Söyleşi: Rome II - Empire Divided - Soru Cevap
7yQVYL.jpg

Total War: Rome II - Empire Divided nedir?
Total War: Rome II - Empire Divided, 3. yüzyıl krizine odaklanan yeni eklenti. Yıl 270, ard arda başa gelen yetersiz imparatorlar Roma İmparatorluğu'nun ekonomik olarak çöküşün eşiğine gelmesiyle sonuçlandı. Bu, Roma'nın bu zamana kadar karşılaştığı en büyük kriz.

Roma'nın içerisinde bulunduğu istikrarsızlıktan faydalanmak isteyen barbar kavimleri Roma'nın sınırlarında toplanmaya başladı bile. Doğuda Sasaniler Roma topraklarına karşı sefere hazırlanıyor, şimdilik Sasanileri tutan yegane şey Palmyra'daki savunma. Kraliçe Zenobia şimdilik bölgesini savunuyor ancak bu durum nereye kadar sürebilir?

Bir zamanların ihtişamlı lejyonları artık defansif bir pozisyonda bulunmak zorundalar. Gidişat her ne kadar Roma'nın lehine olmasa da, halen bir umut var. Aurelian Roma'yı tekrardan şahlandırmak için gerekeni yapmaya hazır. Empire Divided'da Roma'yı bu krizden kurtaran kişi mi olacaksınız? Yoksa Roma'nın tabutuna son çiviyi çakan kişi mi olacaksınız?

Total War: Rome II - Empire Divided ile oyuna neler ekleniyor?
Empire Divided oyuna yeni bir senaryo modu ekleniyor, bu modda kültler, haydutlar ve hastalıklar gibi özel mekanikler mevcut. Senaryo üzerinde oynanabilir 5 farklı kültürden toplam 10 farklı ülke bulunuyor, bu ülkeler arasında özel zafer koşullarına, özel event zincirlerine ve özel hükümdarlara sahip sahip heroic bazı ülkeler de mevcut. Oyun içerisinde aynı zamanda belli zaman aralığına özel eventler, ikilemler, görevler, yeni teknolojiler ve binalar bulunuyor.

Bazı ülkeleri tanımlarken 'heroic' dediniz, bu tam olarak ne demek?
Heroic ülkelerin kendilerine has zafer koşulları ve özel event zincirleri var. Bu event zincirleri aynı zamanda verdiğiniz tercihlere göre şekillenen özel teknoloji ağaçlarını etkileyebiliyor ve bazı özel birimleri elde edebiliyorsunuz. Bunarın yanı sıra bu karakterler savaşta ölmüyorlar. Tüm bu durum imparatorluğunuz etrafında şekillenen bir senaryo havası oluşturabiliyor.

Total War: Rome II - Empire Divided ne zaman çıkacak?
Total War: Rome II - Empire Divided 30 Kasım tarihinde Steam üzerinde çıkacak, eklentiyi şimdiden ön sipariş edebilirsiniz: http://store.steampowered.com/app/694880

Total War: Rome II'nin çıkışının üstünden 4 sene geçti, neden şimdi eklenti geliyor?
Halen her gün binlerce oyuncu tarafından oynanan Rome II'de tarihsel oyun hayranlarımızı mutlu edecek bir şekilde güncelleme yapmak istedik. Aynı zamanda Rome II kapsadığı periyod bakımından - 3. yüzyıl krizi gibi - yeterince detay sağlayamadığımızı düşündüğümüz bazı olayları barındırıyor ve bu durumun geriye dönüp üzerinde geliştirmelerde bulunabileceğimiz alanlarda daha çok çalışmak için bir frısat olduğunu düşündük. Bu sebeple bu eklentinin yanında Rome II için Power & Politics yaması geliyor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Videoda kopyasını vermişlerdi. Attilayla Rome2 dönemi arasında ilgi çekici bir dönem ele almak istemişler.
Ara
Arkadaşlar Radious mod vs için bu dlc şart mı Rome II Emperor Edition alsam indirimden modlardan faydalanabilir miyim yoksa tüm dlclere sahip olmam mı gerekiyor ?
Ara
(22-12-2017, 00:24)lyondoras : Arkadaşlar Radious mod vs için bu dlc şart mı Rome II Emperor Edition alsam indirimden modlardan faydalanabilir miyim yoksa tüm dlclere sahip olmam mı gerekiyor ?

