Sohbet: Imperator - Genel Sohbet: Sezar Forumu
Oyun şuan "çoğunlukla olumsuz" durumda. Sadece %39 olumlu inceleme var.
[+] 1 üye SHD nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Günlüğü unutmadınız değil mi :)
Ara
Geliyor.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
The Spiffing Brit her zamanki gibi oyunu kırmanın yeni yollarını buluyor.

hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Johan enteresan bir anket başlatmış, strateji oyunlarında her şeyi para ve zaman etrafında oluşturmak yerine monark puanı gibi puanlar olmasını destekliyor musunuz şeklinde bir soru. Böylelikle Johan için mana puanlarının alternatifinin sadece para ve zaman olduğunu öğrenmiş olduk. Bence değil.

Anket linki: https://twitter.com/producerjohan/status...4371700736

Bu arada Imperator: Rome forumunda CTRL F5 yapmanızı öneririm, birçok görsel unsur dün itibariyle yenilendi.
Imperator için de forum avatarları olsa fena olmaz aslında @Duman
Ara
Imperator'da malesef bayraklar EU4'teki custom devletler gibi arkaplan rengi ve üstüne yerleştirilen renk verilmiş sembol şeklinde. Alt bölümlerin ikonlarını bu sembolleri ve renkleri dosyalardan edinerek kendim oluşturdum. Oyunun wikisinde sadece 5 bayrak var o 5 bayrağın da 2-3 tanesi hatalı.

Avatar kütüphanesine gelmesi için 2 ihtimal var ya birisi uğraşıp wiki'ye eklemek üzere bayrakları oluşturacak oradan alacağız ya da müthiş boş bir vaktimde oturup teker teker ben yapacağım.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Önemli/büyük ülkelerin dışında bayrakların bir önemi yok zaten hepsi birbirine benziyor.
Ara
uv101q.png

Oldu galiba.
Ara
Kısaca ne diyor?
Ara
Arkadaşlar 1.1 çok iyi olmuş tavsiye ederim.
Ara
Johan twitterda bir anket daha yapmış, soru oyuncuların Imperator'a olan yaklaşımı. 1500 katılımcı var.
  • 1.0'da beğenmiştim (%29)
  • 1.1 bana oyunu beğendirdi (%5)
  • 1.2 bana oyunu beğendirdi (%28)
  • Hala beğenmiyorum (%37)
1.0 beğenmiştim 1.1 beğenmiyorum
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
dqenhute06d31.png

Oyun Haritası
Sic Parvis Magna
Ara
Tarihsel odağından konseptine kadar tamamen Yahudi kültürüne ve tanıtımına orjinlenmiş bu çakma subliminal oyun hiç bir zaman tutmadı tutmayacak. Ne alakası var diyenler ya tarih bilmiyorlar ya da harita boyama oyunu oynuyorlardır. Böyle bir oyun neden var ve neden Roma imparatorluğu ile ilişkilendirildiği halde o atmosferi oyuncuya sunamıyor neden başlaması gereken tarihte başlamıyor ve bitmemesi gereken bir tarihte sona eriyor sorgulamaya önce buradan başlamak lazım. Ya da boyamaya devam edebilirsiniz
Ara
(10-08-2019, 03:57)Zeytin : Tarihsel odağından konseptine kadar tamamen Yahudi kültürüne ve tanıtımına orjinlenmiş bu çakma subliminal oyun hiç bir zaman tutmadı tutmayacak. Ne alakası var diyenler ya tarih bilmiyorlar ya da harita boyama oyunu oynuyorlardır. Böyle bir oyun neden var ve neden Roma imparatorluğu ile ilişkilendirildiği halde o atmosferi oyuncuya sunamıyor neden başlaması gereken tarihte başlamıyor ve bitmemesi gereken bir tarihte sona eriyor sorgulamaya önce buradan başlamak lazım. Ya da boyamaya devam edebilirsiniz

Nasıl böyle bir sonuca vardınız ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Pek çok sebep var bir kaçından kısaca bahsedeyim. Öncelikle oyunun Başlangıç ve bitiş tarihleri oyunculara bulandırılmış bir şekilde verilse de başlangıç olarak Babil sürgününden dönüş ve Haşmonayim Krallığının kuruluş yıllarına denk getirilmiş. Bu sebeple imparatorluğun kuruluş yılları konuya istinaden es geçilmiş. Bitiş tarihinin Cumhuriyet'in sonuna veya Augustus'un ölümüne denk geldiğinin söylenmesi ise tamamen palavradır. Bir Roma imparatorluğu oyununda impatatorluk döneminin ele alınmamasının sebebi hristiyanlık mekanikleri değildi.! Oyunda Musevilik mekanikleri var o da tek tanrılı ve oyundaki tek tek Tanrılı din durumunda. Hristiyan mekaniklerinin eklenmemesi durumu oyunda dini motiflerin pek etkili olmayacağı teziyle de ters. Bir Agora hadisesi preb davası yaşayamayacaksınız hiç bir dlc ile. Gerçek tarih işlense güzel olur fakat ne hikmetse olmuyor neden olmuyor çok basit Yahudiler ve yaptıkları şey sonrasında bölgede yaşanan hadiseler. Yani adamlar sırf bakın Yahudiler burada yaşıyorlar tarihsel olarak buradalar diyebilmek adına 19 asır boyunca orada yer almayacak bir devletin özel tarihine odaklanmış. Bu uğurda Roma tarihinin içine edilmiş, üzerine bir güzel makyaj çekilip birbiri ile aynı zibil tane devletçik eklenmiş. Şu oyunu oynarken hanginiz Roma dönemi hissiyatını tadabildi? Monopoli gibi oyun yapmış adamlar. Daha doğrusu birileri YAP demiş yapmışlar. Haliyle bi halta benzemiyor ve temeli hastalıklı olduğu için de benzemeyecek. Bakın bakalım hiç oynamamış olsanız bile haritanın tam merkezinde hangi devlet var.. "Kim takar Romayı bu saçmalıkları ne alakası var al oyna" öyle değil işte sonuç ortada çok yazık
Ara
Siyonist paradox
Ara
İsveç kökenli firmanın siyonist olmasıda ayrı bir gülünç.
Ara
Şu an dünyayı yahudiler yönetiyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.