StarCraft 2 - Protoss Birim Rehberi
#1
Protoss.jpg
Bu rehberde Protoss birimlerinin genel özelliklerini öğrenebilirsiniz.


Birliğin ResmiBirliğin İsmiBirliğin Özelliği
archon.jpgArchon İki templar biriminin birleştirilmesiyle oluşturulan Archon, çok dayanıklı kalkanı ve güçlü bir enerji tabanlı saldırıya sahip güçlü bir yakın dövüş birimidir.
carrier.jpgCarrier Güçlü bir hava ünitesi. Taşıyıcıların kendi saldırıları yoktur, ancak onlar için savaşmak üzere Interceptor oluştururlar.
colossus.jpgColossus Sürü halindeki zayıf üniteleri yok etmek için çok uygun bir araç. Lazerleri dağıtıcı bir düzende ateşler. Bu ünite, uzun bacakları nedeniyle arazi yüksekliğindeki farklılıklardan etkilenmeden sinematik nedeniyle çıkıntıların ve diğer engellerin üzerinden geçiyor gibi görünecektir.
dark_templar.jpgDark Templar Kalıcı gizlenmiş bir gizli savaşçı.
high_templar.jpgHigh Templar Güçlü psişik yeteneklere sahip fiziksel olarak kırılgan bir birim.
immortal.jpgImmortal Güçlü saldırılara karşı güçlü bir savunmaya sahip, ancak daha zayıf saldırılara karşı savunmasız olan ejderha benzeri birim.
mothership.jpgMothership Üretmek için yüksek miktarda kaynak tüketen güçlü bir uçan ünite. Güçlü özel yeteneklere sahiptir.
obesrver.jpgObserver Gizlenmiş birimleri bulmada dedektör işlevi gören hava ünitesi.
phoenix.jpgPhoenix Yer ünitelerini havaya kaldıran yer çekimi önleyici özelliğe sahip bir hava savaşçısı.
probe.jpgProbe Protoss ırkının temel bina kurucusu. Gaz ve mineralleri toplar.
sentry.jpgSentry Bir yer destek birimi.
stalker.jpgStalkerBlink özellikli (kısa menzilli ışınlanma), hava ve kara birimlerine karşı menzilli saldırılar yapabilen ejderha benzeri Dark Templar birimi.
void_ray.jpgVoid Ray Aynı hedefe odaklandığından daha fazla hasar veren mavi bir enerji ışını ile hasar verir. Küçük silah ateşine karşı zayıf, binalar gibi ağır zırhlı hedeflere karşı iyidir.
warp_prism.jpgWarp Prisim Birimleri taşıyabilen veya Pylon gibi bir sıçrama matris alanı oluşturabilen çift amaçlı bir birimdir.
zealot.jpgZealot Kendisini ve bir düşman birimi arasındaki mesafeyi hızla kapatarak atılma yeteneğine sahip yakın dövüş birimi.
Heart of the Swarm Eklentisi ile Gelenler
oracle.jpgOracle Hafif bir psiyonik destek ve taciz gemisi. Pulsar ışını ile ışık üniteleri ve işçilere görüş verebilir ve taciz edebilir.
tempest.jpgTempest Büyük birimleri devirmede mükemmel olan uzun menzilli bir gemi.
mothership_core.jpgMothership Core Yapıları aşırı yükleyebilen, müttefikleri ve yavaş düşmanları çağırabilen bir temel savunma birimi. Ana gemiye yükseltilebilir.
Legacy of the Void Eklentisi ile Gelenler
adept.jpgAdept Sadece yer odaklı saldırı birimi. Taciz amaçlı yakındaki yerlere ışınlanabilmek için psiyonik transfer yeteneği ile donatılmıştır.
disruptor.jpgDisruptor Hafif mekanize destek ünitesi, yer kuvvetleri ve şerit şeklinde alanlara zarar vermek için kullanılabilir.
[+] 2 üye SchrödingersCat nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.