaşmak mümkün.
WhaW8Am.gif
Ara
Son güncellemeler ile oyunu mahvetmişler. Fransaya özel bir vassal mekaniği getirmişler ve direkt vassalarının %25 liberty desire i oluyor. Bu yüzden sürekli isyan edip duruyorlar hangi ülkeyle açsam fransa birliği sağlamayı bırakın 40 parçaya ayrılıyor. Ayrıca artık Osmanlı kafkaslara ve doğuya yöneliyor sürekli o sebeple rusya vs de kurulamıyor, hatta memlüğe hiç girmediği bile oldu. Memlükte kolonici olup sağa sola sala oluyor, Avustralyada ispanyollar ve memlükler koloni savaşı yapıyor bu nedir artık. Tarihsel ilerlenmesini sağlayan bir oyun seçeneği vs eklenmeli artık.
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna çok hakim değilim ancak vasalların liberty desire seviyeleri benim de dikkatimi çekti, özellikle Timur olarak oynarken rahatsız oldum.
Ne yapmak gerekir acaba buna karşılık?
Ara
(31-08-2023, 14:43)MAB : Oyuna çok hakim değilim ancak vasalların liberty desire seviyeleri benim de dikkatimi çekti, özellikle Timur olarak oynarken rahatsız oldum.
Ne yapmak gerekir acaba buna karşılık?
Vasallarından birine bağımsızlık ver. Truce bitince dal yut. Sonra diğerlerini de sırayla yut. Başka vasal alırsan onu da en kısa sürede yut.
Ara
Oyunun başlangıç tarihi olan 1444 yılı haritası
https://www.visualcapitalist.com/wp-cont...-1444.html
[+] 1 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
6 kasımda yeni dlc çıkıyor
Ara
yeni dlcdeki müzikler harika
Ara
Yıllardır oyunu oynuyorum, ticaret şirketinin bu şekilde efektif kullanımını ilk kez gördüm, bilenenler vardır mutlaka, benim gibi ilk kez görenler için güzel bir mini rehber:
Ara
@Menars
Taktiği lisanslamazsan böyle olur.
youjo-senki-the-saga-of-tanya-the-evil.gif
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-12-2023, 11:48)Salomon : Yıllardır oyunu oynuyorum, ticaret şirketinin bu şekilde efektif kullanımını ilk kez gördüm, bilenenler vardır mutlaka, benim gibi ilk kez görenler için güzel bir mini rehber:

özetleyebilir misiniz acaba
Ara
(25-12-2023, 16:11)baywatch06 : özetleyebilir misiniz acaba

Her Trade Node için Ticaret geliri en yüksek olan, Estuary ve/veya Center of Trade içeren en az 4-5 şehre sahip bölgeyi Ticaret Şirketine veriyor. Aynı Trade Nodedaki diğer ticaret binalarını yıkıyor. Bu şekilde Ticaret Şirketinden yüksek etki yüzdesi ve fazladan bir tüccar alıyor. Aynı Trade Node içinde bulunan değerli Üretim malları içeren ve yüksek Üretim geliri olan şehirlere de bonus sağlamış oluyor.
[+] 1 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
iyiymiş
Ara
Osmanlı oynuyorum yeniçeri basmak istiyorum ama bir türlü bulamadım nereden bakabilirim?
Ayrıca Osmanlı ile nasıl oynanır?
humanitas una debet esse; aliter evanescet.
Ara
(05-01-2024, 09:19)Númenorë : Osmanlı oynuyorum yeniçeri basmak istiyorum ama bir türlü bulamadım nereden bakabilirim?
Ayrıca Osmanlı ile nasıl oynanır?
Dlc lerden hangilerine sahipsin? Cradle of civiliziations yoksa eğer yeniçeriler oyuna eklenmiyor.

Osmanlı ilk 200 sene tam bir savaş makinesi. Heryere ilerleyebileceği bir coğrafyada, onlarca yutulabilecek küçük lokmaların arasında büyüyen bir dev diye özetlemek doğru olur. Yapacağın oyun başlarında hızla anadolu ve balkanları toparlamak sonra memlük avusturya polonya gibi diğer devletleri yutmak olmalı. Oyunu öğrenmek için Osmanlıdansa Kastilyayı oynamanı öneririm. Pu nedir koloniler nasıl atılır ve yönetilir öğrenmişte olursun.
Onen i-estel elyë, ú-chebin estel anim.
[+] 1 üye Tusalant nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cradle of civizilation var. İlk defa eu4 oynuyorum bu Pu falan bilmiyorum forumda veya bana öğrenebilecek birisi var mı?
humanitas una debet esse; aliter evanescet.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.