Sohbet: XCOM 2 - Genel Sohbet: Karargah
xcom2.png
Ayrı bir konu açılmasını gerektirmeyen meselelerde, oyuna dair genel sohbet bu konuda yapılabilir.
DCDutl9UwAAXSmQ.jpg
Yarın önemli bir duyuru yapılması bekleniyor.
Oyun genel olarak çok iyi. Oyuncuyu bu kadar zorlayan oyun nadir bulunuyor ama bu durum bazen insanın canını çok sıkıyor. Yani basbaya orada gösterilen oranlar sahte denilebilir. Çoğu zaman %90 lık oranlarla vuramadığım oldu kritik bir anda %20 ihtimalle vurduğumda oldu. İlk başlarda pek anlaşılmazken oynamaya devam ettikçe bu durum oldukça göze batar hale geliyor. Daha sonraları oyundan soğutuyor zaten.
Ara
Genel olarak takımımdan bahsetmek gerekirse 1 sharpshooter - 1 grenadier - 2 ranger - 1 medic - 1 hacker şeklinde ilerledim. Hacker oldukça başarısız olunca yerine psionic bir eleman geçirdim. Psionic güçler oldukça etkili ben labı geç kurduğumdan oyunun anca son aşamasında kullanabildim. Takımımda tek pişmanlığım grenaider sayısının 1 olmasıydı. Kesinlikle bu sınıf xcom 2'nin en etkili sınıfı. Provinding grounds üzerinde yaptığınız ekipmanlarla her savaşın en etkili elemanı olmayı başarıyorlar. Üstelik ranger ve sharpshooter sınıfı ile çok uyumlular. Bunlar sayesinde hem düşmana ciddi hasar verip hem coverlarını yıkabiliyorsunuz. Üstelik yarım canlı kalan düşmanlar sharpshooter'ın serial yeteneği ve ranger'ın reaper yeteneği ile tek hamlede temizlenebiliyor. Ek olarak salvo yeteneği ile launcher kullanarak başladığınız turlarda çift aksiyon puanı kaybetmiyorsunuz. Birde bu sınıfa war suit giydirdiğinizde eklediğiniz ağır silahlarla efsane bir hale geliyorlar. Genel izlenimlerim bu şekilde. Ek paketsiz versiyonu oynadığım için paketli hali hakkında yorum yapamayacağım ancak ilk versiyonu hakkında herhangi bir sorusu olan birisine detaylı bilgi verebilirim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.