Sohbet: Vic3 - Genel Sohbet: Parlamento
Paradox Interactive'de İletişim Başkanı olan Loic, şöyle bir Tweet atmış 2 saat önce:

Loïc Fontaine :mzgyebgq7lm81.jpg

Çok yakında açıklayacakları şey için gerekli görseller ve materyalleri hazırlamaya başlamışlar. Tabii ki ilk akla Victoria 3 çıkış tarihi geliyor. Ancak başka bir şey de olabilir.
76561198034761601.png
[+] 3 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-03-2022, 20:47)Craetus : Paradox Interactive'de İletişim Başkanı olan Loic, şöyle bir Tweet atmış 2 saat önce:

[quote="Loïc Fontaine"]

Çok yakında açıklayacakları şey için gerekli görseller ve materyalleri hazırlamaya başlamışlar. Tabii ki ilk akla Victoria 3 çıkış tarihi geliyor. Ancak başka bir şey de olabilir.

Günlükler çıkışa doğru önce küçülüp hemen öncesinde tekrar dolu dolu gelir diyen vardı aynı ck3 gibi. Bir iki aydır hep kısa kısa geliyordu çıkış yakın heralde diyordu millet bugün ki günlük dolu dolu geldi. Market olayınıda hallettikten sonra uğraşacakları başka büyük bir şey kalmadı gibi duruyor. Onların anlattıkları konuştukları şeyler üzerinden tahmin ediyorum tabi. Arka planda geliştirilen başka şeyler varsa bilemem.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 3 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1.Dunya savaşına odaklı bir oyun daha geliştiriyorlardı sanki, o olabilir mi ? yani yeni oyun olarak ya hoi serisi ya eu serisi kaliyo geriye, onlar da imkânsız.
[+] 1 üye trhan12 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Martin Anward :Bir geliştirici günlüğünün ardından gelen bildirimler sonucunda Victoria 3'te yaptığımız bir diğer değişiklik, Hükümet Binaları için yerel efektlerin eklenmesidir. Örneğin, Government Administrations binaları, nüfusların temel Bürokrasi masrafını azaltır, bu da yoğun nüfuslu eyaletlerde daha avantajlı oldukları anlamına gelir.

FN45zwSWYAYv8V3?format=jpg&name=medium
76561198034761601.png
Ara
ParadoxPlaza yarın bakımdaymış... Acaba Vic3'le bir ilgisi var mıdır?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Bende her olayı vic3 çıkışına yormaya başladım beklemekten sıkıldık

2x2jm9.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 4 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Martin Anward :Victoria 3'teki Hükümet Binalarınızda ne tür Pop'ların çalıştığı yasalarınıza göre değişebilir. Daha az laik bir ülkede, Din Adamları hala birkaç binada önemli görevlerde bulunurken, daha laik bir ülkede bunların yerini tamamen Bürokratlar ve Akademisyenler alabilir.

FOczzASXoAAAL96?format=jpg&name=medium
76561198034761601.png
[+] 4 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paradox Interactive CEO'su Fredrik Wester, "tek oyunculu bir oyunu zaman içinde büyütmek mümkün mü?" konulu thread'inde Victoria 2'yi "bunun tek sebebinin DLC çıkarıp durmaları" olmadığına örnek olarak vermiş. Ayrıca Heart of Darkness'ın oyunun teknolojisi eski ve çalışması zor olduğundan Victoria 2'nin son DLC'si olarak planlandığını söylemiş. Johan Andersson ise 2014'ün sonunda Victoria 3'ün üzerinde çalışmaya başladıklarında asıl amaçlarının Victoria 2'den farklı bir motor kullanıp EU4 ve CK2 örneğinde olduğu gibi düzenli olarak DLC çıkarmak olduğunu belirtmiş. Onun yerine Hearts of Iron 4'ü yapmışlar.
IbnE9P2.gif
[+] 5 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Martin Anward Tweet atarak haftaya Vic3 Discord'unda AAR yazacağını duyurdu. Twitter hesabınız ile Tweet'e ekli oylamada oy kullanarak hangi ülke ile oynayacağına karar verebilirsiniz.

Martin Anward :Bu hafta veya önümüzdeki haftalarda teaser paylaşmayacağım (Normalde olduğu gibi geliştirici günlüğü teaserları devam edecek). Bunun yerine, önümüzdeki hafta 14 Nisan Perşembe (16:00 CET - 12:00 CET) Victoria 3 Discord'unda ekran görüntüsü ağırlıklı bir AAR yapacağım ve oylarınız benim hangi ülke ile oynayacağımı belirleyecek!
76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Victoria 3 subreddit'inde bir konuda, bir playtester'ın NDA'yi ihlal ederek bir Discord kanalında oynarken yayın yaptığı konuşuluyor. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmiyor.

