Starcraft 2 Irklar İçin Hotkey Dosyası Lazım
Merhaba arkadaşlar uzman oyuncular sc2 de önceden tanımlanmış hotkey ler kullanılıyorlar ırklar için bu 3 ırkın hotkey dosyasını nereden indire bilirim,
Ara
Genel olarak ve özellikle yeni başlayanlar için önerilen Grid Hotkey dizilimidir. Her ırk için düzeni aynıdır o yüzden alışması da kolay olur.

Uzman oyuncuların hotkey dosyalarının bulunduğu bir site olduğunu sanmıyorum. Hotkey dosyasını istediğin uzman oyuncunun Google'da aramasını yaparak bulabilirsin belki. Ama yukarıda dediğim gibi Grid Hotkey kullanmanı tavsiye ederim.
tTRiYax.png
Ara
(08-06-2020, 11:05)reddga : Genel olarak ve özellikle yeni başlayanlar için önerilen Grid Hotkey dizilimidir. Her ırk için düzeni aynıdır o yüzden alışması da kolay olur.

Uzman oyuncuların hotkey dosyalarının bulunduğu bir site olduğunu sanmıyorum. Hotkey dosyasını istediğin uzman oyuncunun Google'da aramasını yaparak bulabilirsin belki. Ama yukarıda dediğim gibi Grid Hotkey kullanmanı tavsiye ederim.

Bu dosyamı acaba üstat,

https://github.com/BurnySc2/SC2Hotkeys
Ara
Benim dediğim oyunda normal olarak bulunuyor. Herhangi bir şey indirip yüklemene gerek yok. Ama senin dediğin dosyaya da baktım aynısı gibi duruyor. Hangisini kullanacağın sana kalmış.

Görsel
tTRiYax.png
Ara
(08-06-2020, 17:37)reddga : Benim dediğim oyunda normal olarak bulunuyor. Herhangi bir şey indirip yüklemene gerek yok. Ama senin dediğin dosyaya da baktım aynısı gibi duruyor. Hangisini kullanacağın sana kalmış.

Görsel

Teşekkürler üstat,
Ara
Başka Hotkey kullanmak yerine kendinize en kolay gelen tuş kombinasyonu ile oynamaya çalışın. Eliniz alıştıkça maç kazanırsınız. Base geçişleri için Backspace yerine Space öneririm mesela benim için çok faydalı olmuştu.
Ara
(28-07-2020, 21:58)Alcarin : Başka Hotkey kullanmak yerine kendinize en kolay gelen tuş kombinasyonu ile oynamaya çalışın. Eliniz alıştıkça maç kazanırsınız. Base geçişleri için Backspace yerine Space öneririm mesela benim için çok faydalı olmuştu.

Biraz açarmısın üstat mesela ben binaları ctrl 1-2-3-4 gibi sıralıyorum başka yollardamı var geçişler için,
Ara
(29-07-2020, 11:56)RobinsonC :
(28-07-2020, 21:58)Alcarin : Başka Hotkey kullanmak yerine kendinize en kolay gelen tuş kombinasyonu ile oynamaya çalışın. Eliniz alıştıkça maç kazanırsınız. Base geçişleri için Backspace yerine Space öneririm mesela benim için çok faydalı olmuştu.

Biraz açarmısın üstat mesela ben binaları ctrl 1-2-3-4 gibi sıralıyorum başka yollardamı var geçişler için,

Ordu/Bina/İşçi vs. sıralamaları yine sana en kolay gelecek şekilde olmalı. Benim için Nexus/Command Center/Hatchery 2'de, askeri binalar 3-4-5, Upgrade vs. ise 6-7-8 diye gider ama bunlar maç esnasında değişir. Neye öncelik verdiysen elinin altında o olmalı. Ordu basmak, bina yapmak gibi şeyler saniyeler içinde yapılmış olmalı. 

Hotkey ise farklı. Örnek verecek olursam Protoss'da Imortal'ın varsayılan tuşu I harfi. Bence çok uzak ve gereksiz. Elinin altında bulunan bir tuşa atayabilirsin mesela. İşin özü, sana en kolay ne geliyorsa ona göre dizayn etmek.
Ara
(29-07-2020, 17:22)Alcarin :
(29-07-2020, 11:56)RobinsonC :

Ordu/Bina/İşçi vs. sıralamaları yine sana en kolay gelecek şekilde olmalı. Benim için Nexus/Command Center/Hatchery 2'de, askeri binalar 3-4-5, Upgrade vs. ise 6-7-8 diye gider ama bunlar maç esnasında değişir. Neye öncelik verdiysen elinin altında o olmalı. Ordu basmak, bina yapmak gibi şeyler saniyeler içinde yapılmış olmalı. 

Hotkey ise farklı. Örnek verecek olursam Protoss'da Imortal'ın varsayılan tuşu I harfi. Bence çok uzak ve gereksiz. Elinin altında bulunan bir tuşa atayabilirsin mesela. İşin özü, sana en kolay ne geliyorsa ona göre dizayn etmek.

Eyvallah üstat bende binaları 1-2-3-4 gibi sıralıyorum yapılardaki adamları ise grid tuş yollarını atıyorum onlar ise genelde hep yanyana oluyor rnek veriyorum q w e a s gibi,
Ara
Ben hotkey dizilimi olarak başkasının dizilimini seçmek yerine varsayılanları kendinize göre biraz değiştirerek kullanmanızı tavsiye ederim. En altta ekleyeceğim videonun düzenleme konusunda yardımcı olacağını umuyorum.
Gruplama içinse benim tercihim ve tavsiyem, 1- ana ordu grubu  2- ikinci ordu grubu/dönüşebilen birimler (siege tank vb.)/daha az öncelikli spellcasterlar(ravager vb.), 3-öncelikli spellcasterlar(viking, high templar, viper) 4- üretim/queen, 5-nexus/cc/hatchery. 6 ile 0 arasındaki gruplara ulaşmak biraz daha zor olduğundan ben pek kullanmıyorum, geliştirme binaları gibi daha düşük sıklıkla kullanacaklarınızı ekleyebilirsiniz tabii.
Üstte bahsettiğim video:
https://www.youtube.com/watch?v=dBlNRfFkPdk
Ara
(22-08-2020, 12:00)Tengiz : Ben hotkey dizilimi olarak başkasının dizilimini seçmek yerine varsayılanları kendinize göre biraz değiştirerek kullanmanızı tavsiye ederim. En altta ekleyeceğim videonun düzenleme konusunda yardımcı olacağını umuyorum.
Gruplama içinse benim tercihim ve tavsiyem, 1- ana ordu grubu  2- ikinci ordu grubu/dönüşebilen birimler (siege tank vb.)/daha az öncelikli spellcasterlar(ravager vb.), 3-öncelikli spellcasterlar(viking, high templar, viper) 4- üretim/queen, 5-nexus/cc/hatchery. 6 ile 0 arasındaki gruplara ulaşmak biraz daha zor olduğundan ben pek kullanmıyorum, geliştirme binaları gibi daha düşük sıklıkla kullanacaklarınızı ekleyebilirsiniz tabii.
Üstte bahsettiğim video:

(22-08-2020, 12:00)Tengiz : Ben hotkey dizilimi olarak başkasının dizilimini seçmek yerine varsayılanları kendinize göre biraz değiştirerek kullanmanızı tavsiye ederim. En altta ekleyeceğim videonun düzenleme konusunda yardımcı olacağını umuyorum.
Üstte bahsettiğim video:

Teşekkürler üstat inceliyorum,
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.