Sohbet: LoR - Genel Sohbet: Savaş Enstitüsü
Vayne-Garen destesiyle platine kadar çıktım. Vayne'nin op olmasının yanı sıra bug gibi bir şey vardı ''takla'' kartını ''öncü'' özelliği olan bir birime oynayınca ikinci saldırıyı takım halinde yapabiliyordun. Yani ''silahlan'' özelliği almış gibi bir kez daha saldırabiliyordun takım halinde. Bu yüzden ''doğaçlama'' özelliği olan kartlardan bir tane ''öncü'' özelliği olan silah bulmaya çalışırdım.

Vayne nerf yiyince Yasuo-Katarina destesine döndüm. Yasuo destelerinin iki tane kötü yanı vardı, Yasuo'ya level atlatamamak ve desteden Yasuo çekememek. Yeni gelen kartlarla bu iki sorun da çözülmüş gibi gözüküyor. Vastaya isimli kart saldırdığında geri döndüğü için Yasuo'ya hızlıca level atlatabiliyoruz. Windswept isimli yer kartı desteden sadece Yasuo çekmekle kalmıyor aynı zamanda en güçlü rakibe sersemletme atıyor ve her saldırı hakkı elde ettiğimizde yine sersemletme atıyor. Katarina ise burada devreye giriyor geri dönme kabiliyeti sayesinde Yasuo'nun level atlamasına yardımcı olduğu gibi saldırı hakkı elde ederek yer kartına ekstra iş yaptırıyor. Katarina'nın bu kadar uyumlu olduğu bir deste bulmakta zordur. ''Fae'' isimli yordle her ''sersemletme'' ve ''geri dönme'' kabiliyeti kullanıldığında +2 saldırı kazandığı için ''aban'' özelliği olan bir silah almanız size zaman zaman oyun kazandırır.

Jinx aldığı buff ile çok güçlenmiş. Rakiplerim genelde Azir-Xerath, Kindred-Nasus, Ezrael-Seraphine, Pusu ve Bard desteleri ile gelirdi. Ezrael-Seraphine yerine artık Jinx-Draven gelecek sanırım.
Ara
Oyunu Türkçe oynamadığımdan yanlış anlamış olabilirim ama tur içinde sadece "öncü" kartlar ile yaptığın ilk saldırı sana bir saldırı tokeni veriyor ve token ile istediğin şekilde saldırını gerçekleştirebiliyorsun. Öncüler oyuna eklediğinden beri standart bir mekanik bu. Jinx'e gelen buff güzel olsa da Draven'ın kötü, discard destelerinin de pek iyi durumda olmaması sebebiyle metada yer edineceğini sanmıyorum ama oynayan sayısı artacaktır.

Gwen ilk çıktığından beri aşırı sevdiğim ve sürekli oynadığım bir şampiyondu, Vayne'in gelişiyle güzel bir deste oluşturup ilk kez ciddi şekilde rank grindladım. Golden Aegis ve Tumble nerflerinin desteyi çok etkileyeceğini düşünmüyorum.

CECQCAIADIAQCBJRAEBAACIBAUAAYAQGAUIBYBQBAECRSAIFAAHACBQACUBAEAAGBIBAIAACAMBAMBIMBYCACAQAA4AQGAAKAECAKEABAYCQ6
image.png

Diamond'a çıkınca eğlenme amacıyla oynamaktan en çok keyif aldığım ancak uzun zamandır herhangi bir yeni kart veya buff almayan Taliyah-Ziggs desteme geri döndüm. İnsanlar karşısında nasıl oynayacağını unuttuğundan mı bilmiyorum ama gayet iyi sonuçlar alıyorum ve oynaması hala eskisi kadar keyifli. Aggro - Control - Combo tarzlarını birleştiren çok yönlü ve her duruma adapte olabilecek bir deste.

CQBQCBIHBMBQKCSJUMA2MAIFAQDRYJSJJRMQEAIFA4CAIBAHBUSTXCQBAIAQIB3NAICQUBQ3
image.png

Son olarak da Reaver's Row buffı ile yeni bir Taliyah-Ziggs destesi oluşturdum. Şu an desteyi şekillendirmek için sadece normal maç giriyorum, henüz maç kaybetmedim.

CQDQCAQGFAAQIBQNAECQVIYBAECQOCYBAYCQGAQGA4CTABAEA4GRYJSJAEBQIBZ3JRWQCAIGA4UA
image.png
hby6qc.gif
Ara
Görsel
Görsel

https://playruneterra.com/tr-tr/news/gam...-haritasi/

2023 Yol Haritası bilgileri paylaşıldı.
tTRiYax.png
Ara
https://playruneterra.com/tr-tr/news/gam...a-notlari/

4.1.0 yaması gelmiş. Birçok kartta değişiklik var. Ayrıca aşağıdaki 2 yeni kart oyuna eklenmiş.

Görsel
Görsel
tTRiYax.png
Ara
Görsel

https://playruneterra.com/en-us/news/gam...2-0-notes/

Yeni yama ile gelen yeni kartlar.
tTRiYax.png
Ara
Görsel

Yeni genişleme paketi ve beraberinde rotasyon geldi.
tTRiYax.png
Ara
Standart destelerle ustalık ligine yükseldim. Aatrox-Kayn destesi çok yardımcı oldu bakalım bundan sonra ne kadar yükselebiliyorum.

Legends_of_Runeterra_Screenshot_2023.05....height=671
Ara
https://playruneterra.com/tr-tr/news/gam...bir-kusum/

Oyuna kuş, kedi, köpek ve sürüngen alt tipleri gelecekmiş.
tTRiYax.png
Ara
Görsel
Görsel

7 tane Standard destesi 28 Haziran'a kadar mağazadan ücretsiz olarak alınabilir.
tTRiYax.png
Ara
Oyunun bütçesi, çıktığı zaman kıyasla oldukça azalmış. O yüzden artık çok daha az kozmetik içerik üretilecek ve üretilecek kozmetiklerin çeşitliliği de azaltılacak, artık yeni masa kaplamaları ya da gardiyanlar üretilmeyecekmiş. Mevcut yılda dört güncelleme sistemi de devam edecekmiş, kozmetik içerikten kısarak oynanış güncellemelerinden kesinti yapmayı engellemeyi umuyorlarmış.
WhaW8Am.gif
Ara
Kozmetiklerden para kazanmıyorlarsa neyden kazanıyorlar ve kazanacaklar merak ediyorum. Oyunun ödül sisteminden dolayı Wildcard alan yoktur. Path of Champions zaten full f2p bir mod. Oyunun geleceği fazla parlak değil gibi.
tTRiYax.png
Ara
Görsel

Dün oyuna gelen güncellemede size özel tekliflerin verildiği Emporium eklendi.
tTRiYax.png
Ara
Görsel

Oyuna eklenecek yeni "variety" kartları.
tTRiYax.png
Ara
Görsel

https://twitter.com/LoRreport/status/179...1822821778

Önümüzdeki birkaç ay oyuna geleceklerin tarihleri. 1 hafta sonra gelecek olan Constellations güncellemesi Şampiyonlar Yolu için büyük değişiklikler içerecek deniyor.
tTRiYax.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.