Sohbet: Total War: Pharaoh - Genel Sohbet: Firavunun Sarayı
pharaoh.png

Total War: Pharaoh ile ilgili ayrı konu açmaya gerek görülmemiş paylaşımlar bu konuda yapılır.
IbnE9P2.gif
Ara
Ara
Görsel

Total War: Pharaoh sefer haritası. Anadolu'nun batısını kesmelerine anlam veremedim.
IbnE9P2.gif
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Her ne kadar Total War oyunu olsa da, her ne kadar her yeri ele geçirmeyi gelenek hâline getirmiş olsak da kesmeleri iyi bence. Topraklar zaten yeterince dolu, daha fazla bölge ekleyince bir noktada fethedilecek daha fazla toprak eklemiş oluyorlar. Artık büyüdükçe ve sürekli aynı şeyleri yaptıkça tat alamıyorum.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ana odak Mısır diye kesmişler galiba.
Ara
Ana haritası bana çok tırt geldi, bronz çağı diyince bana daha çok ege kıyıları ve kuzey Mısır aklıma geliyor, egenin sahil edilmemesi hoş olmamış, açıkcası aşağı mısır ve orta anadolu zerre ilgimi çekmiyor.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Saga oyunu olsaydı "odaklı" içeriğine göz yumabilirdim ama kendini tam fiyattan çıkan bir oyun olarak konumlandırmasını baz alınca fazlasıyla eksik duruyor. Teması kâğıt üzerinde ilgi çekici duruyor fakat aynısını Troy için de düşünüyordum ki kupkuru bir oyun karşıma çıktı. Birkaç Total War yayıncısının yorumunu gördüm, muharebelerde Troy'un üstüne konulmadığını söylüyorlardı. Hâl böyleyse bütünüyle es geçeceğim, en iyi ihtimalle çıkışından uzun zaman geçtikten sonra aldığı iyi bir indirimde deneyeceğim bir oyun olacak gibi gözüküyor. Hoş, artık beni sahiden şaşırtmadığı sürece bu tutumu gelecek tüm Total War oyunları için sergileyeceğim muhtemelen.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Harita eksikliği sanırım DLC ler içindir. 3 ayrı faciton bir campaign DLC sigelecek. Bunlardan birisi kesin ege kıyıları olur. Bir de Mezopotamya dan olur . Diğerlerini bende tahmin edemiyorum.
[+] 1 üye birisi43 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-09-2023, 23:27)birisi43 : Harita eksikliği sanırım DLC ler içindir. 3 ayrı faciton bir campaign DLC sigelecek. Bunlardan birisi kesin ege kıyıları olur. Bir de Mezopotamya dan olur . Diğerlerini bende tahmin edemiyorum.

Benim aklımda Batı Anadolu - Bereketli Hilal'in geri kalanı ve İran var. Total War Rome 2 eklentisi ve Troy faciasından sonra antik yunan yapmaktan sıkılmıştır herhalde. Sahi yine eklentiler söz konusu olunca para konuşuyor.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yukarı Mısır coğrafyasını kaldırıp yerine Mezopotamya eklense çok daha güzel dururdu. Ve evet Ege'nin olmaması da rezalet.
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sineğin kanadından yağ çıkarmaya çalışıyorlar. Yapın şöyle güzel bir Medieval 3 bak nasıl oynanıyor.
q59zb6s.jpg
Ara
(17-09-2023, 14:42)irfandurmus : Sineğin kanadından yağ çıkarmaya çalışıyorlar. Yapın şöyle güzel bir Medieval 3 bak nasıl oynanıyor.
Valla ya şöyle Moğollarla Avrupa'yı dümdüz etsek.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Daha önce aklımdan geçse de emin olamadığımdan söylememiştim. Bugün kings and generals video yapınca artık kesin gözüyle bakıyorum. Muhtemelen campaign DLC si deniz halkı ile ilgili olacak. Malum bu kanal daha önceleri de bir oyun veya DLC çıkmadan önce o tarz konuları işleyen videolar yapıyordu.
Ara
Deniz halkı?
Ara
(21-09-2023, 17:28)Takeda Akane : Deniz halkı?

Bronz çağı medeniyetlerine salça olan denizden gelen istilacılar. Bronz çağının çöküşündeki etkenlerden birisi. Genel olarak deniz halkları diyorlar.
[+] 1 üye Bambukavak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlgili grup baya baya bronz çağı uygarlıklarının çöküşünden sorumlu tutuluyor. Antik kavimler göçü gibi bir şey. Tarih tekerrürlerden ibaret, günümüz göçlerini ve neden olacağı sıkıntıları da öngörmek çok zor olmasa gerek. Ama işte ne yapacaksın? Acaba Hititler'de de "yeni gelen grup ucuz iş gücü, kalsın bunlar" falan diyen tiplemeler var mıydı?
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Harita bende aşırı derecede yarım hissiyatı uyandırıyor, rastgele iki yerden kesilmiş gibi resmen.
Ara
Oyunun standart versiyonu $/€60 olarak gözüküyor, Warhammer 3 de aynı fiyatta, ve karşılığında 800₺ üzerinden satılıyor. A Total War Saga serilerinden birine benzeyen bu oyunu Warhammer 3 ile denk tutmak hiç hoş değil. Kınıyorum seni CA.

Ancak oyunun sitesi üzerinden almaya kalkarsanız "not available in your region" uyarısı ile birlikte yaptığı döviz çevirisinde 1.099,00₺ üzerinden satış gözüküyor.
Ara
Weird history de deniz halkı ile ilgili bir video yapmış :)
Ara
(21-09-2023, 17:36)Bambukavak :
(21-09-2023, 17:28)Takeda Akane : Deniz halkı?

Bronz çağı medeniyetlerine salça olan denizden gelen istilacılar. Bronz çağının çöküşündeki etkenlerden birisi. Genel olarak deniz halkları diyorlar.
Onlarla oynamak zevkli olabilir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.