T12lFWx.png
76561198034761601.png
Ara
Victoria 3 subreddit'ine gameplay videoları düşmeye başladı. Şu linkte bir video bulunuyor. North German Federation ile France savaşı var videoda.

Bir kaç saat önce de birisi North German Federation'ı kurduğu bir ekran görüntüsü atmış, daha sonra silindi, muhtemelen video da silinir:

a5ol58qq65t81.png
76561198034761601.png
Ara
r/victoria3 moderatörü sızıntılar hakkında açıklama yaptı. İnsanların sızan video ve resimlerden gördükleri hakkında subreddit'te konuşması ve yorumlaması yasak değil ancak görüntülerin subreddit'te paylaşılması yasak olduğu söylendi. Zaten kısa süre içinde siliniyordu açılan konular.

Redditorler ise kendi aralarında, playtest buildinin bir Discord sunucusunda DM yoluyla başkalarıyla da paylaşıldığını iddia ediyorlar. İlginç bir süreç.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oyunun ana ekranı çok kaos halde, her yer icon, sekme çorbası adeta. Umarım oyunun çikis surumu uçak kontrol panelleri gibi olmaz.
Ara
Oynanış videosu bende büyük bir hayal kırıklığı yarattı diyebilirim. Şimdiden bir şeyler söylemek ne kadar doğru olur bilemiyorum fakat özellikle savaş mekaniği bana çok basit ve yavan geldi.
Üstte gök basmasa, altta yer delinmese Türk milleti; ilini, töreni kim bozabilecek?
Ara
Victoria 3 subreddit'inde açılan konuya göre developer test build direkt sızdırılmış ve internette yayılmaya başlamış.

Ayrıca geçen günkü sızdırılan gameplay videosu dışında başka bir video daha sızmış: Twitter linki.

Bence arayüz güzel duruyor. Kendim oynamadığım için oynanış hakkında bir şey diyemeyeceğim. Zaten hızlandırılmış video. Ne olduğu belli değil.

Ayrıca saat 17:00 civarında Victoria 3 resmi Discord sunucusunda Martin Anward, Osmanlı ile oynayarak, oynadığı oyunu özel AAR kanalında anlatacak.
76561198034761601.png
Ara
Doğru mu bilmem ama oyunu kıranların discordunda oyunun dilleri paylaşılmış.
https://fv9-6.failiem.lv/down.php?i=sjh79avys&view
Ara
Arkadaşlar oyunun betası Sızmış ben oynadım fena değil betasının linki bende var isteyene direk buradan değil ama farklı bir yerden atabilirim ayrıca şunuda ekliyim politik sistem güzel olmuş ama savaş sistemi savaş başladıktan sonra micro yapmanıza izin vermiyor
A man's greatest joy is crushing his enemies
Ara
(18-04-2022, 10:34)Raider41 : Arkadaşlar oyunun betası Sızmış ben oynadım fena değil betasının linki bende var isteyene direk buradan değil ama farklı bir yerden atabilirim ayrıca şunuda ekliyim politik sistem güzel olmuş ama savaş sistemi savaş başladıktan sonra micro yapmanıza izin vermiyor
Bana atabilirsin
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Sızıntıyı değerlendirdim. İlk görüşüm oyunun arayüz olarak bilgi göstermekte kötü olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen bir çok içeriğe ulaşamıyorum bu da bir sonraki eleştirime neden oluyor. Bir diğer sıkıntı ise oyunun çooook büyük bir kısmı amelelik ve oyunun büyük bir kısmı bu ameleliği yapmakla geçiyor. Dünya piyasası ile iç piyasamız arasındaki ticareti ayarlamaktan sıkıldım. Şu anki sürümünde otomatik dengeleme yok. Oyunun askeri kısmı bomboş. En azından sınır hatlarında HoI4'deki gibi oklar çizip ilerlemeyi nasıl yapacağımıza dair karar alabilseydik. Stateler içerisindeki province olmadığından zaten bu da mümkün değil. En azından oyundaki her kaynağın değeri var o güzel olmuş. Diplomasi kısmı ise 3. sırada olmama rağmen hiç bir diplomatik hamle yapmama izin vermiyor :(. Belki İsveç oynadığımdan öyle olmuştur.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benden özel olarak isteyen herkese Torrent linkini attım arkadaşlar umarım bir sıkıntı olmamıştır lakin oyun korsan değil çünkü daha çıkmadı yani
A man's greatest joy is crushing his enemies
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.