Steamdeki İğrenç Yorumlar
#1
Oyunu yarın almayı düşünüyorum, ancak profillerine baktığımda çoğu EU4 ve CK2 oynamış kişilerin %70'i boyama oyunu demiş ve çok kötü yorumlar var. Gerçekten öyle mi? Eğer oyun gerçekten EU4'ten daha basitse almayacağım.

Teşekkürler.
Ara
Cevapla
#2
Oyun potansiyel olarak EUIV'ten de CKII'den de daha çok potansiyel vaadediyor. Ancak çıkış sürümü cidden kötüydü. Şuan da hala geliştirilmesi gereken baya bir alan var. Yamalarla toparlayıp oynanabilir hale getirmeye çalışıyorlar oyunu. Harita boyama kısmına gelirsek EUIV kadar bu da harita boyama oyunu. Ne bi eksik ne bir fazla.
Steamdaki yorumların sebebi genelde PARAdox muhabbeti. Boş oyun çıkartıp yamalarla ve dlclerle dolu ve oynanabilir bir hale getirmeye çalışıyorlar ne yazık ki. Doğal olarak 10 tane dlc almış EUIV'ten ya da 15 tane dlc almış CKII'den sonra insanlar vanilla bi oyunu beğenemediler. Yarın EU5 çıksa ya da CK3 çıktığında aynı muhabbet oralarda da olacak. 15 tane dlcli oyundan 0 dlcli oyuna geçince attan inip eşeğe binmiş gibi olacağız. Her ne kadar oyun yeni de olsa dlclerin getirdiği doluluğu arayacak insanlar.
Sic Parvis Magna
[+] 6 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Oyunun potansiyeli çok yüksek ve gelmesi gereken biri sürü eklenti lazım lakin eu4 daha mantıklı. Adam kral olacak ama nasıl ? Soylular nasıl davranacak, bu süreçte neler yaşanıyor ve eyaletlerin isyanından tut da ordunun ikmaline kadar eu4 den daha mantıklı. Biraz şey gibi düşün eu4 ilk çıkmış yeni hali.
Ara
Cevapla
#4
Roma ambalajlı İsrail üniversalis oyununda işler hiç yolunda gitmemişti.
Ara
Cevapla
#5
(18-07-2020, 12:33)Zeytin : Roma ambalajlı İsrail üniversalis oyununda işler hiç yolunda gitmemişti.
Neden İsrail Universalis?
Laissez faire,Laissez passer...
Ara
Cevapla
#6
(18-07-2020, 13:27)Defterdar : Roma ambalajlı İsrail üniversalis oyununda işler hiç yolunda gitmemişti.
Neden İsrail Universalis?
Oyun böyük yeğen.
[+] 3 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.