Söyleşi: Total War Saga'dan Soru Cevap
#1
total-war-saga-logo1-768x430.png

Temmuz ayında Total War Saga ile ilgili oyuncuların akıllarındaki kafa karışıklığı sona erdirme amaçlı bir soru cevap seansı yapılmış, benzer bir soru cevap seansı projenin başındaki Jack Lusted ile duyuru esnasında da yapılmıştı, orada sorulan soruları ve cevapları buradan inceleyebilirsiniz.

https://forums.totalwar.com/discussion/1...r-saga-q-a :Merhabalar, Total War Saga duyurusunun üstünden bir süre geçti ve etrafta gördüğümüz bazı soruları bu soru cevap konusu aracılığıyla cevaplamak istedik.

Önümüzdeki ana tarihsel oyun bu mu?
Bizim için ana oyun demek AAA oyun demek, örneğin ROME II veya EMPIRE oyunları. Ana oyunun Total War serisindeki bir sonraki adım olması gerekir, Total War Saga oyunları bu şekilde değil, daha çok Fall of the Samurai gibi ana oyunların yan oyun versiyonları denebilir.

Ancak burada belirtmek istediğimiz şey Total War Saga oyununun ana tarihsel oyundan önce çıkacağı. Bu oyunlar ana oyunu yapan ekipten tamamen bağımsız, Jack Lusted önderliğinde başka bir ekip tarafından yapılıyor. 

Total War oyunlarını bu hususta 3 kategoride sınıflandırabiliriz:
  • Çağlar (ana oyunlar)
  • Karakterler (ana oyunların belli bir karakter etrafında şekillenen yan oyunları)
  • Sagalar (ana oyunların belli bir olaya odaklanan yan oyunları)

Bu Rome II veya Attila için çıkarılacak bir eklenti mi?

Hayır, bu oyunu oynayabilmeniz için herhangi bir başka Total War oyununa sahip olmanız gerekmeyecek ve içerik açısından diğer Total War oyunlarıyla başabaş düzeyde olacak.

Bu mini-senaryo eklentisi mi yoksa tam bir Total War oyunu mu?
Bu oyun tek başına oynanabilir bir Total War oyunu, sadece tarihteki geniş bir döneme veya karaktere değil, tek bir ana odaklanıyor.

Total War Saga oyunlarının fiyatı diğer Total War oyunları seviyesinde mi olacak?
Oyunun fiyatları farklı kurlarda farklı satış mağazalarında farklılık gösterebilir ancak oyunun fiyatının daha önceki diğer standalone oyunlarımızla, yani Fall of the Samurai, Attila veya Napoleon'la aynı hizada olmasını bekliyoruz.

Bu oyunu oynayabilmek için başka Total War oyununa ihtiyacım olacak mı?
Hayır, daha önceki herhangi bir Total War oyununa sahip olmadan sadece bu oyunu satın alarak oyunu oynayabileceksiniz.

Bu çıkacak olan oyun bir serinin ilk bölümü gibi mi olacak yoksa tamamen bağımsız yapıda bir oyun mu?
Total War Saga oyunları aynı odak türüne, aynı ayrıntıda, aynı seviyede yaklaşan oyunların genel adı. Bu oyunlar bunların dışında herhangi bir sıraya veya bölümlere sahip değil.

Attila ve Napoleon oyunlarının isimleri değişecek mi?
Hayır, bu oyunlar karakter odaklı oyunlar ve ileride bu gibi farklı oyunlar da yapmak istiyoruz. Öte yandan Total War Saga oyunları tarihteki belli bir ana odaklanan oyunlar olacak, örneğin Fall of the Samurai oyununun ismi üzerinde değişiklik yapmayı değerlendirebiliriz.
Per aspera ad astra.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.