Söyleşi: Total War: Warhammer II - Rise of the Tomb Kings'a Dair Soru Cevap
#1
ZO4qbV.jpg

Rise of the Tomb Kings nedir?
Rise of the Tomb Kings, Total War: Warhammer II için duyurulan yeni senaryo paketi. Bu senaryo paketiyle oyuna Tomb Kings (yazının devamında Kabir Kralları diye geçecek) isminde yeni bir ırk ekleniyor. Nekekhara'nın kurak çöllerinde yükselen bu iskelet savaşçılar topraklarından geçme gafletine kapılmışları kılıçtan geçiriyor. Bu topraklar ölülerin ve mumyalanmış krallar sonsuz hayatla lanetlenmiş durumda. Ancak bu her zaman böyle değildi.

Antik Nekekhara Krallığı bir zamanlar insan uygarlığının elmas taşı gibiydi. Şehirleri dünyanın birçok köşesine yayılan bu uygarlığın orduları diğer ulusların topraklarını fethetmişti, Kralları ise bir tanrıymışcasına bu zengin topraklarda hüküm sürüyordu. Ancak hger şey Nagash'ın kıyameti getiren büyüsüyle sona erdi, bu büyü yaşayanları öldürdü, ölüleri ise yaşattı.

Ölüm Kabir Kralları için bir engel değil.

Rise of the Tomb Kings eklentisi oyuna 4 yeni oynanabilir ülke ekliyor, bu ülkelerin herbiri kendi efsanevi lorduna ve yeni senaryo mekaniklerine sahip. Aynı zamanda oyunda çok sayıda heyecan verici yeni birim göreceksiniz.

Rise of the Tomb Kings bir senaryo paketi mi?
Oyunculardan aldığımız geridönüşler doğrultusunda Rise of the Tomb Kings kendisine has bir harita içermeyecek, bunun yerine kendilerine has zorluklara, yeteneklere, görev zincirlerine ve özelliklere sahip 2 ekstradan efsanevi lord içerecek.

o6vmD9.jpg

Rise of the Tomb Kings ile birlikte hangi efsanevi lordlar ekleniyor?
  • Settra The Imperishable
  • High Queen Khalida
  • Grand Hierophant Khatep
  • Arkhan the Black
Bu efsanevi lordların hikayelerinden ve özelliklerinden ayrı bir konuda bahsedeceğiz.

Kabir Kralları ülkeleri Eye of the Vortex ve Moral Empires senaryolarında oynanabilecek mi?
Evet, bu senaryo paketiyle birlikte oyuna eklenen ülkeler her iki senaryoda da oynanabilecek.

Eye of the Vortex'te Kabir Krallarının amacı ne?
Kabir Kralları Vortex senaryosunda oynanabilir olsalar da, Vortex'i umursamıyorlar. Onun yerine kendilerine has Nagash'ın 9 lanetli kitabını ele geçirmeye çalışacaklar. Bu kitapların her biri Kabir Kralları oyuncusuna bir bonus sağlayacak.

lblDar.jpg

Rise of the Tomb Kings ile oyunda ne gibi yeni mekanikler göreceğiz?
Kabir Kralları kendilerine has azı özelliklere sahip. Oyuncular Nagash'ın kitaplarını bulmak için haritadaki bölgeleri 'tarayabilecek', Nekekharan hanedanlarının gizemini açığa çıkarıp ordularını güçlendirebilecekler. Sahip oldukları egzotik ticaret ürünleriyle büyü eşyaları oluşturabilecek, efsanevi Legions of Legend'i üretebilecek, özel ritüellerle kendi topraklarını ölümcül kum fırtınalarına gömebilecekler.

Nekekharan savaşçıları muharebede yenildiğinde ruhları ruhlar diyarına dönüyor, belli bir limite ulaşıldığında toplu iyileştirme ve diriltme büyüsü uygulanıyor ve Kabir Krallarının orduları tekrardan yükseliyor.

Rise of the Tomb Kings ne zaman çıkacak?
Rise of the Tomb Kings eklentisi 23 Ocak 2018'de çıkıyor, ancak Steam üzerinden şimdiden önsipariş edip eklentiyi %10 ucuza satın alabilirsiniz. Eklentinin Steam sayfası için tıklayın.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.