Oyunun kendisi olması yetiyor. Empire Divided sadece bir DLC ek senaryosu.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(22-12-2017, 00:36)Aytaç :
(22-12-2017, 00:24)lyondoras : Arkadaşlar Radious mod vs için bu dlc şart mı Rome II Emperor Edition alsam indirimden modlardan faydalanabilir miyim yoksa tüm dlclere sahip olmam mı gerekiyor ?

Oyunun kendisi olması yetiyor. Empire Divided sadece bir DLC ek senaryosu.
Bu kadar hızlı bilgilendirdiğiniz için teşekkürler harikasınız.
[+] 1 üye lyondoras nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alıntı:Bu kadar hızlı bilgilendirdiğiniz için teşekkürler harikasınız.

Ne demek, görevimiz :)
[+] 3 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
özür dilerim 
oyun net üzerinde indirdim 
kurdum büyüksefere girdim oynadim
sonra türkçe yama indirdim 1.3 gb yamasi kurdum
büyüksefere tam gircem hata veriyor 

yardimci olabiliriz roma total bütün serini oynadigim için bu oyun bekliyorum

özür dilerim 
oyun net üzerinde indirdim 
kurdum büyüksefere girdim oynadim
sonra türkçe yama indirdim 1.3 gb yamasi kurdum
büyüksefere tam gircem hata veriyor 

yardimci olabiliriz roma total bütün serini oynadigim için bu oyun bekliyorum
Ara
Sorun türkçe yamalı oyunun üstüne yama yaptığından kaynaklanıyor olabilir veya versiyonu daha önceki versiyonlardan olabilir.

Oyunu baştan en son haliyle indirip onun üstüne yama yapmak çözüm olabilir.
Ara
önce oyun indirdim 
oyun girdim büyük sefer oynadim yabanci dilde 

sonra türkçe yamasini indirdim 1.3 gb türkçe yamasin indirdim kurdum sonra 
dedigim gibi büyük sefer ve diger bölümlerde hata alip atiyor 

nasil bir yol izlemem gerek 

cevap verdiginin içinde çok tşk ederim
Ara
Translate yap gerek yok Türkçeye öyle ahım şahım bişey gerektirmiyo RPG tarzı oyun olmadığı için asker basıp gidip alıyosun geri kalanda zaten binaların verdiği bonus ve götürdüklerini translate den çevirip bakabilirsin
Ara
oyunu kurdum yamasin yükledim iste o da yükledikten sonra hata aliyorum
Ara
sil oyunu baştan yükle sadece vanilla kalsın oyun
Ara
sildim yeniden o yamani yükledim niye hata verdi
Ara
Yamayla birlikte oyunu sil. Sadece oyunu indir ve kur. Translateten çevirilerini yaparsın. Benimde ingilizcem iyi değil fakat çoğunlukla aynı şeyler karşına çıkacağından aklında kalıyor neyin ne olduğu sıkıntı yaşarsan rome total war bölümüne ss atarsın yardımcı oluruz.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(05-01-2018, 00:58)Gurt : Yamayla birlikte oyunu sil. Sadece oyunu indir ve kur. Translateten çevirilerini yaparsın. Benimde ingilizcem iyi değil fakat çoğunlukla aynı şeyler karşına çıkacağından aklında kalıyor neyin ne olduğu sıkıntı yaşarsan rome total war bölümüne ss atarsın yardımcı oluruz.

kardesim indirdim sildim yenide yükledim türkceyi  kuruyorum hata veriyo
Ara
Türkçeyi kurma. İnternet tarayıcından çeviri açık olsun çevire çevire oyna. Bak bende eu4 ve hoi4 için türkçe yama kurdum ingilizcem iyi değildir. Ama rome total war da zaten belli başlı şeyler var bunları anladığın zaman ki çeviriyle anlarsın oyuna hakim oluyorsun.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.