StarCraft 2 - Terran Birim Rehberi
#1
terran_rehber.jpg

Starcraft II'deki Terran ırkının birimleri ile ilgili bilgileri bu rehberde bulabilirsiniz.

İkon
Birim
Üretim Yeri
Üretim Bedeli
Açıklaması
Güçlü Yanları
Zayıf Yanları
scv.jpgSCVCommand Center50mineral.pngSCV'ler (Space Construction Vehicle) Terran ırkının inşa edici ve kaynak toplayıcı birimidir. Tamir yeteneği "autocast" olarak ayarlanabilir.Bina inşa etmeleri ve mekaniksel dost birim tamiri yapabilmeleri.İşçi birimi olmaları dolayısıyla saldırılara karşı hassaslığı.
mule.jpgMULEOrbital Command50energy.pngOrbital Command tarafından çağırılabilen geçici bir birimdir. Aktif olduğu süre boyunca mineral çıkarabilir.SCV'lere kıyasla iki kat hızlı mineral çıkarmaları.Vespene Gas toplayamamaları, bina inşası yapamamaları, 64 saniye yaşam süreleri.
marine.jpgMarineBarracks50mineral.pngBasit Terran piyadesidir. Can puanlarını kalkan ile yükseltebilirler.Immortal, MMM taktiği.Colossus, High Templar, Hellion, Hellbat, Lurker, Baneling, ağır zırhlı birimler, "Siege Mode" halindeki Siege Tank'lar.
Marauder.jpgMarauderBarracks100mineral.png
25vespene.png
Firebat'in yenilenmiş halidir. Saldırısı düşman birimlerini yavaşlatır ve yüksek zırhlı birimlere yüksek hasar verir.Roach, Stalker, zırhlı birimler.Zealot, Marine, Zergling.
reaper.jpgReaperBarracks50mineral.png
50vespene.png
İkili tabanca kullanan son derece hızlı bir piyadedir. Sırt jetiyle çıkıntıları (ledge)aşabilir ve binalara karşı patlayıcı kullanır.Tier 1 çıkıntıları aşması, keşif potansiyeli, vur-kaç taktikleri, zayıf birimler.Hava birimlerine vuramaması, Hellion'un hız konusunda daha iyi bir tercih olması.
ghost.jpgGhostBarracks150mineral.png
125vespene.png
Gizli olmada uzmandır. Starcraft I'e göre daha güçlü ve farklı özelliklere sahiptir.Raven, Mutalisk, High Templar.Banshee, Marauder, Zergling, Stalker, Zealot.
hellion.jpgHellionFactory100mineral.pngJackal adıyla bilinen bu hızlı araç bir alev makinesi ile donatılmıştır ve yığın halindeki zayıf birimleri yok etmede iyidir.Hızlı olması, Tier 1 birimler ve işçiler.Thor, Stalker, Roach.
hellbat.jpgHellbatFactory100mineral.pngHellion'un dönüştürülebilir birim varyantıdır. Yakın mesafe muharabe için donanımı daha iyidir.Hellion'a kıyasla hem tamir edilebilmesi hem de iyileştirilebilmesi, yığın halindeki Zealot'lar, Zergling'ler, Hydralisk'ler, Marine'ler, Roach'lar. Biyolojik ve yavaş bir birim olduğundan vur-kaç taktiğine karşı zayıflığı, Archon, Stalker, Marauder, Baneling.
SiegeTank.jpgSiege TankFactory150mineral.png
125vespene.png
Yerleşik "siege cannon" moduna geçebilen bir Terran tankıdır. Bu modda hedeflerini daha uzun menzilden vurabilir.Uzun mesafeli olması, Marine, Hydralisk, Thor, Immortal, Zergling.Uçan birimler, "siege cannon" modunda yakın mesafe birimleri.
Cyclone.jpgCycloneFactory150mineral.png
100vespene.png
Mobil saldırı birimidir. Typhoon füze kapsülleri ile karadaki ve havadaki hedefleri vurabilir.Hızlı olması ve hareket ederken saldırabilmesi, vur-kaç yapabilmesi, zırhlı birimler.Mikro istemesi, Blink sahibi birimler.
WidowMine.jpgWidow MineFactory75mineral.png
25vespene.png
Mobil savunma birimidir. Gömülü halde düşmanlarına füze fırlatır.Geniş sıçrama hasarlı saldırısı, gizli olabilmesi.Gömülü değilken saldıramaması, binalara saldıramaması.
thor.jpgThorFactory300mineral.png
200vespene.png
Bu korkutucu görünümlü mekaniksel birim ismini İskandinav şimşek tanrısından alır. Hava birimlerine sıçrama hasarı verebilir ve kara birimlerine toplarıyla güçlü saldırılar yapar.Öncü birim olarak savunmaları yarması, hafif hava birimleri.Yığın halindeki zayıf birimler, Marauder, Immortal.
Auto-turret.jpgAuto-TurretSummoned50energy.pngRaven'lar tarafından üretilir ve savunma için kullanılır.Savunma, önemli noktalarda görüş sağlayabilmesi.Sınırlı yaşam süresi, daha kullanışlı Raven özellikleri.
viking.jpgVikingStarport150mineral.png
75vespene.png
Bu Terran aracı yürüyen bir robot ile uzay gemisi arası dönüşüm yapabilir.Vur-kaç taktikleri, uzun mesafeli hava saldırısı, destek olarak kullanılması.Phoenix, Mutalisk.
Medivac.jpgMedivacStarport100mineral.png
100vespene.png
Eski Dropship ve Medic'in kombine edilmiş çift fonksiyonlu bir birimdir. Kara birimlerini taşıyabilir ve piyadeleri iyileştirebilir.Taşıyıcılık ve iyileştirme özellikleri.Saldırı kabiliyetinin olmaması.
Liberator.jpgLiberatorStarport150mineral.png
150vespene.png
Dönüşüm yapabilen orta boyutta bir silahlı hava aracıdır. Sabit hava platformuna dönüştüğünde kara birimlerini vuran toplar ile donanır.Normal modunda sıçrama hasarlı hava saldırısı, hava platformu modunda çok güçlü tekil hedef saldırısı.Binalara saldıramamaları, hava platformu modunda hareketsiz olması. Void Ray, Corruptor, Battlecruiser.
raven.jpgRavenStarport100mineral.png
200vespene.png
Raven bir hava dedektörüdür ve çeşitli destek özelliklerine sahiptir.Gizli birimleri görebilmesi, çeşitli destek yetenekleri.Standart bir saldırısının olmaması, yüksek maliyetine kıyasla kırılgan olması.
Banshee.jpgBansheeStarport150mineral.png
100vespene.png
Gizlenme kabiliyetine sahip sadece kara birimlerine saldırabilen bir silahlı hava aracıdır.Binaları hızlı bir biçimde yok edebilmeleri, Siege Tank, Ultralisk, Colossus.Corruptor, Phoenix, Marine, Thor, Hydralisk, Blink sahibi Stalker.
Battlecruiser.jpgBattlecruiserStarport400mineral.png
300vespene.png
Terran filosunun ana muharebe gemisidir. Bu güçlü uzay gemisi Yamato Cannon ile donatılmıştır ve tekil hedeflere devasa hasarlar verebilir.Hareket ederken saldırabilmesi, yüksek zırh değeri, Yamato Cannon, Tactical Jump.Yavaş hızı, yüksek maliyeti.
[+] 2 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
10 numara açıklama eline beynine sağlık,
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.