Sohbet: MTGA - Genel Sohbet: Guild Salonu
Paket açma ekranında bir paketin üstüne imleci getirince o setin tema müziğinin çalmaya başladığını farkettim. Bilmediğim bir özellikti, hoşuma gitti.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Günlük görev ve etkinliklerden ödül olarak gelen kartların savaş alanına girme ses efekti çalıyordu.
Ara
MTGA'nın Epic Games'e gelmesiyle birlikte oyunu oradan indirip denedim. Normal versiyonundan bir farkını göremedim. Böylelikle uzun bir süre sonra Epic Games'i kullanmak için kendime bir sebep buldum.
tTRiYax.png
Ara
Şuan World Championship'de oynanacak desteler ''Worlds XXVI Showcase'' adındaki etkinlikte oynanabilir durumda. Ayrıca 3 maç kazandığınız takdirde toplam 2000 Xp ve bir adet sleeve kazanacaksınız. Hiç bir giriş ücreti de yok yani muhtemelen bir süre meta olacak desteleri deneyip beğendiklerinizi ileride buildleyebilirsiniz.
Ara
New York Oyuncak Fuarında MTG Arena'nın mobil versiyonu ile ilgili bir görsel paylaşıldı. Şimdilik fazla bir bilgi yok, ilk önce Çin için betaya çıkacağı anlaşılıyor. Fuar süresince yeni bilgilerin paylaşılabileceği söylenmiş.

Görsel
tTRiYax.png
Ara
Merhaba arkadaşlar,
Forumda ve oyunda yeniyim. Bilgim yok, oyunu çözmeye çalışıyorum ama beklediğimden daha zor çıktı. Bir süre Hearthstone oynamıştım, sarmadı. ES Legend, telefondan oynuyorum. Çözmesi ve anlaması daha kolay oyundu. Legends of Runeterra indirdim ama henüz deneme fırsatım olmadı.
Bu oyun fazla zorlayıcı gibi geliyor. Yeni başlayanlar için tavsiyeleriniz var mı? Kartların ne işe yaradıklarını çözmeye çalışıyorum şimdilik.
[+] 1 üye Beyaz_Peynir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-03-2020, 14:55)Beyaz_Peynir : Merhaba arkadaşlar,
Forumda ve oyunda yeniyim. Bilgim yok, oyunu çözmeye çalışıyorum ama beklediğimden daha zor çıktı. Bir süre Hearthstone oynamıştım, sarmadı. ES  Legend, telefondan oynuyorum. Çözmesi ve anlaması daha kolay oyundu. Legends of Runeterra indirdim ama henüz deneme fırsatım olmadı.
Bu oyun fazla zorlayıcı gibi geliyor. Yeni başlayanlar için tavsiyeleriniz var mı? Kartların ne işe yaradıklarını çözmeye çalışıyorum şimdilik.

Foruma hoş geldin. Dediğin gibi MTG öğrenmesi biraz zor bir kart oyunudur, özellikle Hearthstone ile kıyaslanınca ama öğrenince verdiği zevk de çok fazladır. Öğrenme aşamasından sonrası aslında çok daha rahattır. MTG Arena'da bir deste oluşturmak (para yatırmadan) kolaydır, ekonomisi oyuncu dostudur.

Tavsiye olarak ilk önce forumdaki rehberleri bu linkten inceleyebilirsin. Onun dışında bir sorun olduğunda ister Kısa Sorular Kısa Cevaplar konusuna yazabilir istersen de eğer birden fazla sorun varsa konu açabilirsin, elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Bunların haricinde forumda güncel olarak oyunun haberlerini paylaşıp bilgiler veriyoruz. Bunları da okuman yarar sağlar.
tTRiYax.png
Ara
@Beyaz_Peynir Hoşgeldin. İlk başta oyunun budget bir deck yapmanı öneririm. İlk desteni yaptıktan sonra goldunu biriktirip son çıkan setin Draft modunu oynayarak (bence çok eğlenceli HS'deki Arena modu gibidir.) veya packleri topluca açıp bir setin koleksiyonunu edinmen. Yeni sete yaklaşık 50k goldla girsen draft ve mastery pass alarak çok hızlı bir şekilde güncel setin kartlarına sahip olabilirsin.

İlk başta gerçekten zor gelecektir ama bir süre sonra kartları kolayca anlayabileceksin. Oyun cidden oyuncular arasındaki etkileşim yönünden zengin o yüzden öncelikle basit decklerle başlayıp yavaş yavaş tecrübeli rakiplerinden bir çok mekaniği yavaşça kapabilirsin.

Bu deste üzerinde çalışabilirsin. UW Fliers Budget
Ara
@SatanistKesenKedi , @reddga bilgiler için teşekkürler. Öncelikle paylaştığınız kodları ekledim. 15 kadar paket oradan aldım :) Basit seviyelerde ve botlar ile pratik yapıp, çözmeye çalışıyorum.
[+] 2 üye Beyaz_Peynir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
MagicFest Online Top 8 Deck Listesi

Reddit'de gördüğüm sonuçlar şu son zamanlarda oyunu çok oynamıyorum ama görüldüğü üzere meta bayağı sağlıklı görünüyor.
Ara
https://magic.wizards.com/en/articles/ar...2020-04-06

Mastery Pass ödüllerini büyük oranda azaltmışlar. Her yeni sette azar azar azaltıyorlardı zaten ama Ikoria'da bu sayılar bayağı artmış. Kısaca verdikleri bedava güncel set paket sayısını 39'dan 30'a, ücretli kısımda ise Gem ödülünü 1800'den 800'e düşürmüşler. Daha net bir kıyaslama için aşağıdaki linke bakılabilir.

https://www.reddit.com/r/MagicArena/comm..._analysis/

MTG Arena'yı asıl oynama sebeplerimden birisi oyunun ekonomisinin yeni başlayanlar için daha oyuncu dostu olmasıydı. Ama bu gidişat iyi değil, bu şekilde kararlar almaya devam ederlerse yeni oyuncu bulmaları çok zorlaşacak.

Uzun yıllar Hearthstone'un ekonomisini eleştirmiştim ama son 2 yılda sürekli bunu geliştirici yönde adımlar attılar. Ashes of Outland'de yeni sınıf olan Demon Hunter'ı ve kartlarını bedava vermeleri bunun en güncel örneği. Ayrıca 30 Nisan'da çıkış yapacak Legends of Runeterra hem Weekly Vault hem de Region Rewards ile en iyi ekonomiye sahip denilebilir. MTG Arena ise tam tersi bir yönde giderek tam olarak neyi amaçlıyorlar pek anlayamadım.
tTRiYax.png
Ara
Şuan Cube Draftlar açıldı. Hatta ilk oyununuz bedava, direk etkinlik ekranındaki ''start'' tuşuna basıp oynayabilirsiniz.
Ara
Görsel

Fires of Invention banından beri oyuna girmemiştim. Sahip olduğum 3 desteden 2'sini oynayamayacak olmam üzdü. Diğeri de eski tip Agent destesiydi.
tTRiYax.png
Ara
Bedava kart oynatan kartlar yüzünden agent of treachery'nin başı yandı. Son zamanlarda MTG'deki bu kart tasarımları oyuna çok büyük zarar veriyor.
Ara
Color_Wheel.jpg?version=f5aa1741aebb98c7...a095ef7f79
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Amonkhet Remastered eklentisi yarın çıkıyor. Eklenti Amonkhet ve Hour of Devastation kartlarını içerecek.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ekran_Goruntusu_229.png

Birkaç defadır denememe rağmen bağlanamıyor. Sunucular mı bakımda yoksa bende mi sorun var?
IbnE9P2.gif
Ara
Magic'in sitesine baktım ama sunucularda sorun ya da bakım olsa yazarlardı. Hâlâ bağlanamıyorum. MTGA destek sayfasındaki her şeyi yapmama rağmen.
IbnE9P2.gif
Ara
Az önce oyuna girdim bir sıkıntı çıkmadı. Sende niye böyle bir hata var anlamadım.
tTRiYax.png
Ara
Sorunu çözdüm. Anlamadığım bir sebepten ötürü launcher güncellenmemiş, bu yüzden bu hatayı veriyormuş. Launcher'a girerek kendim güncellenmesini sağladım. Yardımcı olduğun için teşekkürler.
IbnE9P2.